Co to jest 0% finansowania samochodu?

Author:
17 lutego 2021
Category: Musisz Mieć

Jeśli umowa finansowania samochodu jest reklamowana jako 0%, oznacza to, że nie zapłacisz odsetek od pożyczonej kwoty. Brzmi dobrze? Oto kilka rzeczy, o których należy najpierw pamiętać.

Co oznacza 0% finansowania?

Umowy finansowe reklamowane jako 0% APR – lub nieoprocentowane – oznaczają, że nie zostaną naliczone odsetki od pożyczonej kwoty.

W przypadku oferty 0% wystarczy wpłacić depozyt, a następnie serię miesięcznych płatności.

W kontekście finansowania samochodów, zarówno umowy zakupu osobistego (PCP), jak i umowy na wynajem (HP) mogą być oferowane z finansowaniem w wysokości 0%.

Jak kwalifikuję się do 0% finansowania samochodu?

Aby uzyskać większość transakcji finansowania samochodu w wysokości 0%, zazwyczaj musisz mieć dobry profil kredytowy.

Ponadto uzyskanie stawki 0% często wymaga najpierw wpłacenia dużego depozytu.

Porównaj oferty finansowania samochodów

Co wyróżnia 0% finansowania?

Główna różnica w finansowaniu samochodu z oprocentowaniem 0% polega na tym, że pożyczka nie jest obciążona żadnymi odsetkami.

APR oznacza roczną stopę procentową. Kiedy pożyczasz pieniądze, APR to kwota odsetek, która jest dodawana do całkowitej kwoty zadłużenia plus wszelkie inne powiązane opłaty.

Brak oprocentowania jest oczywiście bardzo atrakcyjny, ponieważ można zaoszczędzić setki funtów w trakcie typowej umowy finansowania samochodu.

Możesz przeczytać więcej o stopach procentowych, w tym o różnicy między reprezentatywną RRSO a dokładną RRSO, w naszym przewodniku.

Jakie samochody oferują 0% finansowania samochodu?

Inną główną różnicą jest to, że finansowanie samochodu w wysokości 0% RRSO jest zwykle dostępne tylko w przypadku nowych samochodów.

Dzieje się tak, ponieważ dealerzy zazwyczaj oferują 0% finansowania na samochody, które są bliskie wymiany, ponieważ pomaga im to zrobić miejsce w ich salonach na nowe dostawy.

Ponadto często oferowane są oferty 0% na samochody pomalowane na jaskrawe kolory lub wyposażone w niepopularne dodatki.

Więc jeśli nie jesteś zbyt wybredny w tym względzie, możesz zgarnąć ofertę 0%. W końcu prowadząc samochód, nie jesteś tym, który musi patrzeć na ten musztardowo-żółty lakier!

0% transakcji finansowych: wady i zalety

Czy 0% finansowania samochodu to dobry pomysł? To naprawdę zależy od wielu czynników i twoich osobistych okoliczności.

Aby pomóc Ci zdecydować, czy umowa finansowania samochodu w wysokości 0% może być dla Ciebie odpowiednia, oto kilka zalet i wad.

Główną zaletą umowy 0% jest to, że zaoszczędzisz pieniądze na spłacie odsetek. Weźmy następujący przykład: pożyczasz 10.000 funtów na samochód z osobistą pożyczką na 3% APR na okres trzech lat (36 miesięcznych rat). Pożyczkodawca wyliczy stopę 3% dodaną w pierwszym, drugim i trzecim roku. Przez trzy lata będziesz dokonywać miesięcznych płatności w wysokości 290,81 GBP. W sumie kwota pożyczki wynosi 10 000 GBP, a odsetki i inne opłaty – 469,24 GBP. Przy umowie 0% spłacisz tylko 10 000 GBP.

Jeśli nie jesteś wybredny w kwestiach, takich jak kolor samochodu, możesz zgarnąć bardzo dużo.

Aby uzyskać większość ofert 0%, musisz mieć dobry profil kredytowy. Oznacza to, że wiele osób nie kwalifikuje się.

Aby zabezpieczyć transakcję 0%, często wymagany jest większy depozyt – w niektórych przypadkach nawet 40% – podczas gdy w przypadku innych transakcji finansowych depozyt w wysokości 10% jest bardziej typowy.

Finansowanie w wysokości 0% RRSO jest ogólnie dostępne dla samochodów, które mogą mieć trudności ze sprzedażą w inny sposób, takich jak te pomalowane w niepopularnych kolorach.

Jak uzyskać najlepszą ofertę finansowania samochodu w wysokości 0%

Jeśli widziałeś u dealera ofertę finansowania samochodu w wysokości 0%, opłaca się przeprowadzić badania i uważać na dziwną sztuczkę.

Na przykład, aby zrekompensować brak płatności odsetek, niektórzy dealerzy lub sprzedawcy mogą zamiast tego dodać odsetki, które zapłaciłbyś, do ceny sprzedaży.

Aby temu zapobiec, dobrze byłoby sprawdzić cenę zakupu pojazdu w innym miejscu, aby upewnić się, że jest korzystna w porównaniu.

Warto również zauważyć, że jeśli Twoim głównym wymaganiem jest po prostu prowadzenie nowego samochodu, możesz również rozważyć inne opcje finansowania, takie jak leasing, ponieważ może się to okazać bardziej przystępne.

Jak mogę zaoszczędzić na finansowaniu samochodu?

Jeśli szukasz umowy finansowania samochodu, możesz porównać szereg opcji na Confused.com.

Nie oferujemy ofert 0% – ten przewodnik służy wyłącznie do celów informacyjnych – ale oferujemy cały szereg rodzajów finansowania, w tym PCP, HP i pożyczki osobiste.

Co więcej, chociaż oferty 0% są zwykle dostępne tylko w przypadku nowych samochodów, branża samochodów używanych jest bardzo konkurencyjna, co oznacza, że ​​zamiast tego można uzyskać niskoprocentową ofertę na używany samochód.

Przed zaciągnięciem kredytu samochodowego musisz wziąć pod uwagę, ile wydajesz, ile możesz sobie pozwolić na spłatę każdego miesiąca oraz jak dobra jest Twoja historia kredytowa.

Świetnym sposobem porównywania ofert jest przyjrzenie się całkowitemu kosztowi kredytu, ponieważ uwzględni on miesięczne płatności i czas, na jaki spłacisz pożyczkę.

Porównując transakcje finansowe, należy zachować ostrożność, ponieważ wydłużenie okresu pożyczki może obniżyć koszt miesięcznych płatności, ale może również oznaczać, że zapłacisz więcej odsetek.

I wreszcie, tak jak w przypadku każdej umowy finansowej, zawsze uważnie przeczytaj warunki umowy przed zarejestrowaniem się.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy