Czy powinieneś podpisać odwrotną stronę swojej karty kredytowej?

Author:
17 lutego 2021
Category: Kredytowej Jest

Podpisanie odwrotnej strony karty kredytowej jest ważnym krokiem bezpieczeństwa w celu ochrony informacji o karcie, jeśli wpadną w niepowołane ręce. Ze względów bezpieczeństwa sprzedawcy powinni sprawdzić, czy podpis na karcie jest zgodny z podpisem na paragonie. Jeśli karta nie ma podpisu na odwrocie, nie są zobowiązane do przetwarzania wynikającej z niej płatności.

Czy powinieneś podpisać odwrotną stronę swojej karty kredytowej?

Podpisanie odwrotu karty kredytowej jest zawsze lepsze niż nie, bez wyjątku. To kolejny krok dostarczony przez firmę obsługującą Twoją kartę kredytową, mający na celu zapewnienie jak największego bezpieczeństwa Twoich danych osobowych. W połączeniu z wartością weryfikacyjną karty (CVV) na karcie tworzy linię obrony na wypadek, gdyby oszust próbował wytrzeć plastik.

Chociaż sam podpis cię nie chroni, możliwość dopasowania go przez sprzedawcę do twoich istniejących oficjalnych podpisów jest jego wartością. Odbywa się to najczęściej na podstawie prawa jazdy, a jeśli jesteś za granicą, paszport jest dobrym zastępstwem. Innymi słowy, podpisanie tego małego czarnego lub białego paska w ciągu kilku sekund może być różnicą między kradzieżą Twojej tożsamości a jej nieobecnością.

Oto spojrzenie na to, jak główne sieci płatności kredytowych obsługują niepodpisane karty:

Karta MasterCard

Mastercard zachęca sprzedawców w swojej sieci płatniczej, aby nie przyjmowali opłat od klientów z niepodpisanymi kartami kredytowymi. Na odwrocie każdej karty Mastercard znajduje się nawet napis „nieważna, chyba że została podpisana.

Firma próbuje zaszczepić handlowcom, że nie powinni przetwarzać transakcji klientów, chyba że podpis klienta znajduje się w miejscu na podpis na odwrocie karty.

Jeśli karta nie ma podpisu, akceptanci powinni poprosić klienta o podpisanie karty. Sprzedawca będzie również musiał zobaczyć potwierdzającą formę identyfikacji.

Wiza

W Visa sprzedawcy muszą sprawdzić, czy podpis na odwrocie dowolnej karty jest zgodny z podpisem klienta na pokwitowaniu transakcji i wszelkich innych dokumentach tożsamości. Chcą wiedzieć, że jesteś tym, za kogo się podajesz, a odtworzenie tego samego podpisu na żądanie podczas podpisywania transakcji kartą kredytową jest jednym ze sposobów na zrobienie tego.

Visa uważa niepodpisaną kartę kredytową za nieważną. Słowa „Nieważna bez podpisu pojawiają się powyżej, poniżej lub obok panelu podpisu na wszystkich kartach Visa. Odwróć kartę, a zobaczysz ją. Podobnie jak Mastercard, Visa zachęca sprzedawców, aby nie akceptowali niepodpisanych kart kredytowych.

Kiedy klient przedstawia sprzedawcy niepodpisaną kartę Visa w celu dokonania płatności, Visa wymaga od sprzedawcy sprawdzenia tożsamości klienta poprzez zażądanie dokumentu tożsamości wydanego przez rząd.

Tam, gdzie jest to dozwolone przez prawo stanowe, sprzedawca Visa może również wpisać numer seryjny ID klienta i datę ważności na paragonie. (Począwszy od Kalifornii w 1971 r., Rejestrowanie danych osobowych podczas transakcji kartą kredytową stało się nielegalne wraz z wejściem ustawy o kartach kredytowych Song-Beverly).

Visa instruuje również sprzedawców, aby poprosili klienta o podpisanie karty, mając pełny widok sprzedawcy. Następnie sprawdzają, czy nowo podpisany podpis klienta na karcie kredytowej jest zgodny z podpisem na identyfikatorze klienta. Jeśli klient odmówi podpisania karty Visa, karta jest uważana za nieważną i nie można jej przetworzyć. Sprzedawcy będą wtedy zmuszeni poprosić klienta o inną formę płatności.

Odkryć

Dzięki funkcji Discover wszystko jest bardzo proste. Firma zachęca posiadaczy kart do podpisywania odwrotnych stron ich kart Discover, gdy tylko je aktywują. Dzieje się tak, ponieważ podpis sprawia, że ​​karta jest ważna, a kasjer może odrzucić transakcję, jeśli karta nie jest podpisana.

American Express

American Express zachęca również detalistów do porównania podpisu klienta na odwrocie karty American Express z potwierdzeniem sprzedaży transakcji. A jeśli okaże się, że karta American Express nie jest podpisana, urzędnik powinien zażądać dokumentu tożsamości ze zdjęciem klienta z podpisem. Następnie muszą poprosić klienta o podpisanie odwrotnej strony karty American Express i pokwitowania sprzedaży, podczas gdy sprzedawca trzyma dokument tożsamości klienta ze zdjęciem.

Pisanie „Zobacz ID na karcie kredytowej

Pisanie „zobacz ID lub „Sprawdź ID na karcie kredytowej może wydawać się świetnym sposobem ochrony przed oszustwami. Ale w rzeczywistości może to unieważnić kartę. Dzieje się tak, ponieważ akceptowany jest tylko Twój ważny podpis, który sprzedawca może dopasować do podpisu na paragonie. W niektórych przypadkach sprzedawca może poprosić Cię o inną kartę, aby dokonać zakupu. Aby uchronić się przed wolniejszą niż to potrzebną transakcją przy kasie, podpisz swoją kartę kredytową zgodnie z przeznaczeniem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy