Czy finansowanie samochodu ma wpływ na ubezpieczenie samochodu?

Author:
17 lutego 2021
Category: Cały Okres

Oto ubezpieczenie, którego potrzebujesz, jeśli finansujesz swój samochód

 • Dzielić
 • KołekE-mailLuis Alvarez / Getty Images

  Finansowanie samochodu ma pewien wpływ na polisę ubezpieczeniową samochodu, ale nie wszystkie z nich będą Cię kosztować.

  Finansowanie i ubezpieczenie samochodu

  Finansowanie zmienia Twoje wymagania ubezpieczeniowe. Masz mniej możliwości wyboru, ponieważ pożyczkodawca wymaga ubezpieczenia, aby chronić swoją inwestycję:

 • Kredytodawcy wymagają ubezpieczenia od szkód fizycznych, co może zwiększyć koszty ubezpieczenia, jeśli jeszcze nie planowałeś ubezpieczenia. Wcześniejsze 
 • Wystawienie odbiorcy straty nie ma wpływu na stawkę ubezpieczenia.Kredytodawcy mogą wymagać całorocznego ubezpieczenia, nawet jeśli przechowujesz pojazd. Wcześniejsze Przyjrzyjmy się bardziej szczegółowo tym koncepcjom:

  Kredytodawcy wymagają pełnego pokrycia

  Głównym wydatkiem związanym z ubezpieczeniem finansowanego samochodu jest to, że pożyczkodawcy wymagają zarówno kompleksowej ochrony, jak i ubezpieczenia od kolizji oprócz minimalnych wymagań stanowych dotyczących ubezpieczenia samochodu.

  Konieczność noszenia kompleksowej i kolizji z pożyczkodawcą podniesie stawki ubezpieczenia samochodu w porównaniu z polisą obejmującą wyłącznie odpowiedzialność cywilną. Wcześniejsze 

  Kupując pojazd za własne pieniądze, możesz dokonać tańszego wyboru, kupując tylko obowiązkowe minimalne ubezpieczenie w Twoim stanie.

  Przykład: Joan kupiła samochód za 20 000 dolarów za 10 000 dolarów w gotówce i 10 000 dolarów pożyczki, ale nie chciała płacić za pełne ubezpieczenie, ponieważ czuła, że ​​ryzyko uszkodzenia jest bardzo niskie. Pożyczkodawca wymagał zarówno kompleksowego, jak i kolizji. Stawka ubezpieczenia samochodu podwoiła się wraz z wymaganiem dodatkowego ubezpieczenia, ponieważ samochód był stosunkowo nowy.

  Pożyczkodawcy stają się odbiorcą

  W przypadku utraty, pożyczkodawcy będą prosić o bycie płatnikiem, a także o umieszczenie na liście dodatkowych ubezpieczonych finansowanych przez siebie samochodów. Dodanie pożyczkodawcy jako odbiorcy strat lub dodatkowego ubezpieczonego nie kosztuje już więcej pieniędzy.

  Przykład: Jean kupił samochód za 20 000 dolarów za 10 000 dolarów w gotówce i 10 000 dolarów pożyczki. Złożyła pełne ubezpieczenie pojazdu w celu ochrony przed stratą i wymieniła pożyczkodawcę jako odbiorcę szkody. Stawki ubezpieczenia samochodu były identyczne.

  Zmniejszony zasięg w miesiącach nieużywania

  Możesz pomyśleć, że jeśli Twój samochód nie jest używany przez cały rok, nie masz nic przeciwko ubezpieczeniu, ale nie zawsze tak jest. Wcześniejsze 

  Większość finansowanych samochodów jest zobowiązana do posiadania pełnej ochrony ubezpieczeniowej przez cały rok, aż do spłaty pożyczki. Pożyczkodawca decyduje.

  Niektórzy pożyczkodawcy pozwolą na przechowywanie pojazdów, gdy nie są używane, ale prawdopodobnie będzie wymagana dokumentacja od ubezpieczyciela wraz z podpisem potwierdzającym, że nie będziesz prowadzić pojazdu. Pożyczkodawca najprawdopodobniej będzie miał specjalny formularz do wypełnienia przez Twojego agenta ubezpieczeniowego. Przechowywanie pojazdu może być sporą oszczędnością i warto zapytać pożyczkodawcę, czy jest taka możliwość.

  Przykład: Jan sfinansował nowy kabriolet, którym można jeździć latem. Chciał utrzymać go w dobrym stanie, więc zimą jeździł starym pickupem. Zapytał swojego pożyczkodawcę, czy może zmniejszyć ochronę ubezpieczeniową w miesiącach zimowych tylko do pełnego. Pożyczkodawca wyraził zgodę i poprosił Johna o wypełnienie formularza i przedstawienie go swojemu agentowi ubezpieczeniowemu w celu ostatecznego wypełnienia. Stawka ubezpieczenia Johna została obniżona przez całą zimę z powodu zmiany zakresu ubezpieczenia. Wiosną będzie musiał skontaktować się ze swoim agentem ubezpieczeniowym, aby powrócić do pełnej ochrony.

  W przypadku wygaśnięcia pożyczki pożyczkodawcy mogą zmienić ubezpieczenie

  Przewoźnicy ubezpieczeniowi informują odbiorców o wszelkich zmianach w polisie dotyczącej pojazdu, w którym są wystawieni. Zmiany te obejmują opóźnienia w płatnościach, zmiany zakresu i anulowanie polisy. Jeśli więc wprowadzisz jakiekolwiek zmiany w polisie ubezpieczeniowej samochodu, Twój dostawca kredytu samochodowego, jako odbiorca, będzie pierwszym, który się o tym dowie.

  Przykład: Joe sfinansował nowy samochód w swojej spółdzielczej spółce kredytowej i umieścił go jako odbiorcę strat w swoim ubezpieczeniu samochodu. Kilka miesięcy później zalegał z ubezpieczeniem samochodu i zapłacił po terminie. Na szczęście nadal znajdował się w okresie karencji, kiedy dokonywał płatności. Kasa otrzymała zawiadomienie o spóźnionej płatności. Pożyczkodawca zadzwonił do firmy ubezpieczeniowej, aby dowiedzieć się, czy płatność została dokonana. Potwierdzenie wpłaty zostało zweryfikowane, ale gdyby płatność nie została dokonana, mogłoby to doprowadzić do tego, że pożyczkodawca objął pojazd polisą OC samochodu.

  Finansowanie nowego lub późnego modelu samochodu

  Niezależnie od tego, czy kupujesz nowy samochód, czy wymieniasz samochód na nowszy, stawki ubezpieczenia samochodu prawdopodobnie ulegną zmianie. Często stawki idą w górę, ponieważ ubezpieczasz droższy pojazd. Na koszt ubezpieczenia wpływa wiele czynników.

  Wszystko, od wieku pojazdu po ocenę bezpieczeństwa, może mieć wpływ na Twoje stawki. Zawsze skonsultuj się z agentem ubezpieczeniowym, aby uzyskać wycenę ubezpieczenia przed dokonaniem zakupu samochodu. Ubezpieczenie powinno zostać uwzględnione w budżecie przed zakupem samochodu.

  Przykład: Jill chciała kupić nowy samochód i wiedziała, że ​​stać ją na płacenie około 500 dolarów miesięcznie, w tym ubezpieczenie samochodu. Wycena wykazała, że ​​jej stary samochód miał wartość wymiany około 4000 USD. Jill chciała pożyczki na 60 miesięcy, żeby móc kontrolować zarówno odsetki, jak i miesięczne płatności. Podłączyła wartość wymiany i zażądała miesięcznej płatności do kalkulatora i oszacowała, że ​​stać ją na samochód, który będzie kosztował około 32 000 dolarów. Nie obejmowało to jednak ubezpieczenia samochodu. Po zbadaniu kilku modeli Jill skontaktowała się z ubezpieczycielem samochodu i odkryła, że ​​nowa składka na ubezpieczenie samochodu będzie kosztować 80 dolarów miesięcznie. Rozłożona na cały okres pożyczki samochodowej wynosiłaby około 4800 USD, co oznacza, że ​​rozsądniejsza cena nalepki wynosiłaby około 27 000 USD, aby osiągnąć przystępną cenę docelową wynoszącą 32 000 USD.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy