Co będzie oznaczać korekta trudności Bitcoin dla cen BTC?

Author:
17 lutego 2021
Category: Który Jest

W tym tygodniu nastąpi korekta trudności bitcoinów, która wpłynie na górników i może wpłynąć na ceny. Aktywa właśnie zamknęły swoją pierwszą dużą zieloną świecę tygodniową na trzy miesiące, więc może dojść do odwrócenia trendu.

Wzrost Trudności Bitcoin

Trudność w sieci bitcoin jest miarą tego, jak problematyczne jest znalezienie hasha poniżej określonego celu. Prawidłowe bloki muszą mieć hash poniżej globalnego celu trudności bloku. Istnieje również trudność dotycząca udostępniania, która dotyczy pul wydobywczych i ich zdolności do znalezienia skrótu, który jest niższy niż cel globalny.

Trudność wydobycia dostosowuje się automatycznie co 2016 bloków w sieci w zależności od liczby górników i ich kombinacji czasu potrzebnego na znalezienie kolejnych 2016 bloków. Wskaźniki hashów również wpływają na trudność, a ostatnio były one najwyższe w historii, dlatego istnieje potrzeba ich zwiększenia.

Według bitinfocharts.com trudność sieci bitcoin wynosi obecnie 13,8 t, czyli najwyższy poziom w historii. We wtorek zostanie zwiększona o około 8% do 15 ton, co jeszcze bardziej utrudni walidację nowych bloków. Jest to godne uwagi, ponieważ jest to duża korekta w porównaniu do 1-2%, które zwykle się zmienia.

Szybkość mieszania, która w rzeczywistości jest mocą obliczeniową sieci Bitcoin, również osiągnęła ostatnio rekordowy poziom 117 EH / s. To rozwiewa wszelkie wyobrażenia, że ​​górnicy kapitulują w okresie poprzedzającym majowe zmniejszenie o połowę.

Szacunki CM powodują, że trudność Bitcoina rośnie o

8% w ciągu 4 dni, aby osiągnąć nowy ATH o godz

Wynika to z domniemanej szybkości mieszania bitcoinów utrzymującej poziomy ATH od 1 stycznia pic.twitter.com/MfLOKTJNiK

Na Twitterze kryptowalut pojawiły się plotki o wojnie haszyszowej między górnikami z Zachodu i Chin, która w tym roku utrzymywała wysoki poziom. Chińskie pule wydobywcze, które i tak dominują w ekosystemie, mogły utrzymywać wysokie stawki bitcoinów, aby wycisnąć z zachodnich konkurentów, którzy płacą więcej za energię elektryczną.

Wyższe poziomy trudności i szybkości mieszania utrudniają generowanie zysków z wydobywania na obecnym sprzęcie. Będzie to miało jeszcze większy wpływ po tym, jak nagroda za blok zmniejszy się o połowę za cztery miesiące.

Krótkoterminowa prognoza cen

W chwili pisania tego tekstu bitcoin utrzymywał się powyżej psychologicznej bariery 8000 USD i zamknął swoją najbardziej upartą tygodniową świecę od końca października, kiedy chiński napęd blockchain spowodował gwałtowny wzrost cen.

Przez większą część weekendu bitcoin skonsolidował się na poziomie około 8100 USD, gdzie obecnie handluje. Jak dotąd w tym roku aktywa zyskały na wartości 12,5%, a długoterminowe wskaźniki techniczne znów powoli zaczynają zwyżkować.

Wzrost trudności i wysoki wskaźnik hashowania są oznaką siły sieci, choć nie są bezpośrednio związane z cenami. Jeśli górnicy zdecydują się na hodl w oczekiwaniu na halving, następne kilka miesięcy z pewnością może być bardzo korzystne dla bitcoina.

Czy bitcoin będzie nadal rósł w tym tygodniu? Dodaj swoje przemyślenia poniżej.

Zdjęcia za pośrednictwem Shutterstock, Twitter @ 100trillionusd @coinmetrics

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy