Co to jest pomyślny zwrot z inwestycji?

Author:
17 lutego 2021
Category: Drugiej Strony

Czy jesteś zadowolony z poboru pensji lub wyjścia na rentę? Dowiedz się, jak mierzyć sukces i odzyskać dwukrotność inwestycji, którą zainwestowałeś w swoją firmę.

Kontynuuj czytanie poniżej

Jednym z głównych powodów, dla których przedsiębiorcy zakładają nowe firmy, jest zarabianie pieniędzy. To też dobry cel.

Przedsiębiorcy są bardzo podobni do rolników, ponieważ sadzą i sieją nasiona na lukratywne zbiory. Więc co składa się na udane zbiory? Ile pieniędzy właściciele firm powinni oczekiwać na zainwestowanym kapitale?

Oto kilka punktów odniesienia, które zainspirują Cię do wyznaczania celów:

– Porównaj z głównymi indeksami giełdowymi.Według Morningstar od 1926 do 2009 r. Akcje dużych spółek zwróciły inwestorom średnio 9,8 procent. W tym samym okresie akcje małych spółek, które inwestorzy mogą znaleźć w indeksie Russell 3000, zwróciły średnio 11,9 procent.

Oczywiście niektóre lata są lepsze niż inne. W zeszłym roku Russell 3000 zwrócił inwestorom solidne 14,8 procent. W 2008 roku Russell 3000 stracił około 38 procent!

Ponieważ przedsiębiorcy zazwyczaj wyciągają oszczędności z rynku akcji lub obligacji, pomocne jest porównanie stóp zwrotu z indeksów rynku publicznego. Większość inwestorów definiuje sukces jako pokonanie indeksu S&P 500, który w 2010 r. Zwrócił około 15 procent. To powinno być minimalne oczekiwanie na sukces inwestycyjny.

– Dopasuj oczekiwania inwestycyjne na niepublicznym rynku kapitałowym.W ciągu ostatnich 20 lat indeks Venture Capital zwrócił 25,6 proc. Ten dobry zwrot osiągnięto dzięki „portfelowemu podejściu do inwestowania venture.

Fundusze typu venture capital („VC), a także doświadczeni aniołowie biznesu, specjalizują się w inwestowaniu w prywatne przedsiębiorstwa rozpoczynające działalność i pragnące rozwoju. Rozumieją statystyczne ryzyko niepowodzeń biznesowych w ramach swojego portfela inwestycyjnego. Wiedzą, że średnio tylko cztery na 10 inwestycji w obiecujące przedsiębiorcze firmy przyniosą jakikolwiek zysk inwestorom funduszy VC.

Oznacza to, że tych czterech zwycięzców musi pokryć sześciu przegranych, aby osiągnąć mieszany zwrot z portfela wynoszący 20 procent plus. Właśnie dlatego VC i aniołowie dążą bardzo wysoko i odrzucają okazje inwestycyjne, które nie stanowią „potencjału startowego w wielkim szlemie dla całego funduszu.

– Zrozum wartość pieniądza w czasie.Innym wnikliwym sposobem myślenia o zwrotach z inwestycji jest rozważenie wartości pieniądza w czasie. Zazwyczaj fundusze aniołów i VC są zablokowane przez dobre pięć lat, zanim ich spółki portfelowe są gotowe do zbioru – zazwyczaj poprzez sprzedaż większej firmie.

To samo dotyczy przedsiębiorców. Jeśli potroisz wartość swojej inwestycji w ciągu trzech lat, uzyskasz solidny zwrot w wysokości 44%. Jeśli potroisz wartość swojej inwestycji w ciągu pięciu lat, zwrot spadnie do 38 procent. Im dłużej spodziewasz się, że Twoje fundusze będą zablokowane w firmie, tym większe powinny być Twoje oczekiwania dotyczące zwrotu.

– Zdywersyfikuj swoje portfolio.Inwestycje, które przedsiębiorcy dokonują we własnych firmach, różnią się od inwestycji aniołów i inwestorów komandytowych VC w jeden ważny sposób. Inwestowanie w spółki prywatne zazwyczaj stanowi niewielką część ich całkowitej działalności inwestycyjnej – zwykle mniej niż 5 procent.

Z drugiej strony przedsiębiorcy mogą wejść na całość i zainwestować wszystko, co mają, w nową firmę. W rezultacie ryzyko i koszty alternatywne związane z posiadaniem niedostatecznie zdywersyfikowanego portfela inwestycyjnego są znacznie większe dla przedsiębiorców niż inwestorów niezależnych. Ponownie, większe ryzyko wymaga większych potencjalnych nagród.

Upewnij się, że otrzymasz rekompensatę.Moją obawą w przypadku zbyt wielu właścicieli firm jest to, że ustalają oni bardzo niskie standardy dla swoich inwestycji. Są zadowoleni z wyjścia na zero lub po prostu pobierają pensję, kiedy firma może sobie na to pozwolić. Co gorsza, nadal inwestują w zagrożone firmy, w których być może nigdy nie odzyskają swoich funduszy.

Radzę przedsiębiorcom co najmniej podwoić sumę zainwestowanego kapitału powiększoną o wartość wszelkich zobowiązań warunkowych związanych z poręczeniem długu bankowego, leasingiem nieruchomości i leasingiem sprzętu. Budowanie udanego biznesu to ciężka praca. Zarabianie pensji nie wystarczy, aby zrekompensować wszelkie ryzyko i wysiłek związany z posiadaniem firmy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy