Jak przenieść przewodnik po punktach uczelni

Author:
17 lutego 2021
Category: Będziesz Chciał

Dowiedz się wszystkiego, co musisz wiedzieć o przenoszeniu punktów na studia

Siedziba uniwersytetuMamy jedne z najlepszych zasobów przewodnika po przeniesieniu uczelni

 • Przed rozpoczęciem szkoły
 • Jak przenieśćProces rekrutacjiPomoc finansowaInne informacjeDodatkowe pytaniaJakie są powody, dla których możesz się przenieść?

  Dostanie się na studia wymaga czasu i wysiłku. Wejście na studia to także ogromne zapotrzebowanie finansowe dla większości rodzin. Przeniesienie się po wejściu na studia może wymagać ponownego przejścia przez trudny proces rekrutacji. W Stanach Zjednoczonych około 38% studentów przenosi się, z tej liczby około połowa przenosi się więcej niż raz. Powody są różne, ale cele uczniów są wspólnym wątkiem. Może się również zdarzyć, że uczniowie myślą inaczej o przeniesieniu się teraz niż w poprzednich epokach.

  Planowane są pewne transfery, na przykład uczniowie uczęszczający do lokalnego college’u z zamiarem przeniesienia punktów do czteroletniej szkoły. Ponad 64% osób uzyskujących tytuł licencjata uczęszczało do więcej niż jednej uczelni. Niektórzy studenci uczą się online, ponieważ uczęszczanie do kampusu jest niewygodne lub z innych powodów nie jest preferowane. Przeniesienie się z college’u online lub społeczności do czteroletniej szkoły jest bardziej przejściem niż przeniesieniem. Kwestia polega na tym, czy punkty można przenieść i ile zaakceptuje czteroletnia szkoła.

  Typowy transfer ma miejsce między szkołą społeczną a uczelnią czteroletnią. Studenci często uczęszczają do lokalnych szkół wyższych, które są bezpłatne lub mają niskie koszty. Korzystając z tej metody, mogą uzyskać do czterech semestrów zbywalnych punktów, a także stopień naukowy. W niektórych przypadkach studenci uznają, że stopień naukowy nie wystarczy do osiągnięcia celów i sięgają po tytuł licencjata. W niektórych przypadkach przeniesienie jest sposobem na uzyskanie kierunku studiów niedostępnego w ich obecnej uczelni. Niektórzy uczniowie przenoszą się, mimo że właśnie wybrali szkołę i uczęszczali do niej tylko przez jeden semestr. W przypadku tych uczniów mogą istnieć kwestie preferencji.

  Zasoby dla przed i po college’u

  Przewodnik po zasobach ACT PrepNajlepsze laptopy na studiaWybór majoraPrzewodnik po testach CLEPOpłaty za aplikacje na studiaCollege NutritionPodręcznik planowania uczelniUczelnie, które akceptują niskie GPACollege Transfer GuideZapobieganie dokuczaniu w sieciZatrudnij zestaw narzędziGMAT PrepGRE PrepGRE kontra GMATHigiena i choroby zakaźneBezpieczeństwo w Internecie dla studentówBezpieczeństwo w Internecie dla dzieci i nastolatkówWitryny wyszukiwania ofert pracyPrzewodnik dla uczniów LGBTQLSAT Test PrepProblemy ze zdrowiem psychicznym uczniówPłacenie za CollegeCzytanie na poziomie szkoły średniejZasoby majoraPrzewodnik po programach ROTCPrzewodnik po zasobach przygotowujących do SATZapobieganie napaściom seksualnymStudenci niepełnosprawniPrzewodnik po edukacji weteranówPrzewodnik po zatrudnieniu weteranówWolontariat i kariera non-profitKobiety w STEMPisanie deklaracji celuPisanie osobistego oświadczenia
 • Przed rozpoczęciem szkoły
 • Jak przenieśćProces rekrutacjiPomoc finansowaInne informacjeDodatkowe pytaniaNa co należy zwrócić uwagę przed rozpoczęciem szkoły

  Akredytacja

  Co to jest akredytacja? Akredytacja to ocena przeprowadzana przez niezależną organizację zawodową, która ocenia system edukacyjny uczelni. Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych podzielił Stany Zjednoczone na regiony i wyznaczył agencje akredytacyjne do obsługi szkół w każdym regionie. Region to obszar obejmujący wiele stanów z wieloma milionami ludności i tysiącami szkół, uczelni i uniwersytetów. Ten potężny rodzaj akredytacji nazywany jest akredytacją regionalną. Akredytorzy badają wydział, wyposażenie, retencję, wskaźniki ukończenia studiów, zasoby, wielkość klasy i inne ważne zmienne. Nadają status akredytacji szkołom, które spełniają lub przekraczają standardy określone na podstawie szkół w regionie.

  Jakie znaczenie ma akredytacja przy przenoszeniu studentów?

  Akredytacja jest ważna z wielu powodów. Zapewnia uczniom wysokiej jakości edukację i często gwarantuje, że inne instytucje edukacyjne zaakceptują zdobyte punkty. Pracodawcy i inne instytucje edukacyjne polegają na akredytacji przy podejmowaniu decyzji o zatrudnieniu lub przyjęciu. Jeśli szkoła posiada akredytację od agencji krajowych, z których część może nie zostać zatwierdzona przez DOE, istnieje szansa, że ​​następna szkoła ich nie zaakceptuje.

  Przenoszone kredyty

  Akredytacja regionalna jest najlepszą gwarancją transferu punktów i akceptacji w innych placówkach edukacyjnych. Jeśli pierwsza szkoła miałaby akredytację regionalną, to prawie każda inna szkoła z akredytacją regionalną będzie je akceptować. Kiedy pierwsza szkoła nie ma akredytacji regionalnej, uczniowie muszą sprawdzić i mieć nadzieję, że druga szkoła zaakceptuje przeniesione punkty.

  Akredytacja krajowa może nadal działać. Niektóre szkoły z akredytacją regionalną akredytują punkty z niektórych szkół akredytowanych w kraju. Próbując przenieść się ze szkoły akredytowanej w kraju, uczniowie muszą złożyć szczegółowe zapytanie dotyczące przeniesienia punktów. Przy wyborze kursów studenci mogą zaplanować podjęcie tych, które pojawiają się na listach artykulacyjnych i opublikowanych listach możliwych do przeniesienia punktów z pobliskich publicznych czteroletnich szkół.

  Umowy artykulacyjne

  Umowy artykulacji nazywane są również umowami przeniesienia. Są rodzajem partnerstwa między szkołami w celu połączenia ich programów akademickich. Typowa sytuacja to szkoła społeczna i pobliski czteroletni college. Obie szkoły mogą uzgodnić ścieżkę, którą muszą obrać studenci, aby uzyskać maksymalną liczbę punktów transferowych. Następnie obie szkoły publikują umowę, tak aby studenci mogli ją przestrzegać i bezproblemowo przejść z dwuletniego do czteroletniego programu.

  Jak mogę przenieść?

  Porozmawiaj z doradcą akademickim

  Uczniowie powinni zdecydować się na przeniesienie z jednego lub więcej powodów. Pierwszym dobrym krokiem jest ocena powodów opuszczenia szkoły i uczęszczania do nowej. Studenci mogą przenieść się z ważnych powodów lub bez powodu. Jeśli powody są dobre, informacje te mogą pomóc w wyborze nowej szkoły. Po ustaleniu powodów przeniesienia dobrze byłoby porozmawiać z doradcą akademickim. Jeśli rozpocząłeś poszukiwania nowej szkoły, możesz omówić wstępne wyniki tych poszukiwań. Od samego początku studenci muszą mieć dobre pojęcie o przenoszeniu kredytów, statusie pomocy finansowej i czasie na transfer, a omówienie planów z doradcą akademickim może pomóc w uzyskaniu tych informacji.

  Terminy składania wnioskówTransfery mają zazwyczaj inny zestaw terminów składania wniosków i wymagań niż dla studentów pierwszego roku. Niektóre szkoły przyjmują transfery tylko w semestrze wiosennym. Każda szkoła ustala te procedury, a uczniowie muszą skontaktować się z nową szkołą i przejrzeć informacje zawarte w zgłoszeniu. Przeniesienie obejmuje akceptację, która jest związana z okresem przyjęcia. Studenci potrzebujący pomocy finansowej muszą zaktualizować FAFSA. Jeśli to koniec roku szkolnego, uczniowie muszą złożyć nową FAFSA i podać nową szkołę jako instytucję przyjmującą.

  Potwierdź zbywalne kredytyPo zawężeniu wyboru nowej szkoły do ​​jednej lub kilku, uczniowie muszą potwierdzić przeniesienie punktów. Jeśli nowa szkoła nie przyjmuje punktów, musisz zdecydować, czy jesteś gotowy, aby zacząć od nowa. Typowym sposobem określenia poziomu transferu punktów jest wysłanie odpisu starej pracy uczelni do nowej uczelni. Nowa uczelnia może szybko sprawdzić i określić godziny, które można przenieść. W przypadku przenoszenia się między szkołami na podstawie umowy artykulacyjnej proces jest prostszy. Nowa szkoła musi po prostu potwierdzić, że uczeń ukończył kursy w ramach ścieżki. Studenci mogą potwierdzić swoje kursy, wyszukując tytuły na listach artykulacyjnych. Listy uwzględniają numer kursu w systemie katalogowym starej szkoły i wskazują równoważny kurs w katalogu lub systemie nowej szkoły.

  Proces rekrutacji

  Typowe wymagania dotyczące przyjęć dla uczniów z przeniesienia

  Przeniesienie jest jak przyjęcie na pierwszy rok w elementach transkrypcji, wyników testów i rozsądnego GPA. Charakter ucznia jest zawsze problemem, a przenoszeni uczniowie powinni mieć dobrą opinię w swoich pierwotnych szkołach. Większość wniosków o przeniesienie składa się z formularza zgłoszeniowego, rekomendacji, transkrypcji pracy w szkole średniej i na studiach oraz standardowych wyników testów. Większość szkół prosi o rozmowę kwalifikacyjną, a uczniowie powinni również poprosić o rozmowę. Pytania i odpowiedzi najlepiej przekazać twarzą w twarz.

  Procedura przeniesienia nie jest taka sama, jak w przypadku pierwszego roku zapisywania się na zajęcia, ponieważ przenoszący się studenci muszą przestrzegać specjalnych terminów i wymagań dotyczących złożenia wniosku, dokumentów uzupełniających i FAFSA.

  Porozmawiaj z doradcą ds. Rekrutacji w New School, aby się zapisaćPo zawężeniu wyboru szkoły do ​​jednej lub dwóch szkół, do których możesz się przenieść, powinieneś dokładnie przyjrzeć się nowej szkole, zaplanować wizytę i spotkać się z urzędnikiem rekrutacyjnym. Wizyta powinna obejmować omówienie pomocy finansowej oraz spotkanie z doradcą ds. Pomocy finansowej w nowej szkole.

  Studenci, którzy wybrali możliwy kierunek, powinni zbadać potencjalne korzyści wynikające z wyboru nowej szkoły. Wydział i wybór przedmiotów w ramach głównego kierunku studiów powinny również oferować rodzaje kursów dla preferowanej specjalizacji lub koncentracji.

  Pomoc finansowa po przeniesieniu
  • Odnowienie FAFSA

   Studenci muszą odnowić swoje podanie FAFSA podczas przenoszenia. Może to nie być niezwykłe, ponieważ uczeń musi aktualizować formularz raz w roku, aby był aktualny w przypadku wszelkiej pomocy finansowej. Proces FAFSA zależy od tego, czy uczeń przenosi się w połowie roku, czy na nowy rok szkolny. Jeśli przenoszą się na początku nowego roku szkolnego, wówczas uczniowie muszą tylko wypełnić nowy rok FAFSA i skorzystać z informacji o nowej szkole. Jeśli przenosisz się w połowie roku, student będzie musiał zaktualizować swój formularz na portalu FAFSA. Aby zaktualizować FAFSA, student musi zalogować się do portalu FAFSA i wybrać opcję „Wprowadź poprawki FAFSA.
  • Pożyczki Pożyczki

   studenckie mogą być pożyczkami federalnymi, stanowymi lub komercyjnymi. Wszyscy są związani ze szkołą, w której następują początkowe wypłaty. Z zasady pożyczki nie mogą być przenoszone i obowiązkiem ucznia jest powiadomienie pożyczkodawcy o zaprzestaniu płacenia poprzedniej szkole.

   Oto kolejny haczyk z kredytami komercyjnymi. Jako efekt uboczny odchodzenia od tych pożyczek, nawet jeśli ponownie złożysz wniosek o nowe pożyczki u tego samego dostawcy, pierwotne pożyczki są uważane za zamknięte i mogą rozpocząć się ich „okres karencji, co oznacza, że ​​możesz być zmuszony do ich dużej spłaty, znacznie wcześniej niż planowałeś. Jeśli otrzymasz nową pożyczkę od tego samego dostawcy, będziesz chciał porozmawiać z pożyczkodawcą i spróbować dopasować obie pożyczki do tego samego harmonogramu spłaty pożyczki.

   Stypendia

   Większość stypendiów nie zostanie przekazana, ponieważ pochodzi z funduszy szkolnych lub środków kierowanych do szkoły na rzecz ucznia. Mogą być nagrody, które towarzyszą uczniowi, takie jak nagrody, stypendia i określone stypendia, które wiążą się z wysokimi osiągnięciami i zasługami. Student musi zbadać każde stypendium, aby ustalić, czy fundusze zostaną przeniesione wraz z nimi, ale zazwyczaj to, co już zostało wypłacone, zostanie przepadnięte, a reszta nagrody może nie zostać przekazana do nowej szkoły.

   Uczniowie z przeniesienia kwalifikują się do pomocy finansowej w nowej szkole na podstawie ich FAFSA i osiągnięć akademickich. Mogą kwalifikować się do pomocy opartej na potrzebach i stypendiów merytorycznych.

   Dotacje

   Niektóre stypendia mogą zostać przeniesione, ponieważ są oparte na ogólnym poziomie potrzeb i osiągnięciach ucznia. Stypendia Federal Pell mogą zostać przeniesione, gdy student uzupełnia FAFSA lub przedkłada nowe. FAFSA umożliwia uczniom wybranie aż dziesięciu szkół, do których mają otrzymać informacje finansowe. FAFSA może kwalifikować studentów do otrzymywania stypendiów, stypendiów i pomocy stanowej lub federalnej.

   Koniec semestru to najlepszy czas na przeniesienie, ale studenci nie powinni czekać do końca, aby zweryfikować FAFSA i wyraźnie anulować uczęszczanie do jednej szkoły, otwierając uczęszczanie do nowej szkoły. Istnieje możliwość, że fundusze pomocy finansowej trafią do niewłaściwej szkoły i nikt nie chce radzić sobie z tym bałaganem, próbując uczęszczać na kursy w college’u.

  • Stypendia dla studentów transferowych

   Niektóre czteroletnie szkoły oferują stypendia dla studentów transferowych, aby pomóc uczniom, którzy chcą się przenieść. W takich przypadkach czteroletnia szkoła stara się przyciągnąć najlepszych uczniów z kolegiów lokalnych, z którymi ma umowy lub inne relacje. Nagrody transferowe zapewniają wsparcie dla tej konkretnej klasy początkujących studentów. Mogą być oparte na zasługach i / lub potrzebach. W większości sytuacji stypendium transferowe koncentruje się głównie na zasługach, a drugorzędnym na potrzebach.
  • Inne informacje
   • Harmonogram

    Najlepszym momentem na przeniesienie jest sytuacja, w której nowa szkoła przyjmuje transfery. Niektóre szkoły akceptują transfery tylko w jednym okresie w cyklu rocznym. Z punktu widzenia przenoszącego się ucznia, najlepszy czas jest na semestr, aby rezygnacja ze starej szkoły mogła nastąpić natychmiast po wejściu do nowej szkoły bez przerwy w postępach w nauce.
   • Wymogi dotyczące miejsca zamieszkania

    Termin „rezydencja akademicka lub miejsce zamieszkania to w każdym college’u lub uniwersytecie wymóg, zgodnie z którym studenci muszą spędzić określony czas jako zarejestrowani studenci przed uzyskaniem stopnia naukowego. Przenosząc się do nowej szkoły, musisz zdawać sobie sprawę z wymagań dotyczących miejsca zamieszkania. Jeśli wymagają, abyś uczęszczał na 5 semestrów (2,5 roku) i ukończyłeś już pełne dwa lata w swojej obecnej szkole, pracując nad programem 4-letnim, będziesz musiał ukończyć dodatkowy semestr, aby uzyskać rezydenturę wymagania i ukończ nową szkołę.

    Uwaga:Wiele szkół uczestniczy we wspólnych rynkach edukacyjnych, które pozwalają mieszkańcom spoza stanu na uzyskanie stawek w tym stanie. Studenci, którzy mogą nie kwalifikować się do stawek obowiązujących w danym stanie jako rezydenci, mogą kwalifikować się do objęcia obowiązkowymi stawkami na wspólnym rynku.Odwołania w sprawie transferu punktów

    Podczas przenoszenia uczniowie przedstawiają swoje transkrypcje i proszą nową szkołę o ich zaakceptowanie. Jeśli nowa szkoła przyjmie wszystkie zaliczenia, student jest w dobrej sytuacji. Kiedy nowa szkoła nie przyjmuje wszystkich zaliczeń, wówczas uczeń w zasadzie pracował i otrzymał ocenę za nic. Istnieje jednak możliwość, że studenci będą mogli odwołać się od decyzji w sprawie oceny i być może uzyskać zgodę na niektóre, jeśli nie wszystkie, swoje punkty.

    Proces odwoławczy działa najlepiej, gdy uczeń znajdzie dokładną procedurę wymaganą przez szkołę, w której składa odwołanie, i spełnia wszystkie wymagania dotyczące składania wniosków i terminy. Składając odwołanie, uczniowie powinni używać faktów. Mogą przedstawić program nauczania z odrzuconych kursów, a czasami osobiście przedstawić ewaluatorowi argument, aby spróbować odwrócić pierwotną decyzję. Jednak niektóre z tych odwołań mogą zająć dużo czasu, przechodząc przez wiele rad lub komitetów, więc bądź przygotowany na przeniesienie, nie wiedząc, czy te kredyty są z tobą. Możesz oszacować, ile czasu to zajmie, dzwoniąc do szkoły w celu uzyskania dodatkowych informacji.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy