Co to jest badanie nieruchomości i dlaczego jest ważne?

Author:
17 lutego 2021

MATERIAŁ ZAWARTY W TYM ARTYKULE JEST PRZEZNACZONY WYŁĄCZNIE DO OGÓLNYCH CELÓW INFORMACYJNYCH I NIE STANOWI PORADY PROFESJONALNEJ. PORADY ODPOWIEDNIO WYKWALIFIKOWANYCH PROFESJONALISTÓW W ODNIESIENIU DO KONKRETNYCH OKOLICZNOŚCI PRZED PODJĘCIEM DZIAŁAŃ. GWARANCJA LANDMARK HOME NIE PONOSI ŻADNEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI, A SZCZEGÓLNIE ZRZEKA SIĘ WSZELKIEJ ODPOWIEDZIALNOŚCI ZA KORZYSTANIE Z JAKICHKOLWIEK I WSZYSTKICH INFORMACJI TU ZAWARTYCH.

Kiedy myślisz o zakupie inwestycji tak dużej jak dom, musisz przeprowadzić wiele badań. Badanie to nazywane jest również przeprowadzaniem due diligence, czyli terminem związanym z nieruchomościami. Zasadniczo oznacza to, że wiesz dokładnie, w jakim stanie jest dom, który chcesz kupić, i że będziesz przygotowany na wszystko, co się stanie. (Oczywiście, jeśli niektóre rzeczy są poza Twoją kontrolą, możesz objąć je gwarancją domu lub ubezpieczeniem domu). Jeśli chcesz zobaczyć listę tego, jak wygląda Twoja należyta staranność przy zakupie domu, opublikowaliśmy Kompletny przewodnik do Due Diligence tutaj.

Jedną z rzeczy, które powinieneś wypełnić (ale czasami nie musisz, w zależności od firmy hipotecznej) jest ankieta dotycząca nieruchomości. Może się wydawać, że nie jest to wielka sprawa, ale brak ukończenia ankiety dotyczącej nieruchomości i nie skontaktowanie się z geodetą może przynieść katastrofalne skutki. Nie wierzysz nam? Poczekaj. Najpierw jednak przyjrzyjmy się, na czym właściwie polega badanie nieruchomości:

Co to jest badanie nieruchomości?

Możesz przeprowadzić badanie swojej nieruchomości w dowolnym momencie, ale najprawdopodobniej zatrudnisz geodetę, gdy kupujesz dom lub coś budujesz. Większość firm hipotecznych wymaga ankiety na temat nieruchomości, aby upewnić się, że nieruchomość jest warta kwoty, jaką zapewniają w ramach pożyczki. Jednak badanie nieruchomości nie zawsze jest wymagane prawnie. Niektóre firmy hipoteczne zadowolą się ubezpieczeniem tytułu własności.

Rzeczoznawca majątkowy zbada nieruchomość, zanim jeszcze obejrzy grunt. Zbadają historię czynu i mogą obejmować wyszukiwanie tytułu. To wyszukiwanie tytułów zapewnia, że ​​nie ma rozbieżności, jeśli chodzi o to, kto jest właścicielem ziemi. Wszystkie ankiety dotyczące nieruchomości rozpoczynają się od zbadania opisów prawnych terenu, na którym będą geodezyjne, i jego historii. Następnie geodeta faktycznie udaje się do nieruchomości i szkicuje teren, jego granice i różne elementy, które tworzą twoją nieruchomość. Nazywa się to badaniami terenowymi. Po przeprowadzeniu ankiety dostarczą rodzaj mapy przedstawiającej szczegółowe granice prawne nieruchomości. Ankieta będzie również zawierać pisemny opis nieruchomości, adres, lokalizację budynków i sąsiednich nieruchomości oraz wszelkie ulepszenia, jakie właściciel domu może wprowadzić do gruntu.

Badanie nieruchomości obejmuje również takie rzeczy, jak pas ruchu i służebności. Są to elementy, które szczegółowo opisują, co zrobić ze wspólnymi podwórkami lub podjazdami lub czy sąsiad ma pierwszeństwo na ulicy lub alei między Twoimi domami.

Twoja należyta staranność z ankietą dotyczącą nieruchomości

Brzmi dość prosto, prawda? Ankieta dotycząca nieruchomości zawiera informacje o nieruchomości, którą potencjalnie zamierzasz kupić, oraz wszelkich związanych z nią warunkach. Nadal ważne jest, aby przeprowadzić badanie due diligence, jeśli chodzi o badanie nieruchomości. Najpierw uzyskaj wiele ofert od firm geodezyjnych i wybierz tę, która najbardziej Ci odpowiada. Następnie upewnij się, że idziesz z rzeczoznawcą na badanie nieruchomości. Dowiesz się więcej o ziemi, którą możesz kupić, i jako pierwszy dowiesz się o potencjalnych problemach. Na koniec odpowiedz na wszelkie pytania po obejrzeniu ankiety dotyczącej nieruchomości.

Dlaczego badanie nieruchomości jest ważne

Dla niektórych może wydawać się to niezbyt wielkim problemem, ale przeprowadzenie badania due diligence podczas badania nieruchomości może uchronić Cię przed popełnieniem bardzo kosztownego błędu, takiego jak budowa domu na czyjejś ziemi.

Bonnie i Kim Bowman właśnie to zrobiły. Kilka lat temu córka i matka Bowman kupiły działkę w małym miasteczku Stockton w stanie Utah. Zbudowali dom, w którym teraz mieszkają. Jedynym problemem jest to, że dom, który zbudowali, nie znajdował się na zakupionej nieruchomości. Lamar Penovich jest właścicielem nieruchomości, w której znajduje się ich dom.

Get Gephardt z KUTV zbadał sytuację. Najwyraźniej Bonnie i Kim zostały pokazane przez swojego agenta nieruchomości i zgodziły się kupić pustą ziemię. Gdy akt prawny został sporządzony, jedyną rzeczą, która identyfikowała grunt, był numer identyfikacji podatkowej, który wskazywał, która działka jest jaka na mapie działki w biurze rejestratora okręgowego. Identyfikator podatkowy odpowiadał działce, która znajdowała się w dół ulicy od ziemi, którą im pokazano i sądzono, że kupują.

Wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty. Bowmanowie wynajęli firmę budowlaną, która złożyła wniosek o pozwolenie na budowę na gruntach Lamara. Wydano pozwolenie i zbudowano dom Bowmana. Według Gephardta, prokurator miejski twierdzi, że nie jest obowiązkiem miasta upewnienie się, że osoba budująca dom jest właścicielem gruntu.

Niestety dla Bowmanów i Penovichów nie ma łatwego sposobu na wyjście z tego bałaganu. Najprawdopodobniej skończy się na sali sądowej.

Możesz pomyśleć, że to zdarzenie raz w życiu, ale niestety zdarzyło się to więcej niż raz. Na przykład, deweloper Four Twenty z Rhode Island próbował sprzedać dom za 1,8 miliona dolarów w 2011 roku. Kiedy potencjalni nabywcy wynajęli własne badanie nieruchomości, dowiedzieli się, że dom został zbudowany na terenie parku publicznego. Sąd Najwyższy RI nakazał deweloperom przeniesienie domu na nieruchomość, której faktycznie posiadali.

Na szczęście potencjalni nabywcy wynajęli rzeczoznawcę majątkowego i byli w stanie wskazać na problem (a nie zakupić problematyczny dom!). Badanie due diligence uchroniło ich od zakupu bardzo kosztownego błędu.

Inna para na Florydzie wynajęła firmę budowlaną do zbudowania wymarzonego domu o wartości 680 000 dolarów na zakupionej nieruchomości. Keystone Homes, firma budowlana, zarzuciła, że ​​badanie nieruchomości zostało zakończone na niewłaściwej działce; wiele, które było własnością pary z Północnej Karoliny od 2003 roku.

Kupno lub sprzedaż domu

Chcesz kupić lub sprzedać dom? Czy jesteś specjalistą od nieruchomości i szukasz pomocnych zasobów, które pomogą Ci edukować swoich klientów? Te artykuły pomogą Ci przejść przez proces kupna lub sprzedaży domu.

Zapisz się do naszego biuletynu dotyczącego zasobów

Nie przegap naszego comiesięcznego biuletynu! Zarejestruj się, aby otrzymywać wskazówki na temat wszystkiego, co dotyczy posiadania domu, od wskazówek dotyczących konserwacji po porady dotyczące sprzedaży domu, które są dostarczane raz w miesiącu na Twój adres e-mail.

Uzyskaj bezpłatną wycenę gwarancji domowej!

Wprowadź swoje dane i uzyskaj bezpłatną, spersonalizowaną wycenę gwarancji domowej. Możesz dostosować zasięg i ceny do swoich potrzeb. Przekonaj się, co już wie ponad 70 000 właścicieli domów: Gwarancja domu typu „Landmark Home pomaga chronić Twój dom i budżet!

  • Właściciele domów
  • Profesjonaliści
  • wykonawcy
  • Zasoby
  • Kontakt
  • Zatrudnienie
  • nasze marki

Landmark zapewnia kompleksowe gwarancje dla domów w

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy