Dlaczego badamy

Author:
17 lutego 2021
Category: Które Można

Przyszłość ludzkich lotów kosmicznych


To początek nowej ery w eksploracji kosmosu, w której zbudujemy możliwości wysyłania ludzi w kosmos głębiej niż kiedykolwiek wcześniej.

o Wyświetl aplikację

Dlaczego warto komercjalizować przestrzeń


Dowiedz się, jak NASA zmienia sposób prowadzenia działalności: inwestuje w komercyjny transport kosmiczny i udostępnia Narodowe Laboratorium na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej do badań.

o Wyświetl tę interaktywną funkcję

Dlaczego badamy?


Śledź tę historię z klubu dla dzieci NASA o tym, dlaczego i jak odkrywamy nowe miejsca!

o Wyświetl interaktywny

Dlaczego badamy

Eksploracja przestrzeni ludzkiej

Zainteresowanie ludzkości niebem było powszechne i trwałe. Ludzie są zmuszeni odkrywać nieznane, odkrywać nowe światy, przekraczać granice naszych naukowych i technicznych granic, a następnie iść dalej. Niematerialne pragnienie odkrywania i kwestionowania granic tego, co wiemy i gdzie byliśmy, od wieków przynosi korzyści naszemu społeczeństwu.

Eksploracja przestrzeni ludzkiej pomaga odpowiedzieć na podstawowe pytania dotyczące naszego miejsca we Wszechświecie i historii naszego Układu Słonecznego. Stawiając czoła wyzwaniom związanym z eksploracją kosmosu przez człowieka, rozwijamy technologię, tworzymy nowe gałęzie przemysłu i pomagamy w utrzymywaniu pokojowych relacji z innymi narodami. Ciekawość i eksploracja są niezbędne dla ludzkiego ducha, a zaakceptowanie wyzwania zagłębienia się w kosmos zaprosi dzisiejszych obywateli świata i pokolenia jutra do dołączenia do NASA w tej ekscytującej podróży.

Elastyczna ścieżka

To początek nowej ery w eksploracji kosmosu, w której NASA stanęła przed wyzwaniem opracowania systemów i możliwości niezbędnych do eksploracji poza niską orbitą Ziemi, w tym miejsc docelowych, takich jak przestrzeń bezksiężycowa, asteroidy w pobliżu Ziemi i ostatecznie Mars.

NASA wykorzysta Międzynarodową Stację Kosmiczną jako poligon doświadczalny i odskocznię przed pełną wyzwań podróżą. Opierając się na tym, czego się tam nauczyliśmy, przygotujemy astronautów na wyzwania związane z długotrwałym lotem i stałą ekspansją ludzkiej eksploracji poza miejsce, w którym byliśmy wcześniej. Odkrywcy mogą odwiedzać asteroidy w pobliżu Ziemi, gdzie możemy uzyskać odpowiedzi na pytania, które ludzie zawsze zadawali. Odwiedzenie asteroidy zapewni nam cenne doświadczenie w misji i przygotuje nas do kolejnych kroków – być może dla pierwszych ludzi, którzy wejdą na Marsa.

Eksploracja robotyczna nadal dostarcza głębokich odpowiedzi na temat naszego Wszechświata, odwiedzając odległe miejsca, zapewniając rozpoznanie i gromadząc dane naukowe. Łącząc ludzkie i robotyczne metody eksploracji, wykorzystamy technologię i nasze zmysły, aby zwiększyć naszą zdolność obserwacji, adaptacji i odkrywania nowej wiedzy.

Dlaczego Międzynarodowa Stacja Kosmiczna?

Pierwszym krokiem do podjęcia długiej i pełnej wyzwań podróży jest położenie solidnych podstaw pod udane przedsięwzięcie. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna służy jako krajowe laboratorium do badań zdrowia ludzkiego, biologicznego i materiałowego, jako poligon technologiczny oraz jako odskocznia do wejścia w głąb Układu Słonecznego. Na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej będziemy doskonalić i uczyć się nowych sposobów zapewniania astronautom bezpieczeństwa, zdrowia i produktywności podczas eksploracji, a także będziemy nadal poszerzać naszą wiedzę o tym, jak zachowują się materiały i systemy biologiczne poza wpływem grawitacji.

NASA będzie kontynuować swoją bezprecedensową współpracę z przemysłem komercyjnym i rozszerzyć całą branżę, gdy prywatne firmy opracowują i obsługują bezpieczne, niezawodne i niedrogie systemy komercyjne do transportu załogi i ładunku do iz Międzynarodowej Stacji Kosmicznej oraz niskiej orbity okołoziemskiej.

Dlaczego Translunar Space?

Przestrzeń półksiężycowa to rozległa przestrzeń otaczająca układ Ziemia-Księżyc, rozciągająca się daleko poza orbitę Księżyca i zdominowana przez pola grawitacyjne obu ciał. Eksploracja przestrzeni bezksiężycowej, poza ochroną pola geomagnetycznego Ziemi, zapewni bezprecedensowe doświadczenie w operacjach kosmicznych. Działając w przestrzeni bezksiężycowej, NASA może badać galaktyczne promieniowanie kosmiczne – „potencjalnie najbardziej zagrażający element dla ludzi eksplorujących przestrzeń kosmiczną i opracowywać strategie łagodzące, które mogą również prowadzić do postępu medycyny na Ziemi.

Punkty Lagrange’a – „miejsca w przestrzeni cislunar, gdzie grawitacyjne wpływy Ziemi i Księżyca znoszą się wzajemnie są korzystnymi obszarami do eksploracji i badań, w których prawie żaden napęd nie jest wymagany do utrzymania obiektu lub statku kosmicznego w bezruchu. Punkt Lagrange’a po drugiej stronie układu Ziemia-Księżyc, zwany L2, również zapewnia strefę „ciszy radiowej dla obserwacji astronomicznych.

Misje w przestrzeni półksiężycowej dadzą NASA i jej partnerom możliwość opracowania narzędzi i technik operacyjnych wspierających dziesięciolecia przyszłych eksploracji, pozostając jednocześnie we względnej bliskości Ziemi.

Dlaczego Asteroidy?

Uważa się, że asteroidy powstały na początku historii naszego Układu Słonecznego – około 4,5 miliarda lat temu – kiedy obłok gazu i pyłu zwany mgławicą słoneczną zapadł się i uformował nasze Słońce i planety. Odwiedzając te obiekty znajdujące się w pobliżu Ziemi w celu zbadania materiału pochodzącego z mgławicy słonecznej, możemy poszukać odpowiedzi na niektóre z najbardziej fascynujących pytań ludzkości, takich jak: jak powstał Układ Słoneczny i gdzie powstała woda na Ziemi i inne materiały organiczne, takie jak skąd pochodzi węgiel?

Oprócz odblokowywania wskazówek dotyczących naszego Układu Słonecznego, asteroidy mogą dostarczać wskazówek na temat naszej Ziemi. Wiedząc więcej o asteroidach, możemy dowiedzieć się więcej o przeszłych wpływach na Ziemię i być może znaleźć sposoby na zmniejszenie zagrożenia przyszłym.

Przyszłe misje robotów na asteroidy przygotują ludzi do długich podróży kosmicznych i ostatecznej podróży na Marsa. Misje robotyczne dostarczą informacji rozpoznawczych o orbitach asteroid, składzie powierzchni, a nawet zwrócą próbki na Ziemię do dalszej oceny. Te misje robotów są kluczowym krokiem w przygotowaniu ludzi do odwiedzenia asteroid, gdzie dowiemy się o cennych zasobach dostępnych w kosmosie i dalej opracujemy sposoby ich wykorzystania w naszym dążeniu do bardziej wydajnej i przystępnej cenowo eksploracji.

Dlaczego Mars?

Mars zawsze był źródłem inspiracji dla odkrywców i naukowców. W misjach robotów znaleziono dowody na istnienie wody, ale to, czy życie istnieje poza Ziemią, nadal pozostaje tajemnicą. Robotyzowane i naukowe misje robotów pokazały, że Mars ma cechy i historię podobną do Ziemi, ale wiemy, że istnieją uderzające różnice, których jeszcze nie zaczęliśmy rozumieć. Ludzie mogą korzystać z tej wiedzy i szukać oznak życia oraz badać ewolucję geologiczną Marsa, czego wynikiem są badania i metody, które można zastosować na Ziemi.

Misja do naszego najbliższego planetarnego sąsiada stanowi najlepszą okazję do wykazania, że ​​ludzie mogą żyć dłużej, a nawet na stałe, poza niską orbitą Ziemi. Technologia i systemy kosmiczne wymagane do transportu i utrzymania odkrywców będą napędzać innowacje i zachęcać do kreatywnych sposobów rozwiązywania problemów. Jak pokazały poprzednie przedsięwzięcia kosmiczne, wynikająca z nich pomysłowość i technologie przyniosą długotrwałe korzyści i zastosowania.

Wyzwanie związane z podróżą na Marsa i nauczeniem się, jak tam żyć, zachęci narody na całym świecie do współpracy w celu realizacji tak ambitnego przedsięwzięcia. Międzynarodowa Stacja Kosmiczna pokazała, że ​​możliwości współpracy uwydatnią nasze wspólne interesy i zapewnią globalne poczucie wspólnoty.

Powiązane witryny

Podróże: wytyczanie kursu zrównoważonej eksploracji przestrzeni ludzkiej

Ten raport przedstawia strategię eksploracji kosmosu przez NASA obejmującą wiele miejsc docelowych, z wykorzystaniem podejścia opartego na zdolnościach.

Korzyści ze stacji kosmicznej

Kiedy po raz pierwszy wyobrażano sobie stację kosmiczną, pomysł polegał na stworzeniu platformy badawczej z korzyścią dla całej ludzkości. Ten cel jest teraz rzeczywistością.

Mapy pojęć pokazują, dlaczego

badamy „Dlaczego badamy kosmos? Ta strona pozwala odkryć i zrozumieć wiele powodów, dla których podróżujemy poza Ziemię.

Kluczowe dokumenty w historii polityki kosmicznej

Zbiór kluczowych dokumentów od National Aeronautics and Space Act z 1958 r. Do National Space Policy z 2010 r.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy