Co to jest kredyt hipoteczny dla budowniczego domu i jak go zdobyć?

Author:
17 lutego 2021
Category: Możesz Mieć

Pożyczki Kanada: najlepsza platforma porównawcza pożyczek w kraju

Strona główna \ Blog \ Kredyt hipoteczny \ Czym jest kredyt hipoteczny dla budowniczego domu i jak go zdobyć?

Dołącz do setek tysięcy Kanadyjczyków, którzy już zaufali Loans CanadaNapisane przez Bryana DalyCo to jest kredyt hipoteczny dla budowniczego domu i jak go zdobyć?Kupując swój wymarzony dom, możesz spędzić miesiące na szukaniu w całym mieście domu, który Ci odpowiada, tylko po to, by wyjść z pustymi rękami i rozczarowany. Może koszty mieszkania w Twojej okolicy nie są przystępne, może to tak proste, jak niezadowolenie z wyglądu każdego domu. Niektórzy nabywcy domu kupią dom, który wygląda niesamowicie z zewnątrz, tylko po to, by później dowiedzieć się, że elektryk źle wykonał okablowanie oświetlenia wnętrza, przecieka dach, az piwnicy wydobywa się dziwny zapach. Jednak ostatecznym celem w życiu niektórych ludzi jest zakup pustej działki i zbudowanie na niej własnego domu. Ten proces może być długi i trudny, ale z pewnością rozwiązuje problem niezadowolenia z wyglądu domu, prawda?

Zainteresowany inwestowaniem w nieruchomości wiejskie? Przeczytaj ten artykuł.

Tak więc, jeśli jesteś nabywcą domu, który jest zainteresowany podjęciem takiego projektu, możesz mieć pewność, że istnieją sposoby na jego realizację. Zanim jednak cokolwiek zrobisz, ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że kredyt hipoteczny na budowę domu będzie wymagał nieco więcej pieniędzy i wysiłku z Twojej strony niż konwencjonalny kredyt hipoteczny na istniejącym domu. Ale jeśli uda Ci się doprowadzić projekt do końca, będziesz miał własny dom wyglądający tak, jak sobie wyobrażałeś. Tak więc dla każdego, kto chce podnieść swoje marzenia z brudu, Loans Canada ma kilka wskazówek, jak możesz to osiągnąć.

Kupowanie niezabudowanej ziemiPlanując budowę nowego domu od podstaw, musisz najpierw kupić wolną działkę, na której będzie można go zbudować. Możesz nawet dużo kupować z istniejącym domem, burzyć go i budować nowy. Jeśli kupujesz pustą parcelę, może być konieczne zabezpieczenie oddzielnej pożyczki na sfinansowanie tej działki. Jednak zazwyczaj nie będziesz musiał tego robić, jeśli kupujesz ziemię za pośrednictwem budowniczego domu, co omówimy poniżej. Podobnie jak w przypadku większości pożyczek, aby zabezpieczyć pożyczkę na wolną działkę, musisz mieć korzystną zdolność kredytową i osiągać przyzwoite dochody. Ostrzegam, że będziesz musiał dokonać sporego depozytu na samej ziemi, czasami 25-35%. Możesz jednak uzyskać pożyczkę od prywatnego pożyczkodawcy, otwierając osobistą linię kredytową,lub otwierając HELOC (Home Equity Line of Credit) za pośrednictwem innej nieruchomości, którą już posiadasz.

Masz zły kredyt, ale nadal chcesz kupić dom?Spójrz na to.

Jeśli planujesz zakup wolnej działki, niezwykle ważne jest, aby wziąć pod uwagę wszystkie czynniki. Oznacza to przeprowadzenie badań w okolicy i upewnienie się, że w pierwszej kolejności będziesz w stanie uzyskać pozwolenie od lokalnej gminy na budowę w tym miejscu. To, w jaki sposób nieruchomość jest podzielona na strefy, do kogo należała wcześniej i jak jest podzielona, ​​również będzie wymagała rozwiązania. Będziesz musiał wziąć pod uwagę zarówno koszty, jak i obawy środowiskowe związane z budową systemu wody pitnej, kanalizacji i innych tego typu mediów. To są tylko pierwsze rzeczy, które musisz wziąć pod uwagę, kupując wolną parcelę. Potem przychodzi zabawa, budowanie samego domu.

Chcesz wiedzieć, jak pożyczyć, używając kapitału własnego?Przeczytaj to.

Kupowanie od New Home BuilderKupowanie domu już w budowie od nowego budowniczego jest opcją dla tych, którzy chcą kupić zupełnie nowy dom, ale nie chcą samodzielnie wykonywać zadań związanych z planowaniem i budową. Dzieje się tak często, gdy nowa dzielnica lub wspólnota mieszkaniowa są w trakcie budowy. Zasadniczo będziesz mógł mieć coś do powiedzenia na temat tego, jak będzie wyglądał dom, ale będziesz wykonywać dużo mniej podstawowej pracy. Nadal będziesz mieć inne obowiązki, takie jak wybór partii, którą chcesz kupić, wybór układu i wykończenia oraz ewentualne dodatki do zainstalowania.

Podobnie jak w przypadku zakupu wolnej działki, wybór wykwalifikowanego budowniczego jest również ważny zarówno dla finansów, jak i przyszłości nowego domu. Upewnij się, że Twój budowniczy cieszy się dobrą opinią w zakresie budowania domów wysokiej jakości. Każdy uprawniony budowniczy zapewni również gwarancję, zwykle na rok, na swoją pracę i materiały budowlane użyte podczas budowy domu. Po uzyskaniu gwarancji przeczytaj ją uważnie, aby dokładnie wiedzieć, jakie części domu obejmuje. W ramach tej gwarancji większość wykonawców będzie dołączać instrukcję obsługi domu, abyś mógł nadążyć za podstawową konserwacją swojego nowego domu w nadchodzących latach.

Chcesz porównać cenę zakupu domu z budową domu od podstaw? Sprawdź tutaj koszt domów w swoim mieście.

Jak działa kredyt hipoteczny na budowę domu?Jak powiedzieliśmy powyżej, hipoteka na budowę domu, czasami nazywana hipoteką „samodzielnego zbudowania, oznacza, że ​​będziesz zabezpieczać pożyczkę na budowę własnego domu, a nie na dom, który już istnieje. Pamiętaj, że w wielu przypadkach budowa domu od podstaw może okazać się droższa po uwzględnieniu kosztów materiałów budowlanych oraz wykonawców i / lub podwykonawców, których prawdopodobnie zatrudnisz. Jeśli jesteś już doświadczonym wykonawcą, zawsze możesz sam zaprojektować dom i rozpocząć budowę, ale są szanse, że będziesz musiał zatrudnić zespół, który pomoże Ci go ukończyć. Mając to na uwadze, istnieją dwa różne kredyty hipoteczne na budowę, z których możesz wybrać, aby sfinansować budowę swojego domu. W Kanadzie możesz wybrać opcję kredytu hipotecznego lub użyć kombinacji obu,w zależności od polityki pożyczkodawcy i prowincji lub terytorium, w którym mieszkasz.

Kredyt hipoteczny The Progress Draw Pierwsza opcja zaciągania kredytów hipotecznych na projekty związane z budową domu znana jest jako „kredyt z ciągłością postępu. W tym miejscu nabywca domu otrzyma fundusze od swojego pożyczkodawcy w ratach na różnych etapach budowy, aż do zakończenia lub bliskiego zakończenia projektu. Na każdym z tych etapów pożyczkodawca wyśle ​​inspektora domowego do nieruchomości w celu sprawdzenia postępów w budowie i upewnienia się, że wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. Po każdej wizycie inspektor przedstawi pożyczkodawcy raport z postępów, który odpowiednio przyzna dodatkowe środki. Jeśli inspektor stwierdzi, że budowa nie jest odpowiednia, pożyczkodawca może być zmuszony do wycofania finansowania. Oto, czego możesz się spodziewać po czterech fazach kredytu hipotecznego zaciągniętego w procesie:

 • Faza 1– „Losowanie Fundacji następuje po zakupie działki i rozpoczęciu budowy domu. Jednak losowanie fundacji zostanie przyznane tylko wtedy, gdy na gruncie jest niewielki lub żaden kredyt hipoteczny. Jeśli nadal zastawiasz ziemię, pierwsze losowanie otrzymasz dopiero wtedy, gdy około 30-50% twojego domu zostanie ukończone. Dlatego będziesz musiał pokryć koszty związane z ukończeniem pierwszych 30-50% swojego domu.
 • Faza 2– „Losowanie zamknięcia nastąpi, gdy dom będzie w około 30-50% ukończony. Oznacza to, że kładzie się fundamenty, a okna i drzwi są zainstalowane tak, aby można było „zamknąć dom na koniec dnia. To pierwsze losowanie, które otrzymasz, jeśli nadal zastawiasz ziemię, na której planujesz budować.Faza 3– „Losowanie płyt kartonowo-gipsowych zostanie odebrane, gdy dom będzie ukończony w 65-70%, z zainstalowanym systemem ogrzewania i płytą gipsowo-kartonową gotową do malowania.Faza 4– „Losowanie ukończenia zostanie odebrane, gdy dom zostanie całkowicie ukończony lub bardzo blisko ukończenia (90-100%). Elektryczność i instalacja wodociągowa powinny działać, wszystkie pozwolenia i umowy muszą być podpisane, a dom nadający się do zamieszkania.Jak wspomnieliśmy w poprzedniej sekcji, zakup pustej działki pod budowę jest kolejnym ogromnym wydatkiem samym w sobie, więc rozważ to, zanim zdecydujesz się wybrać opcję Progress Draw Mortgage. Będziesz także musiał zapłacić osobną opłatę za każdym razem, gdy inspektor przyjedzie, aby sprawdzić postęp budowy.

  Kredyt hipoteczny na zakończenie działalności Kiedy masz zapewniony kredyt hipoteczny na „ukończenie, często oznacza to, że kupiłeś dom za pośrednictwem nowego budowniczego domu i budowa jest już ukończona lub przynajmniej gotowa do wprowadzenia się. W takim przypadku budowniczy nie powinien spodziewaj się rekompensaty do czasu przejęcia domu. Ponieważ kredyt hipoteczny zostanie sfinalizowany dopiero 30 dni przed oficjalnym przejęciem domu w posiadanie, niektórzy pożyczkodawcy będą wymagać wpłacenia zaliczki na dom. Jednak w przeciwieństwie do zaliczki na istniejący dom, Twój pożyczkodawca powinien pozwolić Ci na spłatę jej w ratach. Po ukończeniu domu, co powinno zająć około 4 miesięcy (większość kredytodawców, którzy udzielają kredytów hipotecznych, wymaga ukończenia domu w ciągu 120 dni), sama hipoteka na ukończenie powinna być po prostu potrzebna, aby spłacić pozostałą kwotę budowniczym.

  Kredyty hipoteczne na zakończenie budowy mogą być atrakcyjne dla wielu nabywców domów, ponieważ same warunki kredytu hipotecznego będą oficjalne dopiero na 30 dni przed objęciem domu w posiadanie przez nabywcę. Oznacza to, że przed rozpoczęciem 30-dniowego okresu nabywcy domów mogą dokonać pewnych zmian w swoim kredycie hipotecznym, na przykład zwiększyć go w celu sfinansowania wszelkich dodatkowych ulepszeń, których pragną podczas budowy. Jednak przed sfinalizowaniem spłaty kredytu hipotecznego ważne jest, aby dany nabywca domu nie wprowadzał żadnych znaczących zmian w swoim życiu lub kredycie, takich jak zmiana pracy, uzyskanie kolejnej dużej pożyczki, takiej jak pożyczka samochodowa, ani niczego innego, co zabłąka się na zewnątrz specyfikacji pożyczkodawcy. Odstąpienie od wytycznych pożyczkodawcy może skutkować cofnięciem kredytu hipotecznego.

  Dodatkowe kwestie do rozważenia Po pierwsze, zanim zdecydujesz się zabezpieczyć którykolwiek z tych typów kredytu hipotecznego i zbudujesz własny dom, musisz wiedzieć, że te opcje niekoniecznie są dostępne w każdej prowincji i na każdym terytorium Kanady. Na przykład wielu pożyczkodawców w Quebecu i Nowym Brunszwiku nie oferuje kredytów hipotecznych w postaci postępów. Przed złożeniem wniosku u dowolnego pożyczkodawcy należy również wiele przygotować, na przykład mieć plany budowy i plany budowlane, a także umowę na budowę i powiązane koszty. Jeśli wykonujesz samodzielną budowę, musisz mieć wycenę na materiały budowlane i robociznę. W przypadku działki, którą kupujesz, musisz przedstawić pozwolenie od gminy na budowę, a także kopię aktu prawnego i dowód sprzedaży nieruchomości.

  Inną kwestią do rozważenia byłoby to, jak planujesz zbudować dom, czyli jak wygląda i jakie aktualizacje będziesz instalować, jeśli takie będą. Chociaż zaprojektowanie domu zgodnie z własnymi upodobaniami może być kuszące, zwłaszcza jeśli nie kupujesz częściowo ukończonego domu od nowego budowniczego domu, pamiętaj, że w końcu będziesz musiał go sprzedać. Nawet jeśli miną dziesięciolecia, zanim to zrobisz, nawet jeśli przekażesz to swoim dzieciom, gdzieś w przyszłości dom wróci na rynek. Z tego powodu dobrze jest pomyśleć o tym, co inni ludzie chcieliby zobaczyć w domu, aby ułatwić mu sprzedaż. Jeśli na przykład dom jest bardzo duży i drogi, ponownie ograniczysz liczbę potencjalnych nabywców domu, których będzie na niego stać. Jeśli zdecydujesz się pomalować cały dom na jasny róż, nie wszystkim się to spodoba. Następnie,ci, którzy nadal będą zainteresowani domem, będą musieli uwzględnić koszt jego przemalowania.

  A co jest najważniejsze ze wszystkich? Miej oko zarówno na postęp samej kompilacji, jak i pieniądze, które w nią wkładasz. Przygotuj się finansowo na wszelkie nieoczekiwane zdarzenia, które mogą spowodować zatrzymanie budowy, a także wszelkie dodatkowe opłaty lub naprawy, które mogą się pojawić. Po prostu załóż, że budując własny dom od podstaw, wszystko może pójść nie tak, więc najlepiej jest mieć strategię tworzenia kopii zapasowych, nawet jeśli ta strategia oznacza zanurzenie się w oszczędności. Właściwie zaleca się odłożenie co najmniej 15% całkowitego kosztu domu, na wypadek gdyby wydarzyło się coś, co zagrozi projektowi.

  Proces kredytu hipotecznego na budowęProces kredytu hipotecznego na budowę nowego domu jest bardziej skomplikowany i często droższy niż w przypadku tradycyjnego kredytu hipotecznego na istniejącym domu. Budowa domu nie tylko wymaga czasu i wysiłku, ale większość pożyczkodawców wymaga więcej gwarancji, zanim zaczną pożyczać pieniądze. W przeważającej części wysoka zdolność kredytowa i przyzwoity dochód nie wystarczą. Potencjalni właściciele domów muszą przedstawić pożyczkodawcy dowód, że budowa ich domu zostanie ukończona w określonych ramach czasowych. W szczególności banki będą również chciały zweryfikować, czy dany wykonawca lub budowniczy domu ma certyfikat i ma historię dobrze zbudowanych projektów mieszkaniowych. Jeśli sam planujesz występować jako wykonawca,może to wzbudzić sceptycyzm pożyczkodawcy, dopóki nie dasz mu powodu, by sądzić, że masz odpowiednie kwalifikacje do podjęcia projektu tej wielkości. Jest to szczególnie prawdziwe w przypadku kredytów hipotecznych z ciągłym postępem. Ponieważ dom nie jest jeszcze wybudowany, po stronie pożyczkodawcy istnieje znacznie większe ryzyko. Jeśli coś pójdzie nie tak podczas budowy, mogą potencjalnie stracić dużo pieniędzy. W przypadku gdy pożyczkobiorca nie spłaci kredytu, pożyczkodawca może być zmuszony do odzyskania nieruchomości, a następnie podjęcia próby sprzedaży działki z częściowo wykończonym domem.W przypadku gdy pożyczkobiorca nie spłaci kredytu, pożyczkodawca może być zmuszony do odzyskania nieruchomości, a następnie podjęcia próby sprzedaży działki z częściowo wykończonym domem.W przypadku gdy pożyczkobiorca nie spłaci kredytu, pożyczkodawca może być zmuszony do odzyskania nieruchomości, a następnie podjęcia próby sprzedaży działki z częściowo wykończonym domem.

  Próbujesz spłacić wcześniej swój kredyt hipoteczny? Dowiedz się, jak to zrobićklikając tutaj.

  Dodatkowo, jeśli chodzi o budowę domu, będziesz musiał zaoferować większą zaliczkę niż tradycyjny kredyt hipoteczny, zwykle 25-30%. Tak więc, jeśli nie masz całkowitej pewności, że jesteś przygotowany finansowo, aby poradzić sobie z odpowiedzialnością za budowę własnego domu, najlepiej poświęć trochę czasu na przemyślenie tego i zaoszczędzić trochę więcej pieniędzy. Biorąc wszystko pod uwagę, budowa domu od podstaw jest ryzykowna zarówno dla pożyczkobiorcy, jak i pożyczkodawcy i jest projektem, który należy dobrze przemyśleć, zanim jakikolwiek grunt zostanie zniszczony. Jeśli jednak chcesz zbudować swój wymarzony dom, nie pozwól, aby myśl o niedokończonych projektach całkowicie Cię wyłączyła. Jeśli jesteś wystarczająco zmotywowany i poświęcisz czas na opracowanie rozsądnej strategii posiadania domu,nie ma powodu, dla którego nie możesz z sukcesem zbudować wymarzonego domu od podstaw.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy