Dlaczego cena Bitcoin rośnie?

Author:
17 lutego 2021
Category: Wells Fargo

Autor: David Zeiler, zastępca redaktora, Money Morning @DavidGZeiler 3 maja 2017 r

Rozpocznij rozmowę

Lub aby skontaktować się z obsługą klienta Money Morning , kliknij tutaj.

Uwaga redaktora : Bitcoin przekroczył 1700 USD 9 maja, mniej niż tydzień po opublikowaniu tej historii.

Po zyskach sięgających 65% w ciągu ostatnich pięciu tygodni, wielu inwestorów pyta: „ Dlaczego cena Bitcoina rośnie ?

Pozornie rosnąca cena Bitcoina nie ma sensu. Większość wiadomości dotyczących Bitcoin w tym roku była negatywna.

Niecałe dwa miesiące temu amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) odrzuciła propozycję Winklevoss Bitcoin ETF.

Na początku lutego Ludowy Bank Chin zintensyfikował kontrolę giełd Bitcoin, zawieszając wypłaty Bitcoinów i zmuszając giełdy do pobierania opłat handlowych w celu ograniczenia spekulacji.

W międzyczasie trwająca od dwóch lat „debata na temat skalowania w społeczności Bitcoin nadal nie została rozwiązana. Wraz ze wzrostem wykorzystania sieć osiągnęła limit liczby transakcji, które może obsłużyć. Ale obie strony znacznie różnią się, jak to naprawić.

Podczas gdy połączenie tych trzech problemów zdołało obniżyć cenę Bitcoin do około 936 USD 24 marca, od tamtej pory jest to lot rakietowy. Dziś (środa) cyfrowa waluta przekroczyła poziom 1500 USD według indeksu cen Coindesk Bitcoin.

Oto dlaczego cena Bitcoin rośnie…

Dlaczego cena Bitcoin rośnie tak szybko w tej chwili

Jak to często bywa w przypadku rosnących cen bitcoinów, wydaje się, że działa wiele czynników.

1 kwietnia weszło w życie prawo, które uczyniło bitcoin prawnym środkiem płatniczym w Japonii. Prawo wywołało falę sprzedawców ogłaszających, że zaakceptują Bitcoin, co z kolei pobudziło kupowanie.

Niecałe dwa tygodnie później rosyjski rząd zmienił kurs na Bitcoin. Tam, gdzie w zeszłym roku rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych groziło więzieniem handlowcom kryptowalut, teraz planuje pełną legalizację walut cyfrowych do przyszłego roku. (Rosjanie nie zeszli na złą drogę – wierzą, że mogą wykorzystać tę technologię do zwalczania prania brudnych pieniędzy.)

25 kwietnia SEC wywołała poruszenie, kiedy ogłosiła, że ​​ponownie rozważy propozycję ETF Winklevoss Bitcoin Trust. SEC nie zmieniła swojego stanowiska, ale po prostu odpowiedziała na apel giełdy BATS BZX, gdzie ETF Winklevoss miałby handlować. Ale ta wiadomość i tak wzbudziła nadzieje (i ceny bitcoinów).

Mniej widocznym czynnikiem wzrostu ceny Bitcoina jest jego powiązanie z handlem innymi kryptowalutami.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy wielu najpopularniejszych cyfrowych kuzynów Bitcoina zyskało na wartości, w tym Ethereum, Ripple, Dash, Litecoin, NEM, Golem i Decred. Według Coindeska , średnia kryptowaluta typu „blue chip (37 cyfrowych walut z limitem rynkowym wynoszącym 30 milionów USD lub więcej) zyskała 180,56% w pierwszym kwartale roku.

W wielu przypadkach handlowcy używają Bitcoin do kupowania innych kryptowalut, ponieważ jest to łatwiejsze lub dlatego, że nie mogą używać waluty fiducjarnej. Ale najpierw muszą kupić Bitcoin, zwiększając popyt.

Następnie pojawiają się problemy na giełdach Bitfinex i Poloniex Bitcoin. Na obie giełdy wpłynęła zmiana polityki w Wells Fargo & Co. (NYSE: WFC), która zaprzestała przetwarzania przelewów z tajwańskich banków, z których korzystają obie giełdy.

13 kwietnia Bitfinex, największa na świecie giełda Bitcoinów oparta na dolarach amerykańskich, ogłosiła nieokreślone opóźnienia w żądaniach wypłaty dolarów amerykańskich z kont klientów.

Można by pomyśleć, że byłoby to złe dla ceny Bitcoina, ale miało odwrotny skutek.

Cena Bitcoinów zarówno na Poloniex, jak i Bitfinex wzrosła do poprzednich poziomów na innych głównych giełdach Bitcoin. Możliwe, że inwestorzy kupowali więcej Bitcoinów za swoje dolary amerykańskie, aby mogli pobrać swoje pieniądze z giełdy.

W pewnym momencie cena Bitfinex była nawet o 125 USD wyższa niż ceny Bitcoin w innych miejscach. Niezależnie od tego, czy był to arbitraż, czy psychologia, problemy w Bitfinex i Poloniex pomogły podnieść globalne ceny Bitcoinów.

Wszystkie te czynniki przyczyniają się do tak szybkiego wzrostu ceny Bitcoin. Ale jeden rozwój ma teraz największy wpływ – i to będzie powodował wzrost ceny Bitcoina przez wiele miesięcy, jeśli nie lat…

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy