Co to znaczy, że debet został zaksięgowany na Twoim rachunku rozliczeniowym?

Author:
17 lutego 2021
Category: Przez Cały

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Jeśli masz otwarte konto czekowe i korzystasz z niego, aby opłacić rachunki i zakupy, warto dowiedzieć się, jak działa księgowanie transakcji w Twoim banku. Wraz z pojawieniem się kart debetowych i automatycznych wypłat, porządkowanie transakcji na koncie staje się bardziej złożone i rośnie potencjalne problemy. Podstawową praktyczną zasadą dla posiadaczy kont jest upewnienie się, że masz wystarczające środki na pokrycie wszystkich transakcji, gdy tylko ich dokonasz.

Koniec z pływaniem

Kiedyś można było – choć nieetycznie – wypisać czek i pokryć go później kaucją. Czek „zmienny działał, ponieważ przetwarzanie transakcji między bankiem wystawcy czeku a odbiorcą trwało kilka dni roboczych. Teraz już tak nie jest – czek może zostać zaksięgowany na Twoim koncie, gdy tylko odbiorca go otrzyma, i to samo dotyczy transakcji kartami debetowymi, zakupów online, czeków przez debet telefoniczny i automatycznych wypłat, które autoryzujesz.

Definicja delegowania

Księgowanie oznacza, że ​​obciążenie – lub kredyt – jest stosowane do salda Twojego konta, a transakcja jest zakończona. Gdy czek lub inne obciążenie dotrze do banku, zostanie zaksięgowane wieczorem wraz z kredytami i innymi transakcjami, które miały miejsce od ostatniego zaksięgowania. Twój bank przetwarza wszystkie te pozycje razem w partii i w określonej kolejności.

Każdy bank ustala własne zasady, jak to się robi; depozyty mogą być przetwarzane na przykład przed obciążeniem karty debetowej lub odwrotnie. Po zakończeniu księgowania konto zawiera nowe saldo bieżące, które niektóre banki nazywają saldem księgi. Saldo bieżące to kwota pieniędzy na koncie po przetworzeniu przez bank kredytów i obciążeń z danego dnia.

Transakcje dokonywane za pośrednictwem bankomatu

Jeśli wypłacisz pieniądze z bankomatu, obciążenie trafia bezpośrednio do dostępnego salda, a także do salda bieżącego. Dostępne saldo to pieniądze, które Ty lub bank możecie natychmiast wykorzystać na transakcje. Zmienia się często, gdy używasz karty debetowej w sklepie lub bankomacie, ale aktualne saldo zmienia się tylko raz dziennie po wieczornym zaksięgowaniu. Niektóre bankomaty przyjmują teraz depozyty czekiem i gotówką i mogą udostępniać środki natychmiast, w zależności od zasad banku. Możesz również natychmiast zaktualizować dostępne saldo za pomocą bankowości internetowej, która umożliwia natychmiastowe przelewy z jednego konta na drugie.

Zautomatyzowane transakcje w Izbie Rozliczeniowej

Płacenie rachunku poprzez automatyczną wypłatę z konta może być dość tajemniczym procesem. Transakcje przeprowadzane są za pośrednictwem sieci Automated Clearing House, zwanej ACH. Chociaż są one wygodniejsze niż pisanie i wysyłanie czeków papierowych, te automatyczne obciążenia mogą być księgowane natychmiast lub w ciągu kilku dni. Każdy bank, przedsiębiorstwo użyteczności publicznej, wystawca karty kredytowej i firma świadcząca usługi finansowe mają własną procedurę księgowania transakcji. Po oficjalnym przeprowadzeniu transakcji Twój bank może zaksięgować obciążenie, gdy odbiorca przetrzymuje środki i nie spieszy się z zaksięgowaniem płatności. Przechowuj wystarczające środki na koncie przez cały czas, jeśli autoryzujesz wypłaty z ACH.

  • TD Bank: Jak długo trwa zaksięgowanie płatności na Twoim koncie, jeśli zapłaciłeś rachunek za pomocą konta czekowego, a nie karty debetowej?
  • Kings Federal Credit Union: przetwarzanie transakcji i salda kontZałożyciel / prezes innowacyjnego wydawcy referencyjnego The Archive LLC, Tom Streissguth był samozatrudnionym właścicielem firmy, niezależnym księgarzem i niezależnym autorem na rynku szkolno-bibliotecznym. Posiadając tytuł licencjata z Yale, Streissguth opublikował ponad 100 prac z zakresu historii, biografii, spraw bieżących i geografii dla młodych czytelników.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy