Dlaczego Twój wynik kredytowy ma znaczenie

Author:
17 lutego 2021

Możesz pomyśleć, że twoja zdolność kredytowa ma znaczenie tylko wtedy, gdy ubiegasz się o nową kartę kredytową lub pożyczkę, ale pomyśl jeszcze raz! W ciągu Twojego życia jest wielu innych, którzy wykorzystają Twoją zdolność kredytową, aby uzyskać informacje o Twojej kondycji finansowej i wykorzystają ją jako podstawowe narzędzie do podejmowania decyzji w celu ustalenia, czy jesteś dobrą osobą do prowadzenia interesów.

Kto sprawdza Twoją zdolność kredytową? strong>Banki i instytucje finansowe

Banki i instytucje finansowe są często pierwszym przystankiem dla konsumentów, którzy szukają większego finansowania, takiego jak kredyt hipoteczny, auto lub pożyczka dla małych firm. Aby otrzymać pożyczkę, prawdopodobnie spędzisz godziny na wypełnianiu dokumentów i zbieraniu informacji, których bank zażąda we wniosku, a twoja ocena kredytowa jest jednym z kluczowych czynników, których używają do określenia poziomu ryzyka. Solidna ocena kredytowa daje Ci większą szansę na uzyskanie kredytu, którego potrzebujesz i na uzyskanie niższej stawki, co może oznaczać setki lub tysiące oszczędności. Niższa ocena kredytowa wskazuje, że jesteś pożyczkobiorcą o wyższym ryzyku, co może skutkować otrzymaniem oferty pożyczki z wyższą stopą procentową lub całkowitym odrzuceniem.

strong>Firmy obsługujące karty kredytowe

Karty kredytowe są przydatne ze względu na wygodę płacenia za codzienne zakupy. Uzyskanie karty kredytowej jest dość łatwe, nawet jeśli masz słabą zdolność kredytową lub nie masz historii kredytowej, ale Twoje możliwości będą prawdopodobnie ograniczone. Bez silnej historii kredytowej lub zdolności kredytowej możesz kwalifikować się tylko do kart kredytowych o wysokim oprocentowaniu, być zobowiązany do wpłacenia depozytu wystawcy karty lub może obowiązywać opłata roczna – wszystko to, co wyciąga pieniądze z kieszeni .

Z drugiej strony, z wysokim wynikiem kredytowym, możesz kwalifikować się do kart kredytowych, które nagradzają klientów premiami rejestracyjnymi, gotówką, punktami za inne korzyści, wstępem do poczekalni na lotnisku i nie tylko. Zacznij budować solidną historię kredytową z terminowymi płatnościami, aby nie przegapić dostępu do najlepszych kart kredytowych i nagród.

strong>Salony samochodowe

Według danych Federal Reserve Bank of New York z 2017 r. Populacja osób poszukujących finansowania samochodowego wzrosła astronomicznie – 107 milionów Amerykanów ma dziś kredyty samochodowe w porównaniu z 80 milionami ludzi w 2012 roku. To przekłada się na około 43% dorosłych Amerykanów. ludność pracująca na spłatę zadłużenia z tytułu kredytu samochodowego. 1 Chociaż możesz dostać pożyczkę samochodową w banku, wiele osób korzysta z usług salonu samochodowego w celu uzyskania finansowania ze względu na wygodę i możliwość odjechania samochodem od razu.

Twoja ocena kredytowa może być jednym z najlepszych narzędzi negocjacyjnych do uzyskania korzystnego oprocentowania kredytu samochodowego, jednak wiele osób nawet nie zna ich zdolności kredytowej. W przypadku większości Amerykanów kupno samochodu jest drugim co do wielkości zakupem. zarabiać za życia tuż za swoim domem, a dobra ocena kredytowa może pomóc im zaoszczędzić setki do tysięcy dolarów odsetek.

strong>Kredytodawcy online

Pożyczkodawcy online są znani z tego, że czasami mogą oferować pożyczkobiorcom niższe oprocentowanie pożyczek osobistych niż tradycyjne instytucje finansowe, ponieważ używają technologii do usuwania wysokich kosztów, jakie ponoszą tradycyjne instytucje finansowe, i mogą przenosić te oszczędności na pożyczkobiorców. Internetowi pożyczkodawcy, tacy jak Upgrade, mogą szybko przeprowadzić miękką kontrolę kredytową, aby sprawdzić, czy możesz wstępnie zatwierdzić pożyczkę osobistą.

Dobra ocena kredytowa może zapewnić więcej opcji i lepsze oprocentowanie u pożyczkodawców online.

strong>Dostawcy ubezpieczeń

Ubezpieczyciele chcą zebrać fakty, które pomogą im określić ryzyko wnioskodawcy i prawdopodobieństwo, że popełni zaległości w płatności składki ubezpieczeniowej. Historia finansowa i zdolność do spłaty zadłużenia są kluczowymi wskaźnikami potencjału danej osoby w zakresie przyszłych strat ubezpieczeniowych, dlatego ubezpieczyciele wykorzystują ocenę kredytową konsumenta jako kluczowy czynnik w ocenie wnioskodawcy i opracowaniu polisy i składki na opłata, która jest zgodna z określonym poziomem ryzyka wnioskodawcy. Zdrowa ocena kredytowa może często pomóc w uzyskaniu tańszej składki ubezpieczeniowej w porównaniu z innymi osobami o średniej lub słabej zdolności kredytowej.

strong>Dostawcy usług telefonii komórkowej

Telefony komórkowe to przedmiot, z którego korzysta prawie każdy Amerykanin na co dzień. Jednym z pierwszych kroków, jakie podejmują dostawcy usług telefonii komórkowej przy podejmowaniu decyzji o oferowaniu usług komórkowych, jest sprawdzenie historii kredytowej. Jeśli stwierdzą, że Twoja zdolność kredytowa nie spełnia ich standardów, mogą poprosić Cię o zaliczkę, zaoferować mniejszy wybór telefonów do wyboru lub nie zaoferować najnowszych promocyjnych stawek lub nagród.

strong>Firmy użyteczności publicznej

Podobnie jak dostawcy usług telefonii komórkowej, przedsiębiorstwa użyteczności publicznej mogą wymagać wpłacenia wysokiego depozytu gotówkowego lub dostarczenia listu gwarancyjnego, aby kwalifikować się do ich usług, jeśli masz mniej niż znakomitą zdolność kredytową. Pomaga im to w stworzeniu zabezpieczenia, że ​​otrzymają rekompensatę, jeśli zaryzykują klienta o słabej zdolności kredytowej.

strong>Landlord

Dobra ocena kredytowa może być decydującym czynnikiem, który oddziela Cię od innych osób poszukujących mieszkania na konkurencyjnym rynku. Oprócz wypełnienia wniosku o mieszkanie wielu wynajmujących będzie wymagać również sprawdzenia zdolności kredytowej. Twoja ocena kredytowa może być kluczem do Twojego nowego mieszkania i może mieć wpływ na decyzję wynajmującego w sprawie wysokości depozytu zabezpieczającego.

strong>Pracodawcy

Kiedy szukasz pracy, prawdopodobnie zaktualizujesz swoje CV lub profil LinkedIn, ale powinieneś również sprawdzić swój raport kredytowy, aby upewnić się, że wszystko jest dokładne i aktualne. Firmy chcą mieć pewność, że zatrudniają kogoś odpowiedzialnego i wiele osób uważa, że ​​przeglądanie raportów kredytowych kandydatów może pomóc im oddzielić złe jajka od tych dobrych.

Na podstawie ustawy o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej – która reguluje większość spraw związanych z korzystaniem z raportów kredytowych – potencjalny pracodawca jest zobowiązany do dostarczenia kopii raportu kredytowego kandydatowi do pracy, jeśli zdecyduje się pobrać raport kredytowy w ramach ich staranności. Dodatkowo, jeśli pracodawcy zdecydują się nie zatrudniać kandydata na podstawie wyników raportu kredytowego, kandydat musi zostać poinformowany o przyczynie i otrzymać informacje o raporcie kredytowym.

Przyszłość TY

Wczesne ustanowienie solidnej kondycji kredytowej może pomóc Ci odblokować więcej możliwości, za które w przyszłości będziesz wdzięczny. Twoja ocena kredytowa to szybki i łatwy sposób dla różnych firm, aby ocenić, czy chcą z Tobą współpracować, i może wpłynąć na wysokość oprocentowania, które będziesz płacić przez następne lata. Zarejestrowanie się w programie Upgrade’s Credit Health umożliwia łatwe śledzenie swojej zdolności kredytowej, a ponadto zapewnia dostęp do bezpłatnego monitorowania kredytu i narzędzi edukacyjnych. Aby zapewnić sobie sukces i dostęp do kredytu, możliwości i oszczędności, na które zasługujesz, zainwestuj teraz czas i poznaj stan swojego kredytu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy