Co jest uważane za pożyczkę VA Jumbo?

Author:
17 lutego 2021
Category: Kredyt Hipoteczny

24 września 2018 Przez JMcHood

VA oferuje 100% finansowania weteranom z całkiem zdrową maksymalną kwotą pożyczki. W większości hrabstw weterani mogą pożyczyć nawet 453 100 dolarów. Jeśli mieszkasz w rejonie o wysokich kosztach, możesz pożyczyć nawet 679 650 USD i nadal mieć dużą pożyczkę.

Więc co VA uważa za dużą pożyczkę? Jest to dowolna kwota pożyczki, która przekracza hrabstwo, odpowiednio, 453 100 lub 679 650 USD. Oznacza to, że jeśli mieszkasz w hrabstwie o wysokich kosztach, nie będziesz potrzebować dużej pożyczki, chyba że będziesz musiał pożyczyć więcej niż 679 650 USD.

Jaka jest różnica w pożyczce VA Jumbo?

Jest jedna zasadnicza różnica, którą musisz wiedzieć, jeśli potrzebujesz pożyczki VA Jumbo. Będziesz musiał wpłacić zaliczkę. VA nadal pozwoli ci pożyczyć 100% środków do maksymalnej wysokości hrabstwa, czyli w większości przypadków 453 100 $. Jednak poza tą kwotą będziesz musiał wpłacić zaliczkę.

Oto, jak możesz dowiedzieć się, jakiej części zaliczki będziesz potrzebować:

Twoja potrzebna kwota pożyczki – 453,100 USD (lub 679,650 USD, jeśli mieszkasz w rejonie o wysokich kosztach) = Różnica w kwocie pożyczki

Różnica kwoty pożyczki x 0,25% = Niezbędna zaliczka

Innymi słowy, musisz odliczyć co najmniej 25% różnicy między kwotą, którą VA zagwarantuje, a kwotą pożyczki, której potrzebujesz.

Inne wymogi pożyczki VA Jumbo

Oprócz wymagań dotyczących przedpłaty VA, napotkasz kilka innych wymagań dotyczących pożyczki typu jumbo VA, w tym:

  • Rezerwy – niektórzy pożyczkodawcy mogą wymagać posiadania pod ręką rezerw. Są to pieniądze, które musisz mieć na rachunku płynnym, które mogłyby pokryć spłaty kredytu hipotecznego, gdyby Twoje dochody ustały. Liczba potrzebnych miesięcy rezerw zależy od pożyczkodawcy.
  • Bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące oceny kredytowej – niektórzy pożyczkodawcy mogą wymagać wyższych wyników kredytowych niż typowe wymagania dotyczące oceny kredytowej 620. To nie jest zapisane w kamieniu i może się różnić w zależności od pożyczkodawcy. Jednak większość pożyczkodawców opiera się na ocenie kredytowej jako miary odpowiedzialności finansowej pożyczkobiorcy. Pożyczenie dużej kwoty pożyczki jest ryzykowne, więc pożyczkodawcy będą ostrożni.
  • Bardziej rygorystyczne wymagania dotyczące wskaźnika zadłużenia – zazwyczaj wskaźnik zadłużenia może sięgać 43% i nadal kwalifikować się do pożyczki w wysokości 100% VA. Jednak w przypadku pożyczki typu Jumbo VA pożyczkodawcy często zaostrzają ograniczenia. To pomaga im wiedzieć, że będziesz w stanie spłacić kredyt hipoteczny bez trudu.

Oprocentowanie pożyczki Jumbo

Ogólnie rzecz biorąc, możesz spodziewać się nieco wyższego oprocentowania pożyczki VA jumbo niż standardowej pożyczki VA. Dzieje się tak, ponieważ pożyczkodawcy podejmują większe ryzyko, dając Ci wyższą kwotę pożyczki. Tracą również gwarancję VA na część kredytu, dlatego od różnicy między tymi dwiema kwotami trzeba wpłacić 25% zaliczki.

Pożyczkodawcy opierają również Twoje oprocentowanie na innych czynnikach, w tym na zdolności kredytowej i wskaźniku zadłużenia. Im mniej ryzykownych czynników podasz pożyczkodawcy, tym mniejsze jest prawdopodobieństwo, że podniosą one twoją stopę procentową.

Tak jak w przypadku każdej pożyczki, możesz jednak swobodnie rozejrzeć się po różnych pożyczkodawcach. VA nie pisze ani nie finansuje pożyczek. Nie ustalają też stóp procentowych. Każdy pożyczkodawca decyduje, jaką stopę procentową Ci da. Jeśli nie podoba Ci się kurs oferowany przez jednego pożyczkodawcę, spróbuj wystąpić z kilkoma innymi pożyczkodawcami, aby sprawdzić, czy nie zaproponujesz innej stawki w innym miejscu.

Zanim założysz, że potrzebujesz dużej pożyczki VA, poznaj limity hrabstw dla swojego obszaru. Listę limitów pożyczki znajdziesz tutaj. Jeśli naprawdę potrzebujesz dużej pożyczki, nie spiesz się na zakupach. Upewnij się również, że maksymalizujesz swoje szanse na uzyskanie najlepszej akceptacji, poprawiając swoją zdolność kredytową, obniżając wskaźnik zadłużenia i zapewniając stabilne dochody / zatrudnienie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy