Jak przelać pieniądze

Author:
17 lutego 2021

Przelewanie pieniędzy może być szybkim sposobem na przenoszenie dużych ilości pieniędzy w Stanach Zjednoczonych i za granicą. Jeśli nie wiesz, jak przesyłać pieniądze, oto krótki samouczek.

1. Zdecyduj, którego dostawcę użyć

Banki i dostawcy przelewów niebankowych mogą pomóc w wysyłaniu przelewów.

Przelew bankowy jest nieodwołalny, a płatny gotówką może być anonimowy, więc nigdy nie wysyłaj środków do osób, których nie znasz dobrze. Federalna Komisja Handlu ma wskazówki, jak unikać oszustw związanych z przelewami bankowymi.

»Aby uzyskać najtańsze przelewy bankowe zapoznaj się z naszym przewodnikiem po cenach w banku

Jeśli szukasz nowego rachunku czekowego, z którego możesz skonfigurować przelewy bankowe, oto kilka konkurencyjnych opcji.

data-placement = bottom data-container = body data-html = true >

data-placement = bottom data-container = body data-html = true >

data-placement = bottom data-container = body data-html = true >

Oddział i bezpłatny dostęp do bankomatów

16 000 bankomatów i prawie 4900 oddziałów

Bonus za rejestrację dla nowych sprawdzających klientów (wygasa 20.01.2021)

Bezpłatny dostęp do bankomatu

Ponad 43 000 bankomatów

RRSO od 0,10%

Bezpłatny dostęp do bankomatu

Ponad 40 000 bankomatów

Darmowe przelewy oszczędnościowe, aby uniknąć przekroczenia stanu konta

2. Zbierz informacje

Jeśli używasz banku do przesyłania pieniędzy, pamiętaj, aby mieć:

 • Dowód tożsamości i / lub dostęp do konta internetowego.
 • Konto zasilane co najmniej kwotą, którą chcesz wysłać.Numer konta bankowego (znajduje się na wyciągu bankowym, czeku lub koncie internetowym).Pełne imię i nazwisko odbiorcy oraz informacje kontaktowe.Nazwa, adres i numer telefonu banku odbiorcy.Numer tranzytowy banku odbiorcy lub jego odpowiednik.
  • W Stanach Zjednoczonych jest to dziewięciocyfrowy kod zwany numerem tranzytowym American Banking Association, który można znaleźć tutaj lub po zapytaniu odbiorcy.
  • Za granicą jest to kod identyfikacyjny banku, na przykład kod SWIFT. SWIFT, czyli Towarzystwo Światowej Międzybankowej Telekomunikacji Finansowej, używa ośmio- lub 11-znakowego kodu, który identyfikuje określone banki na arenie międzynarodowej i jest w standardowym formacie kodu identyfikacyjnego banku. Poproś odbiorcę o ten kod.
   • Numer rachunku bankowego odbiorcy.
   • Dodatkowe informacje na podstawie instrukcji Twojego banku.W stosownych przypadkach informacje o banku pośredniczącym, z którego korzysta bank twojego odbiorcy do przelewów międzynarodowych.Dostawcy spoza banku mogą nie wymagać informacji o koncie bankowym, w zależności od wybranej opcji dostawy, ale będą wymagać podania imienia i nazwiska oraz lokalizacji odbiorcy.

    3. Sprawdź koszty i wybierz metodę przelewu

    Twój bank lub dostawca usług innych niż bankowe może pozwolić Ci na wysłanie przelewu na kilka sposobów, na przykład online, za pośrednictwem bankowości telefonicznej lub w oddziale banku. Metody mogą się różnić kosztami, więc przed podjęciem decyzji porównaj ceny.

    Średni koszt w bankach to 25 dolarów za wysyłanie przelewów w kraju i 40 dolarów za granicę. Wielu dostawców niebankowych ma narzędzia online, które pozwalają oszacować koszt przelewu przed wysłaniem.

    »Nie wiesz, czy potrzebujesz przelewu? Sprawdź inne sposoby wysyłania pieniędzy.

    4. Poznaj drobny druk

    Przed wysłaniem międzynarodowych przelewów masz prawo zgodnie z prawem federalnym zapytać o szczegóły dotyczące kursu wymiany, całkowitych opłat i podatków pobieranych przez wszystkie strony, termin dostawy oraz kwotę, która ma być dostarczona za granicę (niezależnie od opłat). Możesz spodziewać się, że Twój bank wyda Ci pokwitowanie po wykonaniu przelewu.

    5. Dokładnie wypełnij formularz

    Niezależnie od tego, czy rozmawiasz z kasjerem, czy wypełniasz formularz online, podaj precyzyjne informacje. Błędnie wpisana nazwa lub brakująca cyfra może uniemożliwić odbiorcy odebranie pieniędzy.

    6. Zachowaj paragon

    Instytucje finansowe dostarczają potwierdzenie, takie jak numer transakcji, na pokwitowaniu, dzięki czemu można je zapisać i odnieść się do konkretnego przelewu, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy