10 banków oferujących wyższe oprocentowanie konta oszczędnościowego niż lokata stała

Author:
17 lutego 2021
Category: Jaki Sposób

Bankowe FD są przeznaczone do ochrony kapitału i są odpowiednie zwłaszcza dla tych, którzy są na emeryturze i potrzebują stałego dochodu i wysokiego bezpieczeństwa.

Oprocentowanie rachunków oszczędnościowych i lokat bankowych wykazuje tendencję spadkową. Jest jednak kilka banków, które nadal oferują wysokie oprocentowanie swoich kont oszczędnościowych. W nich oprocentowanie jest wyższe niż oprocentowanie oferowane przez niektóre banki na ich stałych lokatach. Uzyskanie większego oprocentowania na kontach oszczędnościowych może odpowiadać wielu osobom, zamiast blokować fundusze w bankach FD. Ponadto, ponieważ pieniądze na koncie oszczędnościowym zapewniają lepszą płynność, osoby fizyczne mogą najlepiej wykorzystać obecny scenariusz stóp procentowych.

„Podczas gdy większość banków sektora publicznego i prywatnego oferuje obecnie na swoich kontach oszczędnościowych oprocentowanie w przedziale 2,5-4 procent rocznie, jest kilka banków sektora prywatnego i małych banków finansowych, które oferują do 7,15 procent procent annum – informuje Adhil Shetty, CEO BankBazaar.com

 • MF dodają w sierpniu 4,5 lakh folio; programy dłużne zyskują na popularności
 • Duża szansa dla graczy z branży Fin-tech, aby pokonać falę ubezpieczeniową w kraju: IRDAI organizuje seminarium internetoweW jaki sposób COVID-19 posłuży jako katalizator do przekształcenia branży ubezpieczeniowejMimo to FD bankowe są przeznaczone do ochrony kapitału i są odpowiednie zwłaszcza dla tych, którzy są na emeryturze i potrzebują stałego dochodu i wysokiego bezpieczeństwa. „W obliczu podwyższonej niepewności podsycanej przez pandemię Covid-19 ochrona kapitału stała się równie krytyczna jak wzrost wartości kapitału. W związku z tym nie będzie błędem argumentowanie, że inwestorzy niechętni ryzyku powinni nadal inwestować w stałe depozyty pomimo obniżenia stóp procentowych w niedawnej przeszłości – mówi Shetty.

  Tabela przedstawiająca 10 banków oferujących obecnie najwyższe oprocentowanie na swoich kontach oszczędnościowych oraz odpowiadające im stawki FD na okres od 1 do 3 lat:

  Wszystkie dane zebrane przez BankBazaar.com

  Zastrzeżenie: Banki posortowane malejąco według najwyższych ogłoszonych stóp procentowych na kontach oszczędnościowych na dzień 26 sierpnia 2020 r. Minimalne saldo dla kont oszczędnościowych. MAB *: miesięczne średnie saldo, AMB **: średnie miesięczne saldo, AQB ***: średnie kwartalne saldo, MB ****: minimalne saldo. Dane FD na stronach internetowych odpowiednich banków z 25.08.2020 r. Dla każdego przedziału rocznego pod uwagę brana jest maksymalna oferowana stopa procentowa; oprocentowanie dotyczy zwykłej stałej kwoty depozytu poniżej Rs. 1 crore.

  Jeśli ktoś chce otworzyć konto oszczędnościowe w którymkolwiek z tych banków, proces stał się prostszy. Otwarcie konta oszczędnościowego jest możliwe nawet bez wizyty w oddziale banku. „Niektóre banki oferują teraz otwieranie rachunków za pomocą wideo KYC. Obecnie preferowane jest otwieranie kont cyfrowych i zbliżeniowych ze względu na powszechne zagrożenia dla zdrowia. Możesz przedstawić dowolny z wielu oficjalnie ważnych dokumentów, takich jak PAN, Aadhaar lub prawo jazdy do otwarcia konta – informuje Shetty.

  Zanim jednak weźmiesz pod uwagę konto oszczędnościowe w jakimkolwiek banku, weź pod uwagę kilka ważnych rzeczy. Shetty mówi: „Rachunek oszczędnościowy o wysokim oprocentowaniu może być świetnym sposobem na zabezpieczenie i powiększenie podstawowych funduszy przy zachowaniu wysokiej płynności i bez podejmowania zbędnego ryzyka inwestycyjnego. Jednak inwestorom zaleca się dokładne sprawdzenie drobnego druku przed złożeniem wniosku o nowe konto oszczędnościowe, aby uzyskać pełną jasność co do takich kwestii, jak wymagania dotyczące minimalnego dochodu i wymagania dotyczące minimalnego salda. Powinni również wziąć pod uwagę dodatkowe oferowane udogodnienia (takie jak bezpłatne bankomaty z kartą debetową), udogodnienia bankowości mobilnej, historię usług, sieć oddziałów i historię banków przed podjęciem decyzji .

  Ustalenie kierunku stopy procentowej w krótkim lub długim okresie może być trudne. Dlatego zawsze lepiej jest rozłożyć depozyty na różne okresy. Osiąga się to poprzez podejście „drabinkowe, które pomaga zachować płynność, a także ryzyko stopy procentowej. Shetty sugeruje: „Inwestorzy mogą rozważyć wdrożenie tak zwanej„ techniki drabinkowej FD w celu uzyskania wyższej płynności, większego bezpieczeństwa inwestycji i większego potencjału generowania zysków w przyszłości. W ramach tej techniki inwestorzy mogą otwierać wiele rachunków FD o różnych terminach zapadalności i nadal je ponownie inwestować, jeśli to możliwe, aby stworzyć pętlę inwestycyjną .

  „Robiąc to, mogą również rozważyć inwestowanie w banki oferujące wyższe stopy procentowe FD, a nawet w korporacyjne FD po przeprowadzeniu badania due diligence i ocenie ryzyka. Mogą również chcieć ograniczyć swoje depozyty do Rs. 5 lakh na bank dla dodatkowego zabezpieczenia, ponieważ taka kwota jest ubezpieczona przez DICGC – dodaje Shetty.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy