Czym są pożyczki na ulepszenie domu i jak je zdobyć?

Author:
17 lutego 2021

2 lipca 2018 11:36 EDT

Właściciele nieruchomości, którzy chcą zwiększyć wartość swojego domu, mogą to zrobić za pomocą kredytów na remont.

Jeśli masz przyzwoity kredyt i wiesz, gdzie szukać najlepszej oferty, pożyczki na ulepszenie domu są łatwe do uzyskania i bardzo cenne jako źródło gotówki do utrzymania i modernizacji domu. Wysiłek ten potencjalnie zwiększy wartość Twojego domu o dziesiątki tysięcy dolarów.

Czym są pożyczki na ulepszenie domu?

Pożyczka na remont pozwala pożyczkobiorcy na ulepszenie swojego majątku na warunkach wyznaczonych przez bank, pożyczkodawcę lub inną instytucję finansową udzielającą pożyczki.

Nie popełnij błędu, pożyczki na remont domu to nie to samo, co linia kredytowa pod zastaw domu lub pożyczka na refinansowanie domu. Te formy kredytów mieszkaniowych są bardziej zorientowane na kredyt hipoteczny; tj. są dłuższe, zwykle wiążą się z wyższymi kwotami pożyczki, nie są otwarte (podobnie jak linie kredytowe w banku) i są trudniejsze do uzyskania.

Istnieją pewne podobieństwa z pożyczkami na remont i pożyczkami refinansowymi lub linią kredytową banku. Na przykład większość pożyczek mieszkaniowych jest zazwyczaj zabezpieczana za pomocą płynności w domu jako kapitału (chociaż możliwe są pożyczki niezabezpieczone). Dodatkowo, wszystkie powyższe kredyty mieszkaniowe zależą od Twojej dobrej kondycji finansowej i mocnego kredytu, aby uzyskać najlepsze kredyty mieszkaniowe na najlepszych warunkach kredytowych.

  • Pożyczki na remont domu mają szeroki zakres kwot – w wielu przypadkach od 5000 USD do 100 000 USD.
  • Stopy procentowe również się różnią – zwykle od 3% dla pożyczkobiorców z dużym kredytem i do 18% lub więcej dla pożyczkobiorców z mniejszym kredytem (lub nawet wyższym w przypadku niektórych pożyczkodawców online).
  • W zależności od kwoty pożyczki i warunków umowy, harmonogram spłaty pożyczki remontowej może wynosić nawet jeden rok lub nawet siedem lat.
  • Wnioski o pożyczkę na ulepszenie domu są zwykle szybko weryfikowane i często zostaje zatwierdzona pożyczka, a gotówka znajduje się na koncie bankowym w ciągu jednego lub dwóch dni od zatwierdzenia.
  • Pożyczki na remont domu są zwykle udzielane przez banki, spółdzielcze kasy pożyczkowe i coraz większą liczbę internetowych pożyczkodawców.

Kroki potrzebne do uzyskania pożyczki na remont domu

Proces uzyskiwania pożyczki na ulepszenie domu może być łatwiejszy niż myślisz – ale najpierw musisz odrobić pracę domową. Wykonaj następujące kroki, aby zabezpieczyć swoją pożyczkę na ulepszenie domu:

Sprecyzuj swoją potrzebę pożyczki

Ogólnie rzecz biorąc, pożyczki na remont domu są powiązane z konkretnym projektem modernizacji lub konserwacji domu, takim jak dodanie umeblowanej piwnicy lub instalacja nowej kuchni. Kiedy ubiegasz się o pożyczkę na remont domu, Twoje szanse na uzyskanie zgody rosną, jeśli możesz wyjaśnić pożyczkodawcy swoją rzeczywistą, konkretną potrzebę pożyczki. Na przykład, jeśli korzystasz z pożyczki na remont domu, aby dodać nową talię i patio, powiedz to pożyczkodawcy. Pożyczkodawca zrozumie, że kwota pożyczki jest wykorzystywana do podwyższenia wartości domu i (szczególnie w przypadku Twojego pożyczkodawcy hipotecznego, który również inwestuje w Twój dom rosnący na wartości) uzna to za dobre, wiarygodne wykorzystanie kredyt. W związku z tym są bardziej skłonni do zielonego światła na kredyt na ulepszenie domu.

Zapytaj o konkretną kwotę

Twoje szanse na otrzymanie pożyczki również wzrosną, jeśli unikniesz proszenia o zbyt dużo pieniędzy i zamiast tego skupisz się na faktycznym szacowanym zapotrzebowaniu na projekt remontu domu. Banki i pożyczkodawcy przychylnie patrzą na osoby ubiegające się o remont domu, które odrobiły pracę domową i dobrze oszacowały koszty swojego projektu remontowego oraz potrzebną kwotę gotówki na pożyczkę.

Sprawdź swój kredyt

Jak w przypadku każdej pożyczki, zatwierdzenie pożyczki na ulepszenie domu w dużej mierze zależy od twojego osobistego stanu finansowego. W związku z tym sprawdź wcześniej swoją zdolność kredytową i upewnij się, że jest odpowiednia do zatwierdzenia pożyczki. Każda ocena kredytowa powyżej 660 powinna dać ci pożyczkę. W tym momencie upewnij się, że w raporcie kredytowym nie ma błędów ani rozbieżności, które mogłyby negatywnie wpłynąć na wniosek o pożyczkę na ulepszenie domu.

Sprawdź kapitał własny w swoim domu

Pożyczkodawcy korzystający z kredytów na ulepszenie domu zwykle patrzą na wartość twojego domu, wyrażoną jako ilość kapitału własnego (tj. Pieniędzy, które zgarnąłbyś, gdybyś sprzedał dom dzisiaj), który posiadasz w swojej nieruchomości. Dlatego dobrze jest znać ten numer i upewnić się, że Twój pożyczkodawca również go zna.

Zapytaj, czy naprawdę potrzebujesz pożyczki na remont domu

Wiedz, że pożyczka na remont domu będzie wiązała się z obowiązkami spłaty, które są stałe, egzekwowane i mają stosunkowo wysokie stopy procentowe. Jeśli możesz wymyślić gotówkę na remont domu z osobistych oszczędności, niskooprocentowanej karty kredytowej lub z zerowej pożyczki od znajomego lub członka rodziny, może to na dłuższą metę zaoszczędzić pieniądze.

Jak uzyskać pożyczkę na ulepszenie domu za pomocą złego kredytu

Uzyskanie pożyczki na remont domu ze złym kredytem nie jest łatwe, ale jest wykonalne. Jeśli Twoja zdolność kredytowa wynosi 620 lub mniej, rozważ następujące opcje:

Pożyczka USDA

Amerykański Departament Mieszkalnictwa i Rozwoju Miast (HUD) jest bardziej wyrozumiały w udzielaniu zezwoleń na pożyczki niż większość banków czy spółdzielczych kas pożyczkowych. Weźmy pod uwagę program FHA Streamlined 203 (k), który zapewnia właścicielom domów do 35 000 dolarów pożyczek na modernizację ich domów. Pożyczka FHA na podstawie Tytułu 1 jest również dostępna dla pożyczkobiorców ze słabym kredytem.

Zdobądź osobę podpisującą

Jeśli możesz pozyskać bliskiego przyjaciela lub krewnego z doskonałym kredytem do podpisania pożyczki na ulepszenie domu, prawdopodobnie możesz ją otrzymać. Tylko pamiętaj, aby wcześniej zgodzić się na warunki i otrzymać wszystko na piśmie.

Alternatywy pożyczki na ulepszenie domu

Istnieją inne nietradycyjne sposoby płacenia za ulepszenia domu, które wykraczają poza pożyczkę bankową. Wypróbuj te pomysły dotyczące rozmiaru:

Refinansowanie kredytu hipotecznego

Jeśli refinansujesz swój kredyt hipoteczny na pożyczkę o niższych stopach procentowych (i niższych ratach), możesz wykorzystać dodatkową gotówkę na pokrycie kosztów remontu domu.

Linia kredytowa pod zastaw domu

Linia kredytowa pod zastaw domu może zapewnić gotówkę potrzebną do realizacji projektów remontowych. Twój istniejący bank to najlepszy wybór, ale poszukaj w Internecie również kwalifikowanych pożyczkodawców.

Twoja karta kredytowa

Jeśli masz kartę kredytową z rozsądnymi stopami procentowymi i wysokim pułapem kredytowym, możesz użyć swojej karty do sfinansowania niektórych, jeśli nie wszystkich, projektu remontu domu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy