Co zrobić, jeśli masz kartę podarunkową Sears

Author:
17 lutego 2021
Category: Tylko Wtedy

Sears pozostaje otwarte dla biznesu, ale posiadacze kart podarunkowych powinni wkrótce z nich skorzystać

Firma Sears, która złożyła wniosek o ochronę przed upadłością na początku tego tygodnia, stara się zapewnić konsumentów, że jest otwarta dla biznesu i akceptuje karty podarunkowe Sears w swoich sklepach.

Mimo to każdy, kto ma kartę podarunkową Sears, powinien wkrótce z niej skorzystać ze względu na niepewność związaną z jakąkolwiek reorganizacją finansową.

„Sears, Kmart i Shop Your Way są otwarte dla biznesu i gotowe, aby Ci służyć, sprzedawca opublikował w Internecie list do swoich klientów.

„Doceniamy programy dla klientów – dodaje list. „Nasze gwarancje na produkty, umowy ochronne, gwarancje, program lojalnościowy Shop Your Way i promocje są kontynuowane normalnie. Wciąż sprzedajemy i akceptujemy karty podarunkowe, a Ty możesz nadal gromadzić i wykorzystywać punkty Shop Your Way .

Firma twierdzi również, że ogłoszenie upadłości nie wpłynie na karty kredytowe Sears i Sears Mastercard.

Wspomnienia zabawek „R Us

Mimo to konsumenci mogą pamiętać, co stało się z innym sprzedawcą detalicznym mającym problemy finansowe – Toys „R Us – na początku tego roku.

W marcu sprzedawca zabawek ogłosił, że likwiduje swoje 735 sklepów po próbie reorganizacji pod ochroną upadłości. W ramach likwidacji Toys „R Us dała swoim posiadaczom kart podarunkowych zaledwie 30 dni na wykupienie pozostałych sald, zanim karty staną się bezwartościowe.

Klienci Toys „R Us gromadzili się w sklepach i na stronie internetowej sprzedawcy, aby kupić szybko kurczące się towary.

I chociaż sytuacja Sears jest na razie inna niż w przypadku Toys „R Us, konsumenci nie powinni czekać, aby skorzystać z kart podarunkowych Sears.

Nie ma powodu, by czekać

„Klienci posiadający już karty podarunkowe: używaj ich! mówi Christina Tetreault, starszy prawnik w Consumers Union, wydziale rzecznictwa w Consumer Reports. „Nie jest jasne, co przyniesie przyszłość Sears. Ale na razie karty są akceptowane w sklepach Sears, więc nie ma powodu, aby czekać i jest wiele powodów, aby teraz korzystać z wyjątkowych kart podarunkowych Sears .

W przypadku konieczności likwidacji Sears w przyszłości, nie chcesz zostać z kartami podarunkowymi, które byłyby trudne, jeśli nie niemożliwe do zrealizowania.

Gdyby Sears zamknął swoje drzwi na dobre, zanim miałbyś szansę zrealizować swoją kartę podarunkową, byłbyś zmuszony do złożenia pozwu w sądzie upadłościowym.

„Sąd ostatecznie zadecyduje, czy Sears musi honorować swoje karty podarunkowe, a jeśli tak, to jak długo – mówi Tetreault. „Odzyskanie środków może zająć właścicielom kart lata – jeśli w ogóle coś dostaną.

Konsumenci powinni również monitorować proces reorganizacji upadłości. Sears utworzył tutaj witrynę upadłościową, zawierającą ważne informacje i aktualizacje dla konsumentów i inwestorów.

Upewnij się również, że sprawdziłeś swój stanowy urząd ochrony konsumentów, który może udzielić informacji i porady. W imieniu posiadaczy kart podarunkowych interweniują czasami prokuratorzy generalni.

Na koniec miej oko na konkurencję. W niektórych przypadkach mogą zaoferować akceptację kart Sears lub zapewnić zniżkę dla posiadaczy kart, tak jak zrobił to Brookstone, gdy Sharper Image ogłosił upadłość w 2008 roku.

Unikaj kart upominkowych

Sytuacje Toys „R Us i Sears wzmacniają nasze stałe rady w tej sprawie: trzymaj się gotówki i pomiń karty podarunkowe.

„Zawsze radziliśmy dawać gotówkę zamiast kart podarunkowych i nie ma powodu, dla którego teraz miałoby być inaczej – mówi Tetreault. „Rzadko kiedy zapomina się o gotówce w głębi szuflady i jest akceptowana prawie wszędzie.

Innym powodem całkowitego unikania kart podarunkowych jest to, że niektórzy kupcy nie zastąpią ich, jeśli zostaną zgubione lub skradzione, lub zastąpią karty tylko wtedy, gdy je zarejestrujesz. W większości stanów karty podarunkowe mogą stracić ważność po pięciu latach.

Należy unikać wszystkich kart podarunkowych, nie tylko wydawanych przez sprzedawców, mówi Tetreault. Karty upominkowe wydawane przez banki – posiadające logo głównych firm obsługujących karty kredytowe, takie jak American Express, Mastercard lub Visa – mają poważną wadę. Chociaż można ich używać u każdego sprzedawcy, który akceptuje tę markę karty, zwykle są one obciążone opłatami przy ich zakupie. A po pierwszym roku mogą mieć dodatkowe opłaty dla posiadacza karty, w tym miesięczne opłaty za usługę i spoczynek.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy