Żałuje odwróconej hipoteki Jak się wydostać!

Author:
17 lutego 2021
Category: Kredyty Hipoteczne

Margaret wysłała następujące pytanie w zapytaj ARLO! blog

Mam odwrócony kredyt hipoteczny i mam z tym problem. Czy otrzymanie odwróconej hipoteki bez własnego prawnika, który wyjaśniłby mi sytuację, było legalne? Nigdy nie znałam zalet i wad odwróconej hipoteki. Myślę, że to legalny sposób na wyłudzenie właścicieli domów z ich domów. Jak mogę wyjść z odwróconej hipoteki?

Przykro mi, jeśli teraz żałujesz, ale możesz w każdej chwili wyjść z odwróconego kredytu hipotecznego bez kary, refinansując tradycyjną pożyczkę, spłacając innymi funduszami lub po prostu sprzedając swój dom.

Jeśli po prostu nie podoba ci się wzrost salda, po prostu spłacaj co miesiąc odsetki i chroń swoją pozycję kapitałową.

Siedzisz na miejscu kierowcy!

Odwrócone kredyty hipoteczne są w dużym stopniu regulowane

Ponadto nie mogę zgodzić się z tak szerokim i zniesławiającym stwierdzeniem, jak to, skoro zasoby są tak łatwo dostępne.

Nie wiem, dlaczego uważasz, że odmówiono ci dostępu do własnego prawnika lub jakiejkolwiek możliwości poznania zalet i wad odwróconej hipoteki .

Pożyczkodawca musi pozwolić ci na wybranie własnego doradcy zatwierdzonego przez HUD i musisz uczestniczyć w kursie doradczym zatwierdzonym przez HUD.

Doradca musi spędzić z tobą co najmniej 45 minut do godziny, a ja miałem pożyczkobiorców, którzy powiedzieli, że ich sesja trwała ponad 4 godziny i wszystkie mieli pytania.

Krótko mówiąc, liczba pytań i poświęcony czas są ograniczone tylko przez twoje zadawanie i musi to nastąpić, zanim będziesz mógł nawet rozpocząć proces pożyczki.

Dopiero po tym, jak weźmiesz udział i ukończysz ten kurs doradczy, możesz zdecydować się na zaciągnięcie pożyczki.

Następnie składasz wniosek , a Twoje przetwarzanie zajmuje dobre 30-45 dni, podczas których możesz zanieść pakiet aplikacji do dowolnej osoby w celu uzyskania porady. Nie mogę bronić ani karcić twojego pomysłodawcy, ponieważ nie wiem, kto to był, ale zachęcamy pożyczkobiorców do zasięgnięcia porady rodziny, dowolnego wybranego przez nich prawnika lub księgowego.

Wreszcie, po otrzymaniu dokumentów pożyczki, masz kolejne 3 dni prawo do odstąpienia od transakcji bez żadnych kosztów, nawet po jej podpisaniu.

Okres ten nie obejmuje dnia podpisania umowy, niedziel ani świąt, więc Twoje 3-dniowe prawo do odstąpienia od umowy zmienia się na minimum 4 dni, a często 5 dni.

Masz więc kolejną możliwość zwrócenia się w tym czasie o pomoc w sprawie faktycznych dokumentów pożyczki u kogokolwiek, kogo wybierzesz.

Czy twierdzisz, że odmówiono ci tych możliwości?

Nawet jeśli w tym czasie nie wykonałeś ani jednej rozmowy telefonicznej ani nie odwiedziłeś żadnego prawnika, jeśli wyszukujesz w Internecie tylko własne słowa „wady i zalety odwróconej hipoteki, termin automatycznie wypełnia pasek wyszukiwania, co oznacza, że ​​jest to popularna fraza i istnieje ponad 200 adresów URL dostępnych wyników od prawników pożyczkodawców HUD AARP i wielu innych.

Ostatnią rzeczą, jaką chce zrobić pożyczkodawca, jest „wyłudzenie cię z domu

Miałeś więcej niż wystarczająco dużo czasu, aby znaleźć własnego prawnika który pomógłby ci zdecydować, czy uważasz, że nie jesteś w stanie tego zrobić.

Jeśli uważasz, że podjąłeś złą decyzję, rozumiem, że wszyscy od czasu do czasu mieliśmy wyrzuty sumienia.

Wielu pożyczkobiorców od czasu do czasu spotykało złych inicjatorów lub pożyczkodawców, którzy być może nie byli najlepszymi orędownikami pożyczkobiorców w sposobie obsługi pożyczek.

Ale nie zgodzę się z żadną charakterystyką, która ma na celu przedstawienie procesu odwrotnej hipoteki jako takiego, który nie daje kredytobiorcom możliwości posiadania własnych doradców prawnych lub innych, przeglądu transakcji lub jako jedyny, który próbuje wyłudzić właścicieli domów swoich domów.

Nie wiem, w jakim stanie się żyjesz, ale wiele stanów ma również własne okresy karencji, których celem jest zapewnienie pożyczkobiorcom dodatkowego czasu na rozważenie transakcji również na początku pożyczki.

Tutaj, w Kalifornii , pożyczkodawcy nie mogą kontynuować pożyczki przez 7 dni po konsultacji, aby dać pożyczkobiorcom jeszcze więcej czasu na rozważenie pożyczki.

Jeśli kiedykolwiek będziesz niejasny co do warunków lub konsekwencji jakiejkolwiek umowy, pamiętaj o dołączeniu zaufanego doradcy finansowego lub prawnego.

Proces pożyczki jest długotrwały.

Nie ma żadnego powodu, aby nie upewnić się, że wszystko rozumiesz z góry, zamiast doświadczać później wyrzutów sumienia.

Związane z:

W bloku jest nowy odwrócony kredyt hipoteczny. Poznaj ARLO

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy