Co to jest dobra ocena kredytowa?

Author:
17 lutego 2021
Category: Nasze Treści

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – abyś mógł bez obaw podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

 • 30 lipca 2020 /
 • 3 minuty czytaniasimona pilolla 2 / Shutterstock.com

  Podziel się tą stroną

  DzielićW Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

  Treść tej strony jest aktualna na dzień opublikowania; Jednak niektóre z wymienionych ofert mogły wygasnąć.

  Rzetelność redakcyjnaBankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

  Kluczowe zasadyCenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

  Niezależność redakcyjnaRedakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

  Jak zarabiamy pieniądzeMasz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

  Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

  W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

  Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

  Który bank wybrać?Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.ZaczynajPosiadanie dobrej zdolności kredytowej jest czymś, do czego wielu ludzi dąży przez całe życie. Dobry kredyt otwiera drzwi do lepszych stóp procentowych, większej liczby opcji kart kredytowych i większej szansy na zatwierdzenie pożyczki.

  Chociaż istnieje wiele różnych systemów punktacji kredytowej, a Twój wynik może się różnić w każdym z nich, głównymi graczami są FICO i VantageScore. Wyniki VantageScore 3.0 i FICO mieszczą się w zakresie 300-850 (starsze modele VantageScore używały innego zakresu). Im wyższa zdolność kredytowa, tym lepiej. Dobry wynik w skali FICO wynosi od 670 do 739, a dobry wynik w skali VantageScore to 661-780.

  Oto pełny podział zakresów wyników:

 • 800 do 850: wyjątkowy
 • 740 do 799: Bardzo dobrze670 do 739: Dobrze580 do 669: zadowalający300 do 579: słabaVantageScore
  • 781 do 850: Doskonale
  • 661 do 780: Dobrze601 do 660: zadowalający500 do 600: słaba300 do 499: bardzo słabaRóżnice w punktacji kredytowej według rodzaju

   Sposób obliczania zdolności kredytowej zależy od wielu czynników. Istnieją różne rodzaje ocen kredytowych i różne zakresy, więc chociaż przedstawione tutaj zakresy są oparte na standardach agencji sporządzających sprawozdania kredytowe, emitenci kredytowi mogą mieć bardziej szczegółowe wymagania dotyczące punktacji w zakresie, aby spełnić ich standardy zatwierdzania.

   Różnice w zakresie oceny zdolności kredytowejFICO i VantageScore zarządzają tym samym zakresem oceny kredytowej. Jednak nie mają takich samych różnic między wartościami. VantageScore nieco ułatwia dotarcie do doskonałego zakresu na poziomie 781. FICO jednak zaczyna swój doskonały zakres na 800.

   VantageScore również rozróżnia słabe i bardzo słabe, co sprawia, że ​​ich słaby zakres wynosi 300-600, podczas gdy FICO ogranicza słaby zakres po przejściu 579. Chociaż uzyskanie doskonałego wyniku w zakresie FICO może być trudniejsze, jest też nieco trudniejsze uzyskać niską ocenę.

   Różne obliczenia zdolności kredytowejTwój wynik FICO jest określany przez kombinację pięciu czynników kredytowych. Czynniki te obejmują kwoty zadłużenia, kombinację kredytów, nowy kredyt, długość historii kredytowej i historię płatności.

   FICO przypisuje wartość procentową każdemu z tych czynników, aby określić, jaką wagę mają one w obliczaniu zdolności kredytowej:

   • Historia płatności: 35 procent
   • Kwoty należne: 30 procentDługość historii kredytowej: 15 procNowy kredyt: 10 procentMiks kredytów: 10 procentFICO wprowadziło również niedawno modyfikacje do obliczania wyników. Modyfikacje są częścią pakietu FICO Score 10. Zestaw zawiera dwa nowe modele punktacji, FICO 10 i FICO 10T.

    FICO 10 jest najbardziej podobny do obecnego modelu FICO 9, podczas gdy FICO 10T zawiera dane trendów lub sposób zarządzania kontami kredytowymi w czasie. Ma na celu dać pożyczkodawcom wgląd w to, jak zarządzasz płatnościami i czy z czasem zmniejszasz lub zwiększasz swój dług.

    VantageScore oblicza Twoją zdolność kredytową przy użyciu podobnych czynników jak FICO, chociaż VantageScore w inny sposób waży czynniki. Historia płatności jest nadal najbardziej wpływowym czynnikiem dla VantageScore. Jednak Twój miks kredytowy i historia kredytowa mają większe znaczenie w rankingach VantageScore. Zamiast dokładnych wartości procentowych, VantageScore oferuje hierarchię czynników punktacji:

    • Historia płatności: niezwykle wpływowa
    • Miks kredytowy i wiek: bardzo wpływowyWykorzystana kwota kredytu: bardzo wpływowaSalda i zadłużenie: umiarkowanie wpływoweNowe konta i zapytania: mniej wpływoweDostępny kredyt: mniej wpływowyZnaczenie dobrego kredytu

     Posiadanie dobrego kredytu może przynieść wiele korzyści na przyszłość finansową.

     Na początek dobry kredyt może pomóc Ci uzyskać dostęp do większej liczby opcji kart kredytowych. A kiedy Twój wynik osiągnie doskonały zakres, dostępnych jest jeszcze więcej możliwości kart. W rzeczywistości większość kart z nagrodami szuka kandydatów z dobrym lub wyjątkowym kredytem.

     Na przykład Citi Rewards + ℠ Card, jedna z najlepszych kart z nagrodami Bankrate w 2020 roku, jest najbardziej dostępna dla kandydatów z wynikiem od 670 do 850. Inne wspaniałe karty z tego zakresu to Capital One® Quicksilver® Cash Rewards Credit Karta i karta Cash Back Discover it®. Każda z tych kart oferuje wspaniałe nagrody cash back, które zwiększają wartość zakupów kartą kredytową, a wszystko to bez rocznej opłaty.

     Kolejną zaletą posiadania dobrego kredytu jest dostęp do niższych stóp procentowych. Większość kart kredytowych ma zmienne oprocentowanie, które może wynosić od 13 do 26 procent. Nie dowiesz się o przypisanej stopie procentowej, dopóki nie zostaniesz zatwierdzony, ale twoja zdolność kredytowa jest jednym z czynników określających, jak wysoka będzie. Twoja ocena kredytowa służy również do określania oprocentowania pożyczek.

     Jak poprawić swoją zdolność kredytową

     Poprawa zdolności kredytowej zaczyna się od poznania jej zdolności kredytowej. Zacznij od zażądania raportu kredytowego. Masz prawo do bezpłatnego raportu kredytowego raz w roku od każdego z trzech biur kredytowych, a swoją zdolność kredytową możesz sprawdzić w raporcie kredytowym lub w renomowanej witrynie raportującej.

     Możesz również poprawić swój wynik, płacąc rachunki na czas i w całości każdego miesiąca oraz utrzymując niskie saldo karty. Historia płatności i wykorzystanie kredytu to jedne z najważniejszych czynników określających Twoją zdolność kredytową w dowolnym modelu. Na koniec staraj się zachować swoje konta i pozwolić im rosnąć razem z Tobą.

     Poprawa zdolności kredytowej polega na budowaniu dobrych nawyków kredytowych i utrzymywaniu tych nawyków w czasie.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy