Dlaczego kryptowaluty tankują (z wyjątkiem bitcoinów)

Author:
17 lutego 2021
Category: Bitcoin Jest

Kryptowaluty po raz kolejny przyciągnęły uwagę mediów, przyciągając uwagę światowych gazet dzięki dużej zmienności, która wydaje się definiować ich wycenę. Coraz częściej krypto-inwestorzy zaczynają poddawać wiele raczkującym wirtualnym walutom zimne ramię i zwracają większą uwagę na wypróbowane i przetestowane ulubione, takie jak Bitcoin.

Bitcoin wciąż krąży po wodziePo katastrofalnych wynikach Bitcoina w lutym na początku tego roku wielu jego krytyków cieszyło się, że król wirtualnych tokenów miał już swój dzień na słońcu i wkrótce straci większość swojej wyceny. Bitcoin szybko jednak odbił się z powrotem, po raz kolejny lekceważąc krytykę, że nie jest to opłacalna inwestycja długoterminowa, a jej wartość prawie podwoiła się w porównaniu z najniższym w ostatnim roku.

Niestety, inne nowopowstałe kryptowaluty nie miały tyle szczęścia; Wielu konkurentów Bitcoina doznało poważnych strat w wycenie, a giełdy monet wybuchły paniką, że mniejsi rówieśnicy Bitcoina, tacy jak Ethereum i Litecoin, nie są zbyt długo na tym świecie. Bitcoin może nadal być ugrzęziony przez złą światową prasę, która wydaje się skupiać na absurdalnym napadzie, który tak regularnie nęka wirtualną walutę, ale w dużej mierze pozostaje odporny na długoterminowe spowolnienie, na które cierpi ostatnio wiele mniejszych walut.

Inwestorzy kryptowalut muszą zrozumieć, że Bitcoin radzi sobie tak dobrze w porównaniu z wieloma innymi kryptowalutami, ponieważ jest zasadniczo wyjątkowy i ma pewną siłę, o której wielu jego konkurentów może tylko pomarzyć. Wydaje się, że głównym motorem wielu wycen altcoinów są zakłady zabezpieczające fakt, że Bitcoin nieuchronnie zawiedzie, co oznacza, że ​​kiedy Bitcoin przejdzie przez swoje spadki i ostatecznie odzyska wycenę, którą traci w okresowych spadkach, wartość altcoinów, których los zależy od po upadku Bitcoina spada.

Inwestorzy nie powinni oczekiwać, że to się wkrótce zmieni; Podczas gdy wiele dzisiejszych wiodących altcoinów próbuje oddzielić się od Bitcoina, a obraz kryptowalut zaszczepia w umysłach milionów globalnych inwestorów i obserwatorów, konkurenci Bitcoina są po prostu zbyt mali, aby wyobrazić sobie odrębne nazwy na szerszych rynkach. Oczywiście, zagorzali inwestorzy kryptowalut mogą być zaznajomieni z niezliczonymi altcoinami, ale ogromna większość rynku wydaje się być nimi zauroczona tylko jako sposób na zabezpieczenie się przed upadkiem Bitcoina.

Brak zaufania do altcoinówTak długo, jak wiele kryptowalut próbujących konkurować z Bitcoinem uzyskuje swoją wycenę od inwestorów przybywających do nich jako polisa ubezpieczeniowa przed upadkiem Bitcoina, kupuj inwestorów, którzy chcą kupić złoto w Kanadzie, możesz spodziewać się, że te waluty będą walczyć tak długo, jak Bitcoin nadal stoi. Światowy król kryptowalut pokazał, że w najbliższym czasie nigdzie się nie wybiera, a jego konkurencja będzie cierpieć z tego powodu przez jakiś czas. Bitcoin jest po prostu zasadniczo inny, a zwolennicy altcoinów muszą to zrozumieć, jeśli chcą czerpać zyski z wirtualnych tokenów mniej niż głównego nurtu. Tak długo, jak Bitcoin unika poważnej katastrofy, nie oczekuj, że inne wiodące altcoiny będą cieszyć się stałymi skokami wyceny; pomimo wzrostu konkurencji Bitcoin pozostaje głównym motorem napędowym rynku,i nie należy oczekiwać, że w nadchodzących miesiącach zrobi więcej niż chwilowe osłabienie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy