Jak inwestować: 10 inteligentnych sposobów inwestowania 10000 $ jak profesjonalista

Author:
17 lutego 2021

Data modyfikacji: 17 września 2020 r

Kilka tygodni temu w cotygodniowym biuletynie Dough Roller zadałem następujące pytanie:

„Co byś zrobił, gdybyś zarobił 10 000 dolarów?

Otrzymałem wiele odpowiedzi. Zaskoczyło mnie to, że odpowiedzi były podobne. Różnili się szczegółami, w jaki sposób ludzie wydawaliby 10 000 dolarów, ale łączyło ich jedno – większość wykorzystywałaby te pieniądze na poprawę swoich finansów.

Większość ludzi spłaciłby dług, wpłaciłby pieniądze do funduszu awaryjnego lub zainwestowałby pieniądze. Niektórzy inwestowali w cele krótkoterminowe, inni w cele długoterminowe. W prawie każdej odpowiedzi był przynajmniej jeden cel, który poprawiłby ogólną sytuację finansową danej osoby.

Odpowiedzi skłoniły mnie do zastanowienia się nad kolejnym pytaniem, którego nie zadałem: Co byś zrobił z 10 $? Jak różne byłyby odpowiedzi?

Spis treści:

Potęga konsekwentnego inwestowania

Dlaczego duże kwoty ryczałtowe traktujemy inaczej niż małe kwoty miesięczne? Zwykle traktujemy większe ilości w bardziej przemyślany sposób. Być może dlatego niektórym łatwiej jest zaoszczędzić zwrot podatku, nawet jeśli z miesiąca na miesiąc mają trudności z zaoszczędzeniem pieniędzy.

Być może powinniśmy też rozważniej traktować małe kwoty pieniędzy. W końcu to, jak radzimy sobie z niewielkimi kwotami pieniędzy, ma wpływ na szerszy obraz.

Oto kilka powodów, dla których nie traktujemy poważniej mniejszych sum pieniędzy:

 1. Trudno jest internalizować złożenie – po prostu nie możemy sobie wyobrazić wzrostu o 10 dolarów w jakikolwiek znaczący sposób.
 2. Wydawanie niewielkich kwot nie wydaje się być „złe, jak wydawanie 10 000 dolarów.Oszczędność niewielkich kwot wymaga opóźnionej gratyfikacji.Zastanów się, jak radzisz sobie z niewielkimi kwotami pieniędzy i jak małe codzienne decyzje mogą poprawić Twoje finanse w dłuższej perspektywie. Możesz być zaskoczony.

  Spójrzmy teraz na kilka pomysłów, jak zainwestować 10000 USD:

  1. Inwestuj z Betterment

  Betterment jest jednym z kilku doradców robotów oferujących łatwy i niedrogi sposób inwestowania. Możesz otworzyć konto podlegające opodatkowaniu w Betterment. To idealny sposób na rozpoczęcie, ponieważ nie ma minimalnych wymagań, a Betterment przeprowadzi Cię przez proces inwestycyjny krok po kroku. Po skonfigurowaniu konta Betterment automatycznie je ponownie zbilansuje i ponownie zainwestuje Twoje zyski.

  2. Inwestuj w akcje z You Invest by JP MorganDziś wiadomości są pełne rozmów o dzikich wahaniach na giełdzie i jeśli masz gotówkę do zainwestowania, możesz zarobić dużo pieniędzy kupując tanio. You Invest by JP Morgan jest internetowym brokerem rabatowym, który oferuje darmowe transakcje na akcjach, darmowe transakcje opcjami i darmowe transakcje ETF.

  Wszystkim można handlować za pomocą aplikacji mobilnej Chase, która oferuje dość lukratywny bonus, aby przyciągnąć nowe firmy (jeśli masz co najmniej 25 000 $ do wpłaty).

  • 200 $ bonusu gotówkowego, jeśli wpłacisz co najmniej 25 000 $
  • Bonus w wysokości 350 $, jeśli wpłacisz co najmniej 100 000 $725 $ bonusu gotówkowego, jeśli wpłacisz co najmniej 250 000 $(Wszystkie konta muszą być zasilane na tych poziomach w ciągu pierwszych 45 dni i pozostać na koncie przez co najmniej 90 dni)

   Ujawnienie – PRODUKTY INWESTYCYJNE: BEZ DEPOZYTU NIE UBEZPIECZONE FDIC BEZ GWARANCJI BANKOWEJ MOGĄ UTRACIĆ WARTOŚĆ

   3. Zainwestuj w 401k, aby dopasować firmęBez wątpienia najlepszą inwestycją jest dopasowanie pracodawcy do planu emerytalnego 401k, 403b lub innego zakładowego planu emerytalnego. To najbliższa rzecz do darmowego lunchu, jaki możesz znaleźć. Jeśli Twój pracodawca wyrównuje część składki emerytalnej, upewnij się, że inwestujesz wystarczająco dużo, aby uzyskać 100% kwoty.

   4. Maksymalnie osiągnij IRANie zajmie to wszystkich 10 000 USD (limity wpłat na IRA są niższe), ale to doskonały początek. Wspaniałą rzeczą w IRA jest to, że masz całkowitą kontrolę. Ty decydujesz, gdzie otworzyć konto i w co zainwestować. I to prowadzi mnie do trzeciego miejsca.

   5. Zainwestuj w konto podlegające opodatkowaniuPo przekroczeniu maksymalnej kwoty składek na ubezpieczenie emerytalne otwórz konto podlegające opodatkowaniu. Moje ulubione opcje to Vanguard (patrz Podcast 73) i Betterment. Dzięki Vanguard możesz inwestować w fundusz emerytalny z docelową datą (tak, możesz posiadać te środki na koncie podlegającym opodatkowaniu). Podobnie jak robo-doradca, Vanguard przywraca równowagę i reinwestuje Twoje dywidendy. Alternatywnie możesz korzystać z Betterment w taki sam sposób, jak w przypadku IRA.

   6. Spłać wysokooprocentowane zadłużenie na karcie kredytowejSpłata karty kredytowej, która pobiera dwucyfrowe odsetki, to gwarantowany doskonały zwrot. Nie ma ryzyka spadku wartości inwestycji. Możesz także zaoszczędzić na odsetkach małą fortunę. Aby wzmocnić tę strategię inwestycyjną, skorzystaj, jeśli to możliwe, z transferów salda o zerowej stopie procentowej.

   7. Zwiększ swój fundusz awaryjnyTo może nie być najseksowniejszy sposób na zainwestowanie 10000 dolarów w pracę. Ale to z pewnością sprytny sposób. Życie od wypłaty do wypłaty nigdy nie jest zabawne. Postaraj się o co najmniej trzymiesięczne wydatki w funduszu awaryjnym. Zalecamy przechowywanie awaryjnych pieniędzy na rachunku oszczędnościowym o wysokim zysku, aby zmaksymalizować swoje zarobki, takie jak Chime. Chime oferuje wspaniałe oszczędności online i konto czekowe przeznaczone dla oszczędzających.

   Obecnie naszym drugim ulubionym kontem jest Citi Accelerate Savings . Salda kont zarabiają imponującą RRSO 1,00% i nie ma minimum, aby otworzyć konto.

   8. Zasil konto HSAJeśli masz plan opieki zdrowotnej z wysokimi odliczeniami, pamiętaj, aby zasilić konto HSA (patrz Podcast 67). Składki można odliczyć od podatku, a Twoje pieniądze są wolne od podatku. Jeśli wydasz fundusze na kwalifikujące się wydatki medyczne, nie ma również podatku od wypłat. To jak czerpanie korzyści zarówno z tradycyjnego konta emerytalnego, jak i konta emerytalnego Roth.

   Nasz ulubiony HSA pochodzi z Lively; który oferuje ogromne oszczędności i konto inwestycyjne bez miesięcznych opłat za utrzymanie. Konto oszczędnościowe obejmuje RRSO do 0,01%, a konto inwestycyjne korzysta z platformy TD Ameritrade, co oznacza, że ​​transakcje nie kosztują nic.

   Otwórz Lively HSA lub przeczytaj naszą pełną recenzję Lively HSA

   9. Zasil konto 529Konto 529 jest podatkowym sposobem oszczędzania na edukację dziecka (patrz Podcast 113). Jednak nie wszystkie 529 programów są sobie równe. Pamiętaj, że nie musisz korzystać z tej w swoim stanie, chociaż mogą być ku temu dobre powody podatkowe. Niezależnie od tego, konto 529 to świetny sposób na wykorzystanie części z 10 000 $ do pracy.

   10. Uruchom drabinę CDDrabina CD umożliwia zwiększenie zysków, które można zarobić na koncie bankowym ubezpieczonym przez FDIC. Przesuwając termin zapadalności 5-letnich płyt CD, uzyskujesz zarówno wyższe stawki, jak i dostęp do swoich pieniędzy. Sprawdź nasze 5-letnie stawki CD, aby zapoznać się z najlepszymi dostępnymi dzisiaj ofertami, takimi jak Discover.

   DODATKOWY. Kup wartościowe obligacje Worthy Bonds można kupić za jedyne 10 USD i są one wykorzystywane do finansowania kwalifikujących się amerykańskich przedsiębiorstw. Stopa zwrotu z obligacji Worthy Bond wynosi stałe 5%, co oznacza, że ​​po roku Twoje obligacje o wartości 10 000 USD przyniosą fajne 500 USD.

   Okres obowiązywania Obligacji Godnej wynosi 36 miesięcy, ale można go spieniężyć w dowolnym momencie bez kary. Odsetki wypłacane są co tydzień, a wszyscy inwestorzy z USA mogą kupować obligacje Worthy Bonds. Fundusze zebrane z Worthy Bonds są wykorzystywane do wspierania małych firm poprzez pożyczki oparte na aktywach. Sprawdź Worthy Bonds lub przeczytaj pełną recenzję Worthy Bonds tutaj.

   Bonus: zautomatyzuj swoje inwestycje

   Doradcy Robo to świetny sposób, aby upewnić się, że Twoje pieniądze pracują dla Ciebie bez kłopotów i stresu związanego z aktywnym zarządzaniem nimi. Poniżej znajduje się lista naszych ulubionych doradców robo i kilka informacji na ich temat. Jeśli jesteś zainteresowany, oto bardziej szczegółowe zestawienie każdego doradcy robo i tego, w jaki sposób mogą pomóc Ci umieścić swoje finanse na autopilocie.

   Ally Invest: Ally Invest szybko pojawiło się na rynku pośrednictwa inwestycyjnego.

   Oferują handel akcjami, obligacjami, opcjami, Forex i futures. Możesz także handlować tysiącami funduszy inwestycyjnych i ETF.

   Ally Invest jest szczególnie odpowiedni dla aktywnych traderów ze względu na prawie nieistniejący harmonogram prowizji. Wszystkie transakcje na akcjach wiążą się z kosztem prowizji w wysokości 0 USD, a transakcje opcjami również kosztują 0 USD każda, ale z opłatą w wysokości 0,50 USD za kontrakt.

   Ally Invest jest znana z posiadania jednej z najlepszych platform transakcyjnych w branży. Oferują obsługę klienta przez 7 dni w tygodniu od 7:00 do 22:00 czasu wschodniego, zarówno przez telefon, jak i na czacie na żywo.

   Betterment : Jeśli wolisz podejście bezobsługowe Betterment wykonuje większość pracy za Ciebie, automatycznie reinwestując dywidendy i równoważąc Twój portfel. Kiedy korzystasz z takiej zautomatyzowanej usługi, prawdopodobnie nie sprawdzasz jej codziennie i nie ulegniesz pokusie wprowadzania większych zmian, które mogą Cię kosztować. Posiadanie usługi takiej jak Betterment do zarządzania inwestycjami może z czasem umożliwić szybszy wzrost Twoich pieniędzy.

   Wealthfront: dla młodych dorosłych, którzy dopiero zaczynają inwestować Wealthfront to robo-doradca, na który warto zwrócić uwagę. Wealthfront wyróżnia się jako prawdziwy robo-doradca ze strukturą opłat odpowiednią dla inwestorów, którzy mają do zainwestowania mniej niż 2 miliony dolarów.

   Pesonal Capital: Personal Capital zapewnia dedykowanego doradcę inwestycyjnego, z którym można skontaktować się przez telefon, konferencję internetową, czat online lub e-mail. Chociaż ich usługa Wealth Management jest dostępna za opłatą, jedną z najlepszych funkcji Personal Capital jest ich bezpłatny pulpit finansowy. Zawsze możesz zarejestrować się w Personal Capital za darmo, a następnie zdecydować o dodaniu usługi Wealth Management później. W międzyczasie możesz skorzystać z następujących funkcji: analizator alokacji funduszy 401k, planer emerytalny, narzędzie do sprawdzania inwestycji, kalkulator wartości netto i analizator przepływów pieniężnych.

   TD Ameritrade: TD Ameritrade to kolejna opcja, która obejmuje zarówno samodzielne inwestowanie, jak i profesjonalnie zarządzane inwestowanie lub połączenie obu. Możesz dowiedzieć się wszystkiego o TD Ameritrade tutaj.

   Wealthsimple: Dla nowych i małych inwestorów Wealthsimple umożliwia otwarcie konta za jedyne 1 USD, a także oferuje portfel inwestycyjny odpowiedzialny społecznie (SRI). Portfolio SRI umożliwia inwestowanie w firmy o niskiej emisji dwutlenku węgla, firmy wspierające różnorodność płci oraz firmy wspierające przystępne cenowo mieszkania.

   Ellevest: aby zapoznać się z podejściem do inwestowania skoncentrowanym na kobietach wypróbuj Ellevest. Nie ma żadnych opłat za otwarcie lub zamknięcie konta i nie ma minimum, aby rozpocząć. Dostępnych jest wiele różnych klas aktywów, w które można inwestować, a Ellevest może dostosować portfel specjalnie dla Ciebie.

   E * TRADE: Znajdziesz tutaj portfolio na każdy budżet i możesz zacząć od zaledwie 500 $. Jeśli chcesz wiedzieć, ile zapłacisz rocznie za korzystanie z ich usług, E * TRADE ułatwia to, udostępniając kalkulator, dzięki czemu możesz wprowadzić kwotę, którą chcesz zainwestować, i zobaczysz, ile wynosi opłata roczna oczekiwano. Ta platforma oferuje również bogactwo informacji dla początkujących. Ponadto przy minimalnej inwestycji 25 000 USD będziesz mógł współpracować z konsultantem finansowym, aby upewnić się, że Twój portfel jest zgodny z Twoimi celami.

   Przeczytaj więcej: Najlepsi doradcy Robo – dowiedz się, który z nich odpowiada Twoim potrzebom inwestycyjnym.

   A co, jeśli nie czujesz się komfortowo, inwestując w pojedynkę?

   Wszystkie powyższe punkty zakładają, że możesz swobodnie inwestować samodzielnie – niezależnie od tego, czy kupujesz pojedyncze akcje, fundusze ETF, fundusze inwestycyjne, fundusze indeksowe, czy po prostu pracujesz z doradcą robo. Ale nie musi tak być. W rzeczywistości może być nawet znacznie lepszy sposób.

   Jeśli nie czujesz się komfortowo samodzielnie, możesz rozważyć współpracę z certyfikowanym planistą finansowym (CFP). CFP zwykle działają w oparciu o strukturę opłat za swoje porady i pomoc – w przeciwieństwie do kogoś, kto właśnie dostaje wynagrodzenie za inwestowanie w różne akcje za Ciebie. Oznacza to, że będą mieć na uwadze Twój najlepszy interes.

   Ale problem, który znalazłem, polega na znalezieniu dobrego CFP, który zna twoją sytuację finansową na tyle dobrze, aby wydać pouczone zalecenia dotyczące tego, czego potrzebujesz, a nie musisz osiągać swoich celów finansowych.

   Dlatego doceniam Facet Wealth. Facet Wealth pomoże Ci znaleźć CFP, który pasuje do Twojego profilu finansowego i pomoże Ci szybciej osiągnąć Twój cel finansowy. Możesz spotkać się z nimi wirtualnie podczas wideokonferencji, a oni będą twoją dedykowaną CFP – zamiast przypadkową osobą w call center lub podejście uniwersalne.

   Każdy ma inną sytuację finansową. Każdy ma też różną wygodę podczas inwestowania. Dlatego doradca robo lub broker online mogą nie działać dla wszystkich. Dlatego jeśli czujesz się choć trochę nieswojo, zajrzę do Facet Wealth.

   Inne sposoby inwestowania 10 000 USD

   To jest moje dziesięć wyborów. Oto odpowiedzi społeczności Dough Roller:

   Larry: To nie myślenia. Kup akcje w dobrej firmie wypłacającej dywidendy. (Świetny sposób na inwestowanie, ale nie powiedział, która jakość akcji daje dywidendę – Larry, napisz do mnie i daj nam znać!)

   Karen: Spłaciłbym każdy niespłacony dług, który miałem, a resztę przeznaczyłbym na oszczędności.

   Robert:

   • 2500 $ na rachunku bieżącym dla przepływów pieniężnych
   • 2000 $ podzielone między dwa konta UTMA dzieci2500 $ do minimalnej zmienności globalnej VanguardRachunek inwestycyjny Fidelity o wartości 2000 USD na przyszłe inwestycje NOSObligacje o wartości 1000 USD do I. Paolo: Gdybym dostał 10 000 dolarów, zrobiłbym…

    • Wykorzystaj z tego 5,500 $, aby wesprzeć moją składkę na Roth IRA w 2015
    • 3350 USD na maksymalne wykorzystanie mojego wkładu HSA w 2015 r.1000 $ na spłatę mojego kapitału hipotecznegoPozostałe 150 dolarów zostanie przeznaczone na wycieczkę do Legolandu San Diego dla mojej żony i trójki dzieci! William: Inwestuj.

     Jeff: Gdybym teraz zarobił 10 000 $, prawdopodobnie wpłaciłbym je do jednego z moich funduszy Vanguard Index. Jestem wolny od długów, mam pokryte moje potrzeby, a cokolwiek innego byłoby po prostu marnowaniem pieniędzy.

     Christina: Wrzuciłabym to bezpośrednio do planu 529 mojej córki!

     Sachin Shenoy (moje imię brzmi Such-in): za 10 000 $ jest kilka opcji inwestycyjnych…

     1. Konserwatywna opcja inwestycyjna – postaw wszystko w Vanguard 500 Index Fund Admiral. Przy współczynniku wydatków 0,05% jest to oczywiste (może być w stanie zamienić akcje inne niż Admiral na Admiral, jeśli zainwestowałeś już w akcje inwestorów)

     2. Szalona opcja inwestycyjna – Zainwestuj w USO ETF… Ropa naftowa powinna wkrótce osiągnąć dno .

     Inne opcje obejmują… Spłacenie kredytu samochodowego i przekierowanie miesięcznych płatności do opcji ‰

     Patrick: 7500 $ minus wydatki na stołach do gry w kości w Vegas. 2,500 $ na meble dziecięce, ponieważ żona ma bliźnięta… .przypadkowo.

     Jeszcze jedna uwaga – jako były kapitan USAF, Navy Federal (Credit Union) nie trzyma świeczki dla USAA. Oprócz doskonałych ubezpieczeń, bankowości i obsługi klienta, USAA zapewnia dystrybucję swoim członkom. Mój kosztował 50 dolców. Obecnie nie mam ubezpieczenia, ponieważ mieszkam poza Stanami Zjednoczonymi.

     Donna: Zastosowałbym go do prywatnej pożyczki szkolnej mojego syna po tym, jak zaciągnę podatki, aby zmniejszyć jego dług.

     Stephanie: Gdybym otrzymał 10 000 $, dałbym 1000 $ na cele charytatywne, 2 000 $ na mój wymarzony fundusz wakacyjny (właściwie na moje oszczędności, dopóki nie będę gotowy na te wymarzone wakacje). Resztę wykorzystałbym do maksymalizacji mojego ROTH 403b (zamiast mojego tradycyjnego 403b).

     Prime: Wydaj na pierścionek zaręczynowy.

     Larry: Kupiłbym 10 000 dolarów w udziałach w funduszach inwestycyjnych spółek energetycznych / naftowych, takich jak VGENX.

     Jeff: Staram się żyć według zasady 10-20-70. Więc dałbym 1000 $, zaoszczędziłbym 2000 $ i wydał resztę ‰ Ale w rzeczywistości prawdopodobnie zaoszczędziłbym też większość z 8000 $. Założę się, że wiele odpowiedzi na to pytanie będzie opartych na typie osobowości (frajerzy kontra wolne duchy itp.).

     Guadalupe: Użyj 7 000 USD na konsolidację zadłużenia, a pozostałe 3 000 USD na zainwestowanie w mój biznes marketingu sieciowego. Dziękuję Ci!

     Earl: Wybierz 5 organizacji charytatywnych, które moim zdaniem potrzebują pomocy i przekaż każdej z nich 2000 $.

     Joe: Zainwestuj część w akcje blue chipów firmy naftowej. Reszta to krótkoterminowe obligacje wysokiej jakości.

     Kyle: Odkupię lata służby w mojej pensji. Przez pierwsze sześć miesięcy pracy nic nie poszło na moją emeryturę. Mogę teraz odkupić te miesiące, aby dodać do mojej usługi.

     Max: Spłaciłbym moje karty kredytowe.

     Erin: Gdybym dostał 10 000 dolarów, odłożyłbym je na mój awaryjny fundusz – nadal pracując nad osiągnięciem tego celu. Umieściłbym to na koncie czekowym w kasie, który gromadzi wyjątkowe odsetki.

     ACE: Odłóż to na hipotekę.

     Lysa:

     Ok- spokojnie:

     • 3 tysiące dolarów oszczędności – potrzebuję dużo więcej.
     • 3 tysiące dolarów na moim c / c, co spowodowałoby niewielki spadek mojego zadłużenia i niższe płatności3 tysiące dolarów dla mojej mamy (niestety insulina nie jest pokryta jej Medicare, to ją zatrzyma)250 USD – Go Red For Women (American Heart Association)250 USD – Step Out for Diabetes (Idę na cześć mojej mamy)Spa 500 $ – zabawa za pieniądze / dzieńTo moje osobiste załamanie. Liczyłem na taką gratkę! Byłoby miło.

      Brak nazwy: wydaj połowę na wakacje, a połowę na fundusz emerytalny. To właśnie robię z moimi bonusami.

      Mary: Gdybyśmy dostali 10 000 dolarów, spłaciłbym 7 000 dolarów na spłatę pożyczki samochodowej męża, a pozostałe 3 000 włożyłabym na nasz fundusz awaryjny.

      Logan: Maksymalnie przekroczyłbym moją ROTH (5500 $), włożyłbym 2000 $ do planu 529 mojego syna (w GA możesz odliczyć do 2 tysięcy $ od podatków), a resztę umieścić w rezerwach gotówkowych. Cóż, kupiłbym też fajną butelkę burbona.

      Nie podano nazwiska: Gdybym dostał 10 000 dolarów, połowę z tego przeznaczałbym na spłatę długu, a drugą połowę na rozpoczęcie oszczędzania na zaliczkę na dom.

      Rhea:

      • Wyraź wdzięczność każdemu, kto dostarczył 10 000 $
      • Spłacić lub spłacić długiPrzelej 20% na konto awaryjneZarezerwuj niewielką kwotę, aby przygotować wyjątkowy posiłek z rodzinąPrzeorganizuj / zaplanuj / wprowadź nowy budżet długo- i krótkoterminowy.(Rhea była jedyną osobą, która wspomniała o podziękowaniu dostawcy 10 000 $! Nie powiedziałem, skąd pochodziły pieniądze, ale z pewnością mógł to być prezent. Dobry chwyt, Rhea!)       Jessica: Spłać mój dług.

       Bill: Zmniejsz zadłużenie karty kredytowej.

       AJ: Około 5 tys. Wykorzystałbym na inwestowanie i budowanie pozycji, a pozostałe 5 tys. Na spłatę długu.

       Ben: Gdybym dostał 10 000 dolarów jednorazowo, rzuciłbym je na pożyczki studenckie mojej narzeczonej. Są na poziomie 6,625% dzięki SOFI. Czy w przeszłości akcje osiągnęłyby lepsze wyniki o pół procent? Tak, ale uzyskanie wolności poprzez zmniejszenie zadłużenia jest dla mnie warte pół procenta. Biorąc to pod uwagę, nie wiem, jaki byłby punkt krytyczny. Z góry mojej głowy może dwa procent, ale na pewno jest to coś, nad czym zamierzam poważnie przemyśleć.

       (Najlepsze decyzje finansowe nie zawsze są tymi, które mają najbardziej matematyczny sens, a Ben podał przykład, gdzie może się to zdarzyć.)       Nie podano nazwiska: Ach. 10 000 dolarów? Dziesięcina, oszczędności, a może coś od dawna nadziei na wizytę u przyjaciół i rodziny we Włoszech.

       Sandra: Co bym zrobiła z 10 000? Gdybym nie miał ograniczeń finansowych, założyłbym fundusz awaryjny IRA (i).

       Claus: Wziąłbym 6500 $ i włożyłbym je do Roth na następny rok, reszta pójdzie na oszczędności, dodając do funduszu rezerwowego.

       Kelly: Zainwestuj – tam, gdzie potrzebuje tego moja alokacja!

       Jacki: Co bym zrobił z 10k? Spłać część zadłużenia na karcie kredytowej. A może przerób mój podjazd.

       Erik: Gdybym miał 10000 $, prosto do 25-tysięcznego salda HELOC (linia kredytowa pod zastaw domu) na poziomie 4,25%.

       Oto wasze odpowiedzi na moje pytanie za 10 000 dolarów. Dziękuję wszystkim, którzy odpowiedzieli.

       Co byś zrobił z 10 000 $? Zostaw komentarz poniżej.

       Posłuchaj podcastu tego artykułu

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy