Jak ubrać się do pracy w banku: zasady dotyczące ubioru w biurze

Author:
17 lutego 2021
Category: Które Należy

Profesjonalny ubiór jest koniecznością dla pracownika związanego ze światem korporacyjnym, zwłaszcza w bankach i podobnych organizacjach.

Obchodząc się z pieniędzmi, musimy prezentować się w taki sposób, aby klient postrzegał pracownika jako osobę zdolną i profesjonalną. Sposób ubierania się do pracy świadczy o ich profesjonalizmie, dbałości o szczegóły i trosce o klienta .

Brak odpowiedniego ubioru sprawia na klientach wrażenie, że pracownik nie dba zbytnio o zasady i przepisy organizacji. Może to nawet doprowadzić do utraty pracy, ponieważ banki w dzisiejszych czasach są bardzo nieugięte i surowe w stosunku do garderoby i zachowania pracowników.

Jak się ubrać do pracy: sukienka w banku

Jeśli pracujesz w bankowości, musisz ubierać się w taki sposób, aby wyglądać efektywnie i profesjonalnie. Twój strój dużo o Tobie mówi, kiedy wchodzisz w interakcje z klientami i współpracownikami, dlatego bardzo ważne jest, aby zadbać o to.

Ponieważ pracownicy znajdują się w czołówce każdej branży, odpowiedni ubiór stwarza dobre wrażenie o organizacji. Pomaga również w budowaniu serdecznych relacji z klientami i klientami.

Zgodnie z federalnym prawem pracy pracodawca może nawet wydalić pracownika, jeśli nie jest on w stanie przestrzegać obowiązującego w firmie ubioru.

1. Garnitury:Garnitury to zwyczajowy strój używany przez bankierów i pracowników banku. Zwykle preferowane są w ciemnych kolorach, takich jak czarny, granatowy lub granatowy. Garnitury są odpowiednie dla obu płci. Kombinezony mogą być dostępne jako kombinezony jednoczęściowe, dwuczęściowe i trzyczęściowe.

Kupując garnitury należy zadbać o to, aby były kupowane w całości, tak aby poszczególne części pasowały do ​​siebie. Dla kobiet garnitury są dostępne jako zestaw garnituru i spódnicy lub garnitur i spodnie. Główną wadą garniturów jest to, że są one bardzo drogie, a noszenie tanich garniturów sprawia, że ​​czujesz się niechlujnie.

2. Akcesoria:Do stroju wizytowego można dodać akcesoria, aby nadać garderobie własny gust i tożsamość. Krawaty są przykładem powszechnie używanego akcesorium formalnego. Mężczyźni muszą nosić krawaty podczas pracy w banku lub innej formalnej organizacji.

Mężczyźni mogą nosić krawaty do jasnej koszuli z długimi rękawami lub w cieplejszym klimacie pracownicy mogą nosić koszule z krótkim rękawem, ale nadal muszą nosić krawat.

Kobiety mogą używać jedwabnych chust jako substytutu krawatów i można je lekko nosić na szyi lub tuż pod kołnierzem. Postaraj się, aby używane krawaty nie były w jasnych kolorach i nie były zbyt głośne.

3. Buty:Buty wskazują na poziom profesjonalizmu pracownika. Wielu klientów ocenia pracowników banku na podstawie ich butów. Noszenie zwykłego, znoszonego obuwia nie tylko skutkuje utratą klientów, ale także szkodzi wizerunkowi organizacji.

Mężczyźni powinni zawsze nosić czarne lub brązowe skórzane buty. W cieplejszych miejscach dozwolone jest również obuwie biurowe z odkrytymi palcami.

Najważniejszym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest to, że buty powinny być zawsze wypolerowane i czyste oraz nie powinny mieć do niego przylegającego kurzu ani brudu.

W przypadku kobiet mogą nosić buty z wąskimi palcami, stylowe szpilki lub płaskie, dopasowane do garderoby. Sandały i klapki są zabronione.

Czego unikać:Wiele organizacji nie lubi, gdy ich pracownicy mają kolczyki i tatuaże, nawet jeśli jest to część ich kultury i tradycji. Klienci również nie lubią oglądać ich na bankierach. Mężczyźni nie powinni zapuszczać włosów, ponieważ jest to postrzegane jako nieprofesjonalne i sprawia, że ​​są mniej godni zaufania.

Staraj się również unikać biżuterii, która jest efektowna i natrętna. Ponadto powstrzymaj się od noszenia mocnych wód kolońskich lub perfum, ponieważ może to być obraźliwe dla niektórych klientów.

Kody dotyczące stroju pracownika banku:

1. Ubierz do pracy:

Spróbuj zobaczyć, jak pracownicy, którzy pracują na tym samym stanowisku, co Twoje, ubierają się do pracy. Staraj się również podążać za ich stylem i standardami garderoby. Staraj się być co najmniej tak mądry jak oni i postępuj zgodnie z ich precedensem.

W przypadku prac na niższym poziomie staraj się ubierać elegancko i przyjemnie, ponieważ chcesz wyróżniać się z tłumu, ale nie za bardzo. W przypadku prac na wyższym poziomie staraj się ubierać ogólnie, ponieważ zwykle nie ubierają się, aby się wyróżniać. Powstrzymują się od ostentacji.

Zwykle kasjerzy nie są w stanie nosić garniturów w pracy, ale kiedy starają się o pracę lub przeprowadzają rozmowy kwalifikacyjne, muszą nosić garnitur. Dotyczy to obu płci.

2. Ubierz się konserwatywnie:Pracownicy powinni ubierać się stosownie do wykonywanej pracy i nie powinni ubierać się, aby zostać fashionistkami lub wyznaczającymi trendy. Noszenie odzieży, która przyciąga zbyt wiele uwagi, może powodować problemy, które będą działać przeciwko tobie. Czynniki te obejmują:

 • Noszenie apodyktycznych lub mocnych perfum i wód kolońskich. Staraj się nie używać zbyt dużo perfum, ponieważ pracodawcy zwykle nie znają ich. Staraj się też nosić tylko niewielką ilość.
 • Staraj się nie pokazywać zbyt wiele biżuterii i dodatków. Może to wywołać poczucie zazdrości i niepewności między pracownikami, a także ze strony klientów. Staraj się być neutralny podczas noszenia akcesoriów. Obejmuje to powstrzymywanie się od noszenia drogich zegarków, pierścionków itp.Nie próbuj nosić sukienek prowokacyjnie ani wywoływać niechcianej negatywnej uwagi. Staraj się nosić tylko lekki makijaż i odcienie, które nie są zbyt przytłaczające.Staraj się nosić garderobę, która ma proste wzory i kolory. Najlepsza jest jednokolorowa szafa. Staraj się nosić mniej skomplikowane wzory, takie jak pojedyncze kraciaste koszule, spódnice i spodnie.3. Ubierz się czysto:Bankowość to zawód, w którym wymaga dużej dbałości o szczegóły. Dlatego pracownicy powinni starać się być jak najbardziej właściwi. Oznacza to zwracanie uwagi na fałdy, zmarszczki, kurz i brud na mundurze. Twój strój powinien odzwierciedlać Twoje cechy i dyscyplinę. Pod tym względem:

  • Spróbuj wyprasować swoje ubrania, aby uniknąć zagnieceń i niechcianych fałd na szafie. Staraj się nosić ubrania, które nie mają plam ani zmarszczek. Twoja odzież powinna być ostra i czysta.
  • Buty mają duże znaczenie w świecie korporacyjnego profesjonalizmu. Ludzie często oceniają osobę na podstawie jej wyglądu. Staraj się dokładnie woskować buty, a jeśli masz oznaki zużycia lub jakichkolwiek niedoskonałości, spróbuj wymienić but i kupić nową parę.Uzyskaj profesjonalnie wyglądającą fryzurę. Mężczyźni powinni mieć krótkie włosy. Kobiety nie powinny mieć żadnych farbowanych włosów. Jeśli mają siwe włosy, powinny je ubarwić. Również paznokcie powinny być profesjonalnie wypielęgnowane. Higiena osobista jest bardzo ważna jako bankier.O ile nie jest to dozwolone w organizacji, spróbuj usunąć kolczyki na ciele i ukryć tatuaże. Chociaż stają się one akceptowane w wielu instytucjach, spróbuj je ukryć, ponieważ wielu klientów uważa takie ozdoby za nieco onieśmielające.4. Normy dla mężczyzn:Od mężczyzn w świecie bankowym oczekuje się przestrzegania określonego zestawu standardów. Obejmują one:

   • Noś garnitur w kolorze szarym lub granatowym. Postaraj się, aby garnitury nie miały jaskrawych kolorów. Dopuszczalne są wszelkie ciemne kolory, zwłaszcza odcienie granatu i granatu.
   • Zawsze używaj czerwonego, zielonego lub niebieskiego jedwabnego krawata, który nie ma żadnych krzykliwych wzorów. Upewnij się również, że krawat kończy się tuż nad klamrą w talii. Nie powinien wychodzić poza klamrę i nie powinien wisieć nad nią. Zawiąż krawat w znane węzły, takie jak Windsor lub inne standardowe węzły.Prototypowa koszula to typowa koszula z białymi rękawami. W dzisiejszych czasach jasne koszule są dopuszczalne. Jeśli próbujesz nosić krawat, upewnij się, że kolor krawata jest podobny do koloru twojej koszuli.Twoje spodnie powinny być w tym samym kolorze co garnitur. Kolor krawata powinien być zbliżony do koloru koszuli, a kolor butów powinien pasować do koloru paska.5. Normy dla kobiet:W porównaniu z mężczyznami wybór odzieży damskiej w świecie bankowości jest bardzo ograniczony. Kobiety mają tylko kilka stylów, które mogą naśladować, zwłaszcza jeśli chodzi o strój formalny.

    • Noś spodnie lub spódniczki w kolorach takich jak szary, granatowy lub granatowy.
    • Trzymaj się białych lub jasnych bluzek z długim rękawem, powinny mieć długie rękawy i wysoki dekolt. Zwykle jest noszony pod marynarką jako część kompletu garniturowego.Wyroby pończosznicze i pończochy powinny być w kolorze skóry. W razie potrzeby noś dodatkowe na wypadek, gdyby się rozerwały.Noś buty z wąskimi palcami na niskim obcasie, które pasują do stylu Twojej garderoby. Kolor torby lub teczki, który nosisz, powinien odpowiadać kolorowi twoich butów i paska.6. Postaraj się zapoznać z dress code’em instytucji:Przeczytaj ubiór i zapoznaj się z dress code’em organizacji. Czytając dress code, zrozumiesz wymagania i potrzeby firmy.

     Ubieranie się zgodnie z firmowymi standardami pomaga sprostać oczekiwaniom stawianym przez firmę. Staraj się także przestrzegać ubioru i etykiety kolegów i pracowników. Gwarantuje to, że ubierasz się odpowiednio, zgodnie ze standardami określonymi przez firmę.

     7. Zapytaj o zwykłe dni:Spróbuj zapytać o zwykłe dni. Dni codzienne to wyjątkowe dni, w których organizacja pozwala pracownikom nosić zwykłe ubrania.

     Na przykład: W przeszłości zwykłe piątki były powszechnym zjawiskiem, w którym ludzie mogli nosić nawet dżinsy i koszule. To szansa, w której pracownik może nosić ubrania, które w świecie korporacji są uważane za zbyt swobodne.

     8. Wygodne i profesjonalne buty:Ponieważ bankowość to zawód, który wymaga częstego stania i przemieszczania się, pracownicy, zwłaszcza kobiety, powinni upewnić się, że mają na sobie wygodne, ale profesjonalne obuwie robocze.

     Staraj się nosić wkładki wewnątrz butów, aby amortyzować wstrząsy i nacisk podczas poruszania się. Zmniejsza to stres, który tworzy się na podeszwach stóp. Noś również buty na niskim obcasie z zakrytymi palcami, aby zapewnić maksymalny komfort.

     9. Utrzymuj wszystko w porządku i porządku:Jak wspomniano wcześniej, to, jak pracownik zachowuje się przed klientami, pokazuje, jak bardzo jest on godny zaufania i niezawodny. Aby to wzmocnić, zawsze staraj się nosić ubrania, które są wyprasowane i nie mają żadnych zmarszczek ani zagięć. Odzież powinna być pozbawiona plam, kropek lub innych przebarwień.

     Jeśli klient widzi, jak kiepsko ubrany jest pracownik, może to zmienić jego wyobrażenia i opinie o firmie, a co gorsza, złą opinię o firmie. Dlatego, aby zapobiec takim konsekwencjom, staraj się, aby pracownicy nosili czyste i schludne ubrania.

     10. Modyfikacje nadwozia:Jako pracownik banku oczekuje się, że w ramach swojej pracy codziennie spotyka nowego klienta. Aby więc zaprezentować się takim klientom, staraj się zakrywać piercing i tatuaże na ciele.

     Spróbuj zakryć zmiany ciała, takie jak zbyt wiele odstających kolczyków w uszach, przekłuwanie języka i przekłuwanie żołądka. Spróbuj zakryć tatuaże, zakładając koszule z długimi rękawami i zakryte.

     11. Noś ubrania o odpowiedniej długości:Dotyczy to zwłaszcza kobiet. Kobiety powinny mieć na sobie długie koszule i bluzki, które nie odsłaniają zbyt wiele skóry ani dekoltu. Noś też spódnice, które są wystarczająco długie, aby zakryć kolana lub powinny być dłuższe niż opuszki palców, gdy twoja ręka jest przyciągnięta do boków ciała.

     Coś krótszego jest uważane za zbyt krótkie i nieodpowiednie jako strój formalny, szczególnie dla bankiera. Upewnij się również, że ubranie prawidłowo zakrywa brzuch i przeponę.

     12. Postaraj się upewnić, jaki rodzaj ubioru jest niezbędny na danym stanowisku:Jeśli pracujesz na niższym stanowisku, nie musisz nosić garnituru, z wyjątkiem specjalnych okazji i sytuacji, takich jak rozmowa kwalifikacyjna lub spotkanie. Osoby pracujące na wysokim stanowisku powinny mieć odpowiedni strój składający się z bardziej formalnej garderoby biznesowej, takiej jak garnitury, kamizelki itp. Dotyczy to obu płci.

     W co się ubrać na rozmowę w banku?

     Podczas rozmowy kwalifikacyjnej należy zawsze nosić strój profesjonalny, czy to w przypadku pracy w niepełnym / pełnym wymiarze godzin, czy też stażu.

     Twój strój do rozmowy kwalifikacyjnej nie tylko daje wyobrażenie o tobie pracodawcy, ale także ułatwia przyszłe kroki w organizacji.

     Niektóre z kroków, które należy wykonać przy wyborze odpowiedniego stroju do rozmowy kwalifikacyjnej, to:

     • Sprawdź, co jest obecnie odpowiednie w branży
     • Wybierz strój, który pasuje do Twojej osobowościJeśli nie jest jasne, zadaj wcześniej pytaniaTwoje obuwie również podkreśla Twój profesjonalny wyglądWniosek:

      Odpowiedni i profesjonalny strój do rozmowy kwalifikacyjnej da poczucie pewności i komfortu, co będzie bardzo pomocne podczas rozmowy kwalifikacyjnej.

      To, jak ubiera się i zachowuje pracownik, pokazuje, jak bardzo ceni i szanuje organizację. Są przedstawicielami firmy i dlatego ich obowiązkiem jest być schludnym ubraniem, aby mogli przyciągnąć więcej klientów i ich zadowolić.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy