Co zrobić, jeśli nie możesz zapłacić rachunku karty kredytowej w terminie

Author:
17 lutego 2021
Category: Oceny Kredytowej

Znowu nadeszła ta pora miesiąca – kiedy Twój rachunek z karty kredytowej z wymaganą minimalną płatnością pogrubioną i zakreśloną pojawia się w Twojej skrzynce pocztowej.

Według nowego badania przeprowadzonego przez WalletHub, 16 procent Amerykanów (około 40 milionów ludzi) przewiduje, że w tym roku stracą co najmniej jedną płatność kartą kredytową. To pozornie malutki problem, który, jak wcześniej badał NBC News BETTER, może mieć tragiczne konsekwencje.

„Jeśli nie możesz dokonać minimalnych płatności w terminie, stwarza to trudną sytuację – mówi Ted Rossman, analityk branżowy w CreditCards.com.

Opóźnione płatności mogą skutkować nie tylko naliczeniem opłat karnych, ale także wzrostem RRSO (roczna stopa procentowa lub wysokość odsetek pobieranych przez bank) i spowodować potencjalne szkody dla ciężko wypracowanej oceny kredytowej.

Jeśli nie możesz dokonać płatności w tym miesiącu, przygotowaliśmy listę pomocnych wskazówek, co możesz zrobić, aby złagodzić cios lub całkowicie uniknąć reperkusji.

Zadzwoń do firmy – prawdopodobnie będą z tobą negocjowaćJeśli jesteś lojalnym klientem z historią terminowych płatności, wystawca karty kredytowej prawdopodobnie współpracuje z Tobą w sprawie pojedynczej opóźnionej płatności.

„Wierz lub nie, ale prośba o zwolnienie z opłaty w banku lub firmie obsługującej karty kredytowe jest bardzo prosta – mówi Logan Allec, CPA i właściciel bloga poświęconego finansom osobistym „Money Done Right. „To naprawdę nie jest takie przerażające, a firmy obsługujące karty kredytowe cały czas zajmują się tego rodzaju zapytaniami, więc nie wstydź się.

Ale bądź przygotowany. Pożyczkodawcy będą chętniej negocjować z Tobą, jeśli podasz konkretny harmonogram, w którym będziesz w stanie zapłacić.

„Nie mów tylko:„ Um, czy możesz zrezygnować z mojej spóźnionej opłaty? mówi Allec. „Zamiast tego zbierz fakty i podczas rozmowy powiedz coś w rodzaju:„ Przykro mi, ale nie będę w stanie dokonać minimalnej spłaty przed upływem terminu płatności na rachunku; jednak w pełni zamierzam jak najszybciej zaktualizować moje konto – w rzeczywistości czekam w przyszłą środę. Natychmiast go wpłacę, a gdy się wyczyści, mam nadzieję, że do następnego piątku otrzymam aktualne konto. Jeśli mogę to zrobić, czy mogę prosić o zniesienie opłaty za opóźnienie?

Chociaż nie ma gwarancji, że pożyczkodawca da ci przepustkę, szanse są na twoją korzyść (ponownie, pod warunkiem, że jesteś historycznie dobrym klientem, który nigdy lub bardzo rzadko spóźniał się z płatnościami). W rzeczywistości badanie WalletHub wykazało, że 9 na 10 osób, które próbowały zwolnić z opłaty za opóźnienie, odniosło sukces.

„Są szanse, że będą z tobą pracować – w granicach rozsądku – jeśli raz się potkniesz – mówi Rossman.

Allec dodaje, aby zadzwonić przed terminem płatności, aby mieć największą szansę na sukces.

Związane zSpróbowałem. Zrezygnowałem z karty kredytowej na miesiąc – i wiele się dowiedziałem o moich nawykach związanych z wydawaniem pieniędzyWiedz, że po terminie nie ma okresu karencjiRossman mówi, że jednym z powszechnych nieporozumień dotyczących kart kredytowych jest 21-dniowy okres karencji na dokonanie płatności salda na wyciągu, interpretowany jako trzy tygodnie po upływie terminu płatności bez kary.

Nie o to chodzi.

„Okres prolongaty karty kredytowej to czas między datą zakończenia cyklu rozliczeniowego a datą, w której musisz dokonać minimalnej spłaty na swojej karcie – mówi Allec.

Tak więc 21-dniowy okres karencji jest bardziej podobny do głowy. Na opłacenie rachunku masz 21 dni od otrzymania wyciągu. Nie ma żadnej swobody co do faktycznej daty porodu.

„W przypadku kart kredytowych nie ma okresu karencji [w przypadku opóźnionych płatności] – mówi Leslie Tayne, Esq., Założyciel i główny prawnik w Tayne Law Group PC, firmie prawniczej zajmującej się restrukturyzacją długów. „Musiałbyś sprawdzić inne rachunki, aby zobaczyć termin płatności i datę, w której zostanie naliczona opłata za opóźnienie, a następnie, kiedy zostanie zgłoszona późno w raporcie kredytowym.

Opłacenie rachunku karty kredytowej może być rozsądniejsze niż rachunku za media (w skrajnych przypadkach)Chociaż pomijanie rachunku za media nigdy nie jest zalecane, w bardzo trudnych czasach istnieje rozsądny argument, aby zdecydować się na opłacenie rachunku karty kredytowej zamiast prądu.

„W niektórych przypadkach rozsądniej jest zapłacić kartą kredytową niż rachunek za prąd – mówi Allec. „Jednym z powodów jest to, że opłaty za spóźnione karty kredytowe i stopy procentowe są zazwyczaj znacznie bardziej drakońskie niż te pobierane przez przedsiębiorstwa użyteczności publicznej. [Dodatkowo], przedsiębiorstwa użyteczności publicznej zazwyczaj podlegają prawom stanowym, które [ogólnie] zabraniają im po prostu wyłączania świateł za brak płatności. W niektórych stanach firmy użyteczności publicznej są zobowiązane do skontaktowania się z Tobą kilka razy po przegapieniu płatności w celu skonfigurowania planu płatności i muszą dać Ci określony czas na zaktualizowanie konta, więc koniecznie zapoznaj się z przepisami. w swoim stanie i poznaj swoje prawa .

Powinieneś także przyjrzeć się programom, które mogą pomóc zrównoważyć koszty mediów.

„Istnieją usługi, które mogą pomóc w płatnościach za media i powinieneś zbadać te opcje – mówi Arielle O’Shea, ekspert ds. Finansów osobistych w NerdWallet. „Program pomocy w zakresie zużycia energii w domu o niskich dochodach to dobry początek.

Skonsoliduj wszystkie zadłużenia na jednej karcie saldaJeśli wiesz, że masz zadłużenie na kilku kartach, rozważ skonsolidowanie go na jednej – zwłaszcza jeśli masz „od 1 do 5 tysięcy dolarów zadłużenia – mówi Rossman.

„Konsolidacja zadłużenia na karcie kredytowej na karcie przelewu 0% może pomóc poprzez wstrzymanie naliczania odsetek w początkowym okresie, który często wynosi 12–18 miesięcy – mówi O’Shea. „Oferty przeniesienia salda zazwyczaj wymagają dobrego lub doskonałego kredytu, a jeśli nie spłacisz salda w okresie wprowadzającym, odsetki zaczną być ponownie naliczane przy standardowej stopie procentowej karty.

Będziesz chciał przeprowadzić pewne badania przy wyborze karty transferu salda, ponieważ wiele z nich pobierze opłatę procentową w oparciu o saldo, które przenosisz, czego można uniknąć.

„Użytkownicy mogą zostać obciążeni procentową opłatą za przesyłaną kwotę – mówi Rossman. Lubię Chase Slate, Amex EveryDay i BankAmericard, ponieważ nie pobierają opłaty za przelew [w ciągu pierwszych 60 dni od przelewu]. Pamiętaj, aby jak najszybciej otworzyć kartę z zamiarem przeniesienia salda .

Ponadto, odrabiając pracę domową na tych kartach, nie przejmuj się dodatkami, takimi jak nagrody pieniężne lub punkty podróży.

„Te karty mają na celu wyeliminowanie zadłużenia i obniżenie stopy procentowej – mówi Rossman. „To może zaoszczędzić tysiące dolarów.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy