Główny inwestor Tesli przewidział, że Bitcoin będzie wart więcej niż 1 bilion dolarów za mniej niż 10 lat

Author:
17 lutego 2021
Category: Które Mogą

Bitcoin miał mocny początek dekady, dodając w tym roku ponad 40% swojej ceny do tej pory – i podnosząc jego kapitalizację rynkową do około 200 miliardów dolarów.

Cena bitcoinów, która rozpoczęła się w roku na poziomie około 7000 USD za token bitcoin, do 2020 roku znajdowała się na kolejce górskiej, spadając do poniżej 4000 USD w marcu, po czym powróciła do znacznie ponad 10000 USD.

Ponieważ wielu uznanych inwestorów zwraca się w tym roku do bitcoina jako potencjalnego zabezpieczenia przed inflacją, którą widzą w wyniku bezprecedensowych wydatków rządowych i drukowania pieniędzy, wybitny inwestor w producenta samochodów elektrycznych Tesla TSLA powiedział, że oczekuje całkowitej wartości bitcoina wzrośnie do od 1 do 5 bilionów dolarów w ciągu następnych pięciu do dziesięciu lat.

XRP Ledger Foundation – kolejny krok decentralizacji XRP?

Poważne ostrzeżenie wydano za ponad 300 000 USD w modelu ceny akcji do przepływu bitcoinów

eToro ogłasza obstawianie dla Cardano i Tron

W tym roku wielu znanych inwestorów nazywa bitcoin jako potencjalne zabezpieczenie. [+] inflacja.

NurPhoto przez Getty Images

„Bitcoin oferuje jeden z najbardziej przekonujących profili ryzyka i zysku wśród aktywów, ponieważ nasza analiza sugeruje, że powinien on zostać zwiększony z około 200 miliardów dolarów obecnie do 1-5 bilionów dolarów kapitalizacji sieci w ciągu następnych pięciu do dziesięciu lat, analityk ARK Invest, Yassine Elmandjra, napisał w raporcie opublikowanym w zeszłym miesiącu, dodając, że inwestorzy nie powinni ignorować bitcoina jako klasy aktywów.

ARK jest najbardziej znany z szalenie optymistycznej ceny docelowej dla Tesli – zakład, który opłaciło się w tym roku, gdy cena Tesli wzrosła czterokrotnie.

Bitcoin był zdecydowanie najlepiej prosperującym aktywem ostatniej dekady, a jego cena wzrosła od prawie zera do maksimum około 20000 USD za token bitcoin pod koniec 2017 r., Zanim nieco spadła. Ale pomimo tego ogromnego biegu, ARK pozostaje bardzo zwyżkowy na bitcoinie.

„Nasza analiza sugeruje, że bitcoin jest na wczesnej drodze do monetyzacji, ze znacznym potencjałem wzrostu – napisał Elmandjra. „Naszym zdaniem kapitalizacja rynkowa bitcoinów o wartości 200 miliardów dolarów – czyli wartość sieci – zostanie przeskalowana o ponad rząd wielkości do bilionów w ciągu następnej dekady.

Analiza Ark pokazuje, że bitcoin może osiągnąć oszałamiającą wycenę 3 bilionów dolarów do 2025 roku.

Jednak Elmandjra ostrzegł również przed wieloma „ryzykami, które mogą zniweczyć bieg bitcoina. Podstępne problemy technologiczne związane z utrzymywaniem dużych ilości bitcoinów, niepewna przyszłość regulacyjna i to, co Elmandjra opisuje jako „nadmierną instytucjonalizację – co może skutkować „zdominowaniem transakcji przez kilka zaufanych stron i zniszczeniem propozycji wartości bitcoina – to wszystko przeszkody, które muszą być pokonanym.

ARK od jakiegoś czasu jest zwyżkowy na bitcoinie, najpierw kupując udziały w Grayscale’s Bitcoin Investment Trust (GBTC) w 2015 r., A następnie spieniężając swój udział w 2018 r. przez „zalety samego bitcoina. ARK nadal jednak posiada niektóre akcje GBTC za pośrednictwem swojego funduszu giełdowego ARKW, a także niektórych innych produktów.

Na początku tego roku ARK powiedział, że bitcoin jest „pretendentem do pierwszego globalnego pieniądza cyfrowego – rezygnując z komentarzy kontrowersyjnego dyrektora generalnego Tesli, Elona Muska.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy