Co to jest Bank Barn?

Author:
17 lutego 2021
Category: Możesz Sobie

Duża czerwona stodoła na naszej posesji to stodoła bankowa. Stodoła banku nie jest stodołą, w której znajduje się cały twój bank; nie ma to nic wspólnego z pieniędzmi ani zarobkami.

Historia obór w Stanach Zjednoczonych jest bezpośrednio związana z okresem i potrzebami rolników. Wczesne angielskie plany stodoły, które przywieźli pierwsi osadnicy, nie były przeznaczone dla rolnictwa na dużą skalę; używano ich do zbioru i przechowywania zboża. Przeciętny rolnik i pierwsi osadnicy w latach 1700 – 1800 nie mieli stad żywego inwentarza; potrzebowali tylko kilku stajni dla rodzinnych krów i koni roboczych.

Gdy jeździsz po kraju, stodoły się zmieniają. Na północnym wschodzie widzimy stodoły w Nowej Anglii; a spadające ze wzgórz Pensylwanii to stodoły na brzegach. Na południu stodoły z tytoniem reprezentują południowe pieniądze. Przejeżdżające przez środkowy zachód stodoły na prerii są ikoną krajobrazu. Mleczarnie, okrągłe stodoły, stodoły z tyczkami, holenderskie i dzisiejsze komercyjne stodoły odzwierciedlają potrzeby ludzi i historię Stanów Zjednoczonych.

ALE, czym w takim razie jest stodoła w banku?

Jest to stodoła zbudowana na gruncie – albo wzgórze, albo kopiec ziemi działający jak wzgórze. Przede wszystkim bank. Te stodoły, pochodzące z Pensylwanii i zbudowane głównie przez niemieckich imigrantów, były popularne w XIX wieku. Właściwie niedawno byłem w Pensylwanii i wydawało się, że każda stodoła, którą widziałem, była stodołą w banku. Mimo że na terenie posiadłości znajdują się małe pofałdowane wzgórza, nasza stodoła na brzegu została zbudowana przy sztucznym, sztucznym wzgórzu.

Podstawa stodoły jest zbudowana z kamienia. Najprawdopodobniej niektóre z tych kamieni znaleziono podczas kopania wzgórza, inne prawdopodobnie zostały przyniesione; ale wszystkie były używane do podtrzymywania fundamentów stodoły.

Konstrukcje te były czasami nazywane „stodołami piwnicznymi z powodu odsłoniętej piwnicy. Wbudowane w zbocze wzgórza lub brzegu, zarówno górne, jak i dolne piętra były dostępne z poziomu gruntu.

W stodole bankowej zaprojektowano górną kondygnację z miejscem na strych na siano, młocarnię oraz pomieszczenie na składowanie sprzętu. Były też małe kabiny do przechowywania.

W naszej stodole został ten stary przyjaciel. Nie jestem zbyt dobrze wykształcony w sprzęcie rolniczym, ale zakładam, że to młocarnia lub prasa do siana może z lat czterdziestych. Nie krępuj się komentować, jeśli znasz przeznaczenie lub nazwę tego urządzenia.

Najwyraźniej w tym miejscu układano bele siana.

Dolna część została wykorzystana jako stabilna strefa.

Typowym układem dolnej kondygnacji w oborze był otwarty prześwit pośrodku, z boksami po jednej stronie i strefą do dojenia krów po drugiej.

Przy wejściu z dolnego poziomu nasza stodoła bankowa miała po lewej stronie dojarkę; jednak prawa strona służyła do przechowywania ziemniaków i cebuli. W rzeczywistości wiele starych kołder, które wyciągnęliśmy ze strychu, było używanych do przykrycia tych ziemniaków i cebuli.

Podwójne drzwi do stodoły znajdowały się zwykle na bocznej ścianie zamiast na końcach. Czy możesz sobie wyobrazić jazdę ciągnikiem przez te drzwi do stodoły?

Naprzeciwko głównych podwójnych drzwi z tyłu stodoły znajdowały się małe, przeszklone drzwi. Otworzył się wysoko nad poziomem zagrody i pozwolił rolnikowi rzucać siano i paszę dla zwierząt lub do wózka.

Inną cechą charakterystyczną stodoły bankowej jest ciągły baldachim z tyłu stodoły, który chronił stabilne drzwi i wejścia. Ten baldachim zapewniał rolnikowi suche miejsce do pracy ze zwierzętami, a nawet do zaczepienia pługa.

Stodoła w banku, podobnie jak wiele innych typów stodół, opowiada historię potrzeb rolnika i historię tamtych czasów. Czy w końcu zniknie? Czy staną się przyjemnym rozkładem i ostatecznie pochylą swoje belki z powrotem w ziemię? To jest bardzo prawdopodobne. W okolicach Nokesville w stanie Wirginia znajduje się wiele stodół; jednak większość z nich nie jest stodołami bankowymi. Z biegiem czasu banki wyparły stodoły i bardzo niewiele z nich stoi. Naszym pragnieniem jest ocalenie tego małego kawałka historii i przywrócenie mu pierwotnego blasku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy