Co to jest CID?

Author:
17 lutego 2021
Category: Limitu Kredytowego

Co to jest CID?

Prawie każdy używa plastikowych pieniędzy lub karty kredytowej. Korzystanie z karty kredytowej to wygodny sposób na zakupy. Możesz iść na zakupy w dowolnym miejscu bez przynoszenia gotówki. Możesz iść na zakupy do limitu kredytowego, o ile sklep akceptuje karty kredytowe. Jednak liczba przypadków oszustw związanych z kartami kredytowymi rośnie, dlatego należy zachować ostrożność podczas obchodzenia się z plastikowymi pieniędzmi.

Aby chronić posiadaczy kart kredytowych, wydawcy dodali kilka funkcji bezpieczeństwa, aby zapobiec oszustwom. Jedną z funkcji zabezpieczeń jest CID lub numer identyfikacyjny karty kredytowej. CID jest ważnym zabezpieczeniem każdej karty kredytowej, dlatego każdy posiadacz karty musi zapoznać się z jego użyciem. Posiadacze kart muszą wiedzieć, gdzie ją znaleźć, ponieważ z każdą kartą kredytową powiązane są różne numery.

Na przodzie każdej karty kredytowej znajduje się numer karty. Numer karty to szesnastocyfrowy numer, który pojawia się również na kartach debetowych. Numer karty na karcie debetowej nie może być mylony z numerem konta. Numer karty i numer konta są różne. Data wygaśnięcia lub okres ważności kart kredytowych i debetowych jest również pokazany z przodu każdej karty. Jak wspomniano wcześniej, ze względów bezpieczeństwa CID lub kod zabezpieczający lub weryfikacyjny jest dodawany do Twojej karty.

Gdzie możesz znaleźć ten CID? Na odwrocie Twojej karty znajduje się CID wydrukowany po prawej stronie paska podpisu. Jest to numer składający się z 3 do 4 cyfr, występujący po numerze konta karty. Ten 3- do 4-cyfrowy numer lub CID nie jest używany do „osobistego? transakcja. Oznacza to, że CID nie jest przeznaczony do wykorzystania w transakcjach pozagiełdowych. CID jest przeznaczony do transakcji online lub telefonicznych. Zapewni to, że osoba nie będzie mogła użyć numeru karty kredytowej, jeśli właśnie uzyskała go z jakiegoś źródła.

Oszustwa związane z kartami kredytowymi są często popełniane podczas transakcji internetowych i telefonicznych. Niektórzy podają numer Twojej karty kredytowej, aby móc z niej korzystać w Internecie. Jednak od czasu wprowadzenia CID liczba oszustw związanych z kartami kredytowymi w transakcjach online znacznie się zmniejszyła. Sprzedawcy zawsze proszą o podanie identyfikatora klienta lub kodu zabezpieczającego lub weryfikacyjnego znajdującego się na odwrocie karty kredytowej. Jeśli kupujący nie posiada fizycznie karty kredytowej, transakcja nie może zostać zrealizowana.

Jednak zdarzy się, że karta kredytowa zostanie zgubiona lub, co gorsza, skradziona. Zdarzają się takie niefortunne rzeczy. Aby uniknąć używania przez inne osoby zgubionych lub skradzionych kart kredytowych, musisz przestrzegać pewnych środków ostrożności. Zdecydowanie zaleca się, aby posiadacze kart kredytowych, a także posiadacze kart debetowych podali numery rachunków, w tym okres ważności swoich kart. Ponadto wypisz numery alarmowe, pod które należy zadzwonić w przypadku zgubienia lub kradzieży karty.

Ponadto przechowuj swoją listę w miejscu, które uważasz za bezpieczne. Nie trzymaj listy razem z kartami kredytowymi lub debetowymi. Zapamiętaj swój kod PIN. Nigdy nie zapisuj swoich kodów PIN i nie dołączaj ich do swoich kart. W przypadku zgubienia lub kradzieży natychmiast zadzwoń pod numer alarmowy, aby anulować kartę. Nigdy nie pozwól, aby 48-godzinny okres minął, zanim zgłosisz zgubioną kartę, w przeciwnym razie będziesz odpowiedzialny za określoną opłatę.

powiązane postyCo to jest pół na pół?9 lutego 2015 r., Cherran, komentarz zamknięty

Co to jest choroba z Lyme?8 lutego 2015 r., Cherran, komentarz zamknięty

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy