Jaki jest stosunek kredytu do wartości? i kalkulacja LTV

Author:
17 lutego 2021

Spis treści

 • Autor
 • Najnowsze posty
 • Jak uzyskać wstępną zgodę na kredyt hipoteczny – 7 października 2020 r
 • Kupujący dom po raz pierwszy – wskazówki dotyczące zakupu domu – 30 września 2020 rCo to jest pożyczka zgodna i jak działa – 25 września 2020 rO współczynniku kredytu do wartości

  Kupując dom lub refinansując swój obecny kredyt hipoteczny, natrafisz na termin zwany współczynnikiem kredytu do wartości (LTV) . To jeden z kluczowych parametrów, jeśli chodzi o finansowanie.

  Kredytodawcy potraktowaliby ten parametr jako jeden z istotnych elementów kwalifikujących. Rozbijmy to i zrozummy to zjawisko z perspektywy pożyczkodawcy.

  Jaki jest stosunek wartości kredytu do wartości?LTV to współczynnik pozwalający określić, ile pieniędzy pożyczasz pod zastaw. Kiedyzakup domulubrefinansowaniego, można natknąć się na określeniewspółczynnika LTVpośrednictwem oficera pożyczki. Poza twoją zdolnością kredytową i dochodem, twójurzędnik ds. Pożyczkiweźmie również pod uwagę stosunek wartości kredytu do wartości, aby zakwalifikować twój kredyt hipoteczny.

  Na przykład: jeśli kupujesz dom i chcesz wpłacić 20% zaliczki, Twoje LTV wynosi 80%. W przypadku typowej pożyczki konwencjonalnej, współczynnik LTV wynosi do 80%. Niższe LTV to lepsze warunki pożyczki, do której możesz się kwalifikować.

  Poniżej przykład, jak obliczyć stosunek wartości kredytu do wartości.

  Dlaczego LTV jest ważne?Dlaczego LTV jest tak ważne? Co to oznacza dla pożyczkobiorcy? Co to oznacza dla pożyczkodawcy? A co to jest dobre LTV? Niższy LTV niższy to koszt pożyczki dla pożyczkobiorcy, ponieważ gdy LTV jest niskie, ryzyko postrzegane przez pożyczkodawcę jest mniejsze.

  A gdy LTV jest wysokie, ryzyko pożyczkodawcy jest większe. Twój stosunek wartości kredytu do wartości może być decydującym czynnikiem dla pożyczkodawcy, aby wiedział, który program jest dla Ciebie najlepszy.

  Korzyści z niższego LTVJeśli chodzi o zakup nowego domu, zawsze sugeruje się wpłacenie jak największej zaliczki. Zaletą takiego rozwiązania jest to, że pomogłoby to obniżyć koszty i przynieść lepsze oprocentowanie kredytu hipotecznego. Druga korzyść jest taka, że ​​jeśli Twoje LTV jest niskie, oznacza to, że masz dobry kapitał własny.

  Twój kapitał własny to pieniądze w domu i możesz je wykorzystać, gdy potrzebujesz gotówki. Kolejną zaletą posiadania niższego współczynnika kredytu do wartości jest możliwość uniknięcia przez Państwa miesięcznych płatnościprywatnego ubezpieczenia hipotecznego(PMI).

  Ograniczenia LTV oparte na programach pożyczekKażdy program hipoteczny, czy to konwencjonalny, FHA, VA czy USDA, ma określone ograniczenia LTV w zależności od rodzaju transakcji. Konwencjonalne programy pożyczkowe mogą wzrosnąć do 97% wskaźnika wartości kredytu do wartości w przypadku transakcji zakupu w zależności od rodzaju nieruchomości i zajętości.

  haczyk polega na tym, że jeśli LTV przekracza 80%, oprócz miesięcznych rat kredytu hipotecznego będziesz musiał zapłacić prywatne ubezpieczenie hipoteczne (PMI). FHA może wzrosnąć do 96,5% LTV dla transakcji zakupu, pod warunkiem spełnienia parametrów określonych wwytycznych FHA.

  VA oferuje 100% finansowania transakcji zakupu. Pożyczka USDA może wzrosnąć do 100% LTV, w oparciu o twoje kwalifikacje iwytyczne określone przezdepartamentUSDAdla transakcji zakupu.

  Wniosek

  LTV to znaczący wskaźnik finansowy, na którym pożyczkodawcy w znacznym stopniu polegają przy podejmowaniu decyzji o pożyczeniu pieniędzy i rodzaju programu, do którego się kwalifikujesz. Średnio LTV, jeśli chodzi o zakup nowych nieruchomości, wynosi zwykle od 60 do 80%.

  Każdy kredyt do wartości poniżej 75% może zostać uznany przez pożyczkodawców za rozsądny i wolny od ryzyka. Kwota, którą wpłacasz jako zadatek, może pomóc pożyczkodawcy w przeanalizowaniu, który program pożyczkowy najbardziej Ci odpowiada? Właściwy specjalista ds. Pożyczek zawsze zasugeruje wiele opcji z korzyściami płynącymi z programów, aby pomóc Ci podjąć świadomą decyzję.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy