Czego szukają pożyczkodawcy hipoteczni?

Author:
17 lutego 2021
Category: Więc Jeśli

Pytania i odpowiedzi dotyczące kredytów hipotecznych: „Czego szukają kredytodawcy hipoteczni?

Chociaż jest to dość szerokie pytanie, większość banków i kredytodawców hipotecznych szuka tej samej podstawowej rzeczy – możliwości spłaty kredytu mieszkaniowego .

W końcu, o ile każdego miesiąca spłacasz terminowo spłaty kredytu hipotecznego, nie ma się czym martwić. Dotrzymujesz swojej części umowy, a oni będą więcej niż szczęśliwi, mogąc przedłużyć finansowanie.

Należy pamiętać, że różni się to od priorytetów niektórych pierwotnych pożyczkodawców, którzy są bardziej zainteresowani twoją zdolnością do zakwalifikowania się do pożyczki (aby mogli otrzymać prowizję), a nie faktem, że faktycznie na nią stać.

Pożyczkodawcy też chcą zarabiać, ale nie na udzielaniu złych pożyczek. I na pewno nie chcą, aby jakakolwiek oszukańcza działalność przedostała się przez ich drzwi.

Wskaż potencjalne czerwone flagi, zanim zrobi to pożyczkodawca
 • Wniosek o kredyt mieszkaniowy jest jak rozmowa kwalifikacyjna
 • Masz tylko jedną szansę, aby zrobić dobre pierwsze wrażenieUpewnij się, że dokładnie przyjrzysz się wszystkim swoim finansomZanim pożyczkodawca to zrobi, aby uniknąć błędówPomyśl o wniosku o kredyt mieszkaniowy jak o rozmowie kwalifikacyjnej. Chcesz dać z siebie wszystko.

  Oznacza to dokładne przyjrzenie się sobie i określenie swoich słabych i mocnych stron. Dokładnie to zrobi pożyczkodawca.

  Dlatego zanim wniosek o pożyczkę zostanie faktycznie przesłany do banku lub pożyczkodawcy, konieczne jest upewnienie się, że wszystkie możliwe sygnały ostrzegawcze zostały rozwiązane.

  Zwykle pożyczkobiorcy wiedzą, na czym te problemy polegają, ale jeśli nie, weź pod uwagę braki w aktywach, dochodach, zatrudnieniu i / lub kredytach.

  Ostatecznie chcesz, aby Twój wniosek o pożyczkę był jak najmocniejszy i sensowny, aby akceptacja była jedyną opcją; Ubezpieczyciele zwykle kochają zdrowy rozsądek.

  Dopóki ma to sens, mogą to zatwierdzić, wiedząc, że nie dostaną żadnej krytyki za przepuszczenie złej pożyczki przez pęknięcia.

  Przyjrzą się Twojemu kredytowi, aktywom i Twojej pracy

  • Pożyczkodawcy sprawdzą Twój raport kredytowy i oceny kredytowe
  • Ocenią Twoją historię zatrudnienia i dochodyPoproszą o wyciągi bankowe i przejrzą twoje aktywaRzeczoznawca / subemitent dokona przeglądu przedmiotowej nieruchomościJedną z największych rzeczy, o które martwią się pożyczkodawcy, jest kredyt.

   Jeśli nie sprawdzisz swojej zdolności kredytowej przed złożeniem wniosku o kredyt hipoteczny, umowa może być DOA, więc przed zakupem lub refinansowaniem musisz wiedzieć, na czym stoisz.

   Napisałem obszernie o roli kredytu w procesie zatwierdzania pożyczki, więc możesz dowiedzieć się więcej, klikając poprzednie łącze.

   Czego firmy hipoteczne szukają na wyciągach bankowych?
   • Będą sprawdzać saldo Twojego konta w czasie (zwykle 60 dni)
   • Oznaczaj wszelkie nietypowe wpłaty lub wypłatyPo prostu chcą zobaczyć wzór oszczędzaniaI liczby, które mają sens na podstawie tego, co mówisz, że robisz / zarabiaszJeśli nie masz pieniędzy na zaliczkę lub sezonowe rezerwy aktywów, Twoje zgłoszenie może zostać odrzucone lub poddane dalszej analizie; zadbaj więc o swoje dane bankowe co najmniej kilka miesięcy przed złożeniem wniosku.

    Oznacza to posiadanie pieniędzy na weryfikowalnych rachunkach, które planujesz podzielić się z gwarantem, a nie pod materacem.

    Pożyczkodawcy proszą o wyciągi bankowe, aby upewnić się, że pieniądze, które twierdzisz, znajdują się na rachunkach.

    Będą również chcieli wiedzieć, że jest tam przez kilka miesięcy, a nie tylko zdeponowany tuż przed złożeniem wniosku o pożyczkę (czyli nie twoje rzeczywiste pieniądze).

    Dlatego proszą o oświadczenia z ostatnich dwóch miesięcy.

    Pamiętaj również, że przeanalizują wszelkie duże lub nietypowe depozyty, które pojawiają się na wyciągach, więc postaraj się, aby wszystko było proste przed i podczas procesu składania wniosku o kredyt hipoteczny.

    O co firmy hipoteczne pytają Twojego pracodawcę?
    • Jeśli rozmawia z pracodawcą w ramach procesu weryfikacji
    • Zapytają, kiedy zacząłeś pracęJak długo tam pracujeszJaka jest Twoja obecna pozycja (aby mieć pewność, że nadal jesteś zatrudniony!)To samo dotyczy dochodów; jeśli nie miałeś stałej pracy przez dwa lata, gwarant będzie miał znacznie lepszy (i łatwiejszy) powód do odrzucenia Twojego wniosku.

     Ale jeśli jesteś w tej samej firmie od lat, a Twoje dochody stale rosną, powinieneś być w dobrej formie.

     Podobnie jak w przypadku Twojego dochodu i majątku, pożyczkodawcy będą chcieli zweryfikować Twoje zatrudnienie przed sfinansowaniem Twojej pożyczki, poprzez pisemną weryfikację zatrudnienia (VOE) i / lub ustną rozmowę telefoniczną z pracodawcą.

     Pożyczkodawca będzie chciał, aby pracodawca zweryfikował, kiedy zacząłeś tam pracować, jakie jest Twoje obecne stanowisko / tytuł i czy nadal jesteś zatrudniony.

     Jeśli jesteś samozatrudniony, poproszą o list CPA, aby zweryfikować, czy robisz to, co mówisz.

     Czego firmy hipoteczne szukają w zeznaniach podatkowych?
     • Używają zeznań podatkowych, aby zweryfikować Twoje dochody
     • Zwykle w okresie 2 lat (choć czasami wystarczy rok)Mogą również zauważyć rosnące lub spadające dochodyW razie potrzeby poproś o wyjaśnienieNajwyraźniej chcą zweryfikować Twoje dochody, więc najlepszym sposobem na to jest sprawdzenie faktycznych podatków. I nie chcą tylko jednego roku czy zeznań podatkowych, chcą dwóch ostatnich.

      Dzięki dwuletnim zwrotom mogą sprawdzić, czy Twój dochód jest stały, spada czy rośnie. Jeśli spada, być może będziesz musiał się wytłumaczyć.

      Poprosą Cię również o wypełnienie formularza 4506-T, który jest prośbą o odpisy zeznania podatkowego. Ma to na celu upewnienie się, że wszystko się zgadza i zapobieganie oszustwom. Więc nie składaj fałszywych deklaracji podatkowych.

      Jeśli jesteś samozatrudniony, upewnij się, że Twoja firma, która zarabia wszystkie te pieniądze, jest dobrze zorganizowana, przynajmniej na papierze.

      Oznacza to posiadanie czegoś tak prostego jak firmowy numer telefonu, zakładając, że przynosisz dziesiątki tysięcy miesięcznie; dezorganizacja może Cię tam kosztować.

      Ubezpieczyciele po prostu nie uwierzą, że zarabiasz 20 000 dolarów miesięcznie, jeśli numer telefonu do Twojej firmy to prywatna linia z nagraniem poczty głosowej, który mówi: „Co tam koleś.

      Jeśli ubiegasz się o mnóstwo wydatków biznesowych, uważaj, aby nie zmniejszyły one Twojego dochodu podlegającego opodatkowaniu do poziomu, w którym już nie kwalifikujesz się.

      Jeśli obłożenie jest problemem, upewnij się, że masz dokumentację, aby ją wykonać; jeśli przenosisz się do mniejszego domu, lepiej przygotuj świetną narrację.

      Na przykład kupując parterowy dom po posiadaniu dwupiętrowego domu, ponieważ masz problemy z wchodzeniem i schodzeniem po schodach. Albo przeprowadzisz się do podobnego, ale gorszego domu, ponieważ będziesz bliżej rodziny.

      Niektóre rzeczy mogą wymknąć się z twoich rąk

      • Nie zawsze możesz wszystko kontrolować
      • Podobnie jak problemy, które pojawiają się w samej nieruchomościAle przygotowanie jest kluczem do rozwiązania problemów, których można uniknąćPrzygotuj plan awaryjny, aby nie stracić wymarzonego domuNiestety, niektóre rzeczy mogą wymknąć się spod Twojej kontroli, na przykład problemy związane z samą nieruchomością.

       Być może niektóre aspekty domu nie są dostosowane do kodu lub po prostu nie ma wartości (wartość szacunkowa); jeśli tak jest, możesz mieć pecha, niezależnie od tego, jak dobrze jesteś przygotowany.

       Jedną z zalet współpracy z doradcą kredytowym / brokerem hipotecznym jest to, że mogą oni przygotować plik pożyczki, zanim dotrze on do firmy udzielającej kredytów hipotecznych, dzięki czemu można uniknąć wielu błędów hipotecznych.

       Mogą również kupować pożyczkę w wielu bankach i pożyczkodawcach, więc jeśli nie leci z jednym, można ją ponownie złożyć w innym.

       Pamiętaj, że nawet najdrobniejszy szczegół może całkowicie kosztować transakcję, więc nigdy nie zaszkodzi przejrzenie pliku pożyczki za pomocą grzebienia o drobnych zębach (z pomocą procesora pożyczki), aby upewnić się, że wszystko jest w dobrym stanie.

       Nigdy nie ma żadnej gwarancji, ale im więcej przygotujesz się w to, tym lepiej będziesz.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy