Blog firmowy Bitcoin.com

Author:
17 lutego 2021

27 marca 2019 r.przez Bitcoin.com

Zastanawiasz się, „Gdzie jest mój Bitcoin? Nasze bezpłatne narzędzie Block Explorer może pomóc w wyśledzeniu określonych transakcji.

Eksplorator bloków Bitcoin.com dosłownie pozwala eksplorować zarówno łańcuchy bloków Bitcoin Cash (BCH), jak i Bitcoin Core (BTC).

Podobnie jak wyszukiwarka, możesz jej używać do wyszukiwania konkretnych bloków, transakcji, a nawet adresów.

Eksplorator bloków Bitcoin.com podsumowuje potwierdzenia transakcji, numer bloku i nie tylko.

W jaki sposób używasz eksploratora bloków, aby znaleźć szczegóły transakcji?

1. Wybierz transakcję w swoim portfelu

Otwórz swój cyfrowy portfel i wybierz transakcję, o której chcesz dowiedzieć się więcej. Większość portfeli oprogramowania i giełd kryptograficznych wyraźnie wymienia Twoje ostatnie transakcje, dzięki czemu można je łatwo znaleźć.

2. Znajdź unikalny identyfikator transakcjiKażda transakcja Bitcoin ma własny identyfikator transakcji (TXID), ciąg liter i cyfr, który czyni ją unikalną. Portfel Bitcoin.com wygodnie zapewnia TXID, podobnie jak niektóre inne portfele i giełdy.

3. Zobacz w Block ExplorerJeśli korzystasz z portfela Bitcoin.com, po prostu kliknij „ wyświetl na blockchain ”, a zostaniesz przeniesiony na odpowiednią stronę w Block Explorer. W przeciwnym razie wytnij i wklej identyfikator transakcji i wyszukaj go ręcznie w eksploratorze bloków.

Portfel Bitcoin.com ma wbudowany przycisk do przeglądania TXID

Dlaczego potrzebujesz identyfikatora transakcji?

Może być konieczne znalezienie identyfikatora transakcji z różnych powodów. Dwa z najczęstszych to:

Opóźnione transakcjeJeśli martwisz się opóźnieniem, możesz użyć eksploratora bloków, aby wyświetlić swoją transakcję. Jeśli się tam pojawi, możesz mieć pewność, że transakcja jest w toku.

Dowód wysłaniaCzasami odbiorca może poprosić Cię o przesłanie identyfikatora transakcji, aby zweryfikować, że wysłałeś do niego Bitcoin. Ten TXID stanowi niezbity dowód udanego transferu.

Masz problem ze znalezieniem identyfikatora transakcji?

Nie wszystkie portfele i giełdy zapewniają TXID. Jednak nadal możesz go znaleźć samodzielnie.

Zacznij od zlokalizowania adresu, na który wysłałeś Bitcoin i wklej go w pasku wyszukiwania Block Explorer. Wynik pokaże wszystkie przychodzące i wychodzące transakcje specyficzne dla tego adresu.

W związku z tym często pojawia się więcej niż jedna transakcja. Aby znaleźć TXID, którego szukasz, sprawdź dane, takie jak data, godzina i wysłana kwota, aby mieć pewność, że jest to właściwa transakcja.

Ręczne wyszukiwanie adresów portfeli w Block Explorer to kolejny sposób na znalezienie identyfikatorów TXID

Co się stanie, jeśli Twoja transakcja nie zostanie znaleziona w Block Explorer?

Po pierwsze, nie panikuj. Jest to jedno z najczęściej zadawanych nam pytań i zazwyczaj istnieje proste wyjaśnienie.

Możliwe, że przeszukałeś niewłaściwy łańcuch bloków. Na przykład, jeśli szukasz BCH TXID, ale szukałeś w sekcji BTC typowego eksploratora bloków, nie zostaną znalezione żadne wyniki.

Aby uniknąć nieporozumień, Bitcoin.com Block Explorer jest na tyle sprytny, aby przekierować Cię w takim przypadku: po kilku sekundach zostaniesz automatycznie wysłany na właściwą stronę.

Bitcoin.com Block Explorer obejmuje zarówno Bitcoin Cash (BCH), jak i Bitcoin Core (BTC).


Jeśli nadal nie możesz znaleźć transakcji, może to oznaczać, że TXID jest po prostu nieprawidłowy.

Zwłaszcza jeśli wysyłałeś je tam iz powrotem w różnych komunikatorach używanych przez inne osoby, mogą wystąpić błędy, a ponieważ eksploratorzy bloków są bardzo precyzyjni, nawet jeden drobny błąd nie zwróci żadnych wyników.

Najprawdopodobniej TXID albo nie został skopiowany w całości, albo potencjalnie może w ogóle nie być transakcją (tj. Zamiast tego tylko losowym zestawem cyfr i liter).

W przypadku tego drugiego może to oznaczać, że ktoś próbuje udowodnić, że wysłał Ci Bitcoin, podczas gdy w rzeczywistości tego nie zrobił – więc postępuj ostrożnie.

Co jeśli Twoja transakcja została wysłana na zły adres?

Czasami transakcje mogą zostać wysłane na zły adres (np. Z powodu literówki) lub całkowicie na zły łańcuch bloków. Niestety oba przypadki są trudne do rozwiązania.

Czasami giełdy kryptowalut będą próbowały Ci pomóc, jeśli popełnisz błąd podczas wysyłania. Ponieważ te giełdy są scentralizowane, mogą technicznie kontrolować przepływ kryptowaluty do i z portfeli, więc potencjalnie mogą odwrócić transakcję dla Ciebie.

Jeśli jednak nie korzystasz z wymiany, odzyskanie monet jest niemożliwe. Bitcoin jest zdecentralizowany z założenia, co oznacza, że ​​nikt nie może cofnąć transakcji, których dokonujesz.

Ponadto portfele nie są powiązane z niczyją tożsamością, więc nie możesz po prostu skontaktować się z odbiorcą i poprosić go o uprzejmy zwrot środków.

Aby temu zapobiec, zawsze dokładnie sprawdzaj adresy przed wysłaniem jakiegokolwiek Bitcoina.

Co jeśli twój TXID istnieje, ale twój Bitcoin nie dotarł?

Czasami wysyłanie transakcji zajmuje więcej czasu. W takim przypadku zobaczysz, że TXID pojawia się w Block Explorer, ale Bitcoin jeszcze nie dotarł do portfela odbiorcy.

Nie ma powodu do zmartwień! Gdy transakcja pojawi się w eksploratorze bloków, wiesz, że w końcu się zakończy. Ale dlaczego transakcje Bitcoin czasami się opóźniają?

Sieć Bitcoin Core (BTC) doświadczyła poważnych opóźnień w transakcjach w 2017 roku. Więcej na Charts.Bitcoin.com.

Różne kryptowalutyZwykłe transakcje Bitcoin Cash (BCH) zazwyczaj trwają kilka sekund, a przy większych kwotach kończą się zwykle w ciągu godziny. Jednak wiadomo, że transakcje Bitcoin Core (BTC) trwają kilka dni, gdy sieć jest zajęta.

Wymagania dotyczące wymianyGiełdy kryptowalut mają różne wymagania, jeśli chodzi o liczbę wymaganych potwierdzeń. Dopóki ta liczba nie zostanie osiągnięta, nie zobaczysz Bitcoin w swoim portfelu. Możesz sprawdzić, ile potwierdzeń wymaga Twoja wymiana, czytając ich stronę internetową.

Utrzymanie łańcucha blokówCzasami łańcuchy bloków przechodzą planowaną konserwację. W tym czasie transakcje będą opóźnione, ponieważ większość portfeli i giełd tymczasowo blokuje transfery. Otrzymasz o tym powiadomienie z wyprzedzeniem, a wszystkie transakcje zostaną zakończone po zakończeniu konserwacji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy