Jak wyczyścić złą historię kredytową

Jak wyczyścić złą historię kredytową
Author:
16 października 2020

Laurie Blank Zaktualizowano 2 lipca 2020 r

Niektóre linki zawarte w tym artykule pochodzą od naszych reklamodawców. Przeczytaj nasze Oświadczenie dla reklamodawców.

Czy pracujesz nad spłatą długów i budowaniem bogactwa? Jednym ważnym krokiem, który się z tym wiąże, jest usunięcie złych kredytów. Pamiętaj, że nauczenie się, jak to zrobić, zajmie trochę pracy. Posiadanie nieskazitelnego raportu kredytowego nie nastąpi z dnia na dzień. Jednak jest to istotna część procesu wychodzenia z długów. Jest to ważne dla budowania bogactwa.

Dzisiaj omówimy niezbędne kroki, które należy podjąć, aby poprawić swoją zdolność kredytową. Porozmawiamy o korzyściach płynących z usunięcia złego raportu kredytowego.

W tym artykule

Jak usunąć zły kredyt

Zostaniesz oznaczony jako mający zły kredyt, jeśli Twój wynik FICO jest niższy niż 580. Jednak nawet „słabe” i „uczciwe” wyniki FICO mogą mieć na Ciebie wpływ. Mogą mieć wpływ na to, czy jesteś zatwierdzony do zaciągania pożyczek. Mogą też wpływać na podania o wynajem i oferty pracy. Oto pięć kroków, które możesz wykonać, aby wyczyścić raport o złej zdolności kredytowej.

1. Wyciągnij raport kredytowy

Nie możesz usunąć złego kredytu, dopóki nie dowiesz się, co zawiera raport. Zgodnie z prawem każdego roku możesz otrzymać jedną bezpłatną kopię raportu kredytowego. Bezpłatny raport kredytowy nie zawiera rzeczywistego numeru FICO. Możesz jednak poprosić o numer FICO za dodatkową opłatą.

Wejdź na www.annualcreditreport.com, aby otrzymać bezpłatną roczną kopię raportu.

Uzyskanie kopii raportu kredytowego pozwala zobaczyć, co inni widzą, gdy wyciągają raport kredytowy. Bezpłatny roczny raport kredytowy oferowany konsumentom zawiera wszystkie zgłoszone pozycje.

Gdy otrzymasz kopię raportu, zobaczysz informacje. Dużo tego. Będziesz mógł pobierać raporty ze wszystkich trzech biur kredytowych.

 • Experian
 • Equifax
 • TransUnion

Witryna Annual Credit Report umożliwia wyświetlenie wszystkich trzech raportów. Nie pokażą Ci Twojego rzeczywistego wyniku. Możesz jednak uiścić opłatę, aby uzyskać swój wynik. Każda firma zajmująca się sprawozdawczością kredytową przyzna Ci wynik FICO. Wszystkie trzy wyniki powinny być zbliżone pod względem liczby.

Polecam uzyskać ocenę od co najmniej jednej firmy. W ten sposób będziesz wiedział, na czym stoisz.

2. Dokładnie przeanalizuj raport

Twój raport będzie zawierał listę wszystkich przeszłych i obecnych wierzycieli. Konta powiedzą, czy są otwarte, czy zamknięte. Będą też zawierać Twoje aktualne salda. Przejrzyj każdy zgłoszony element, aby sprawdzić dokładność.

Raporty kredytowe czasami zawierają błędy. Mogą omyłkowo zgłosić, że rachunek zapłacony w całości nie został zapłacony. Albo zgłoszą rachunek, który nie należy do Ciebie. Czasami te rachunki znajdują się w raporcie kredytowym z powodu błędu. Jednak czasami nieprawidłowe rachunki kredytowe są wskaźnikiem oszustwa.

Dlatego ważne jest, aby dokładnie przeczytać raport kredytowy. Upewnij się, że wszystkie konta wymienione w raporcie należą do Ciebie. I upewnij się, że te raporty zawierają prawidłowe saldo należności. Oraz prawidłowe raportowanie sposobu płatności itp.

Jeśli nie spóźniłeś się z płatnościami, Twój raport powinien to odzwierciedlać. Twój raport kredytowy będzie również zawierał listę wszelkich starych niezapłaconych rachunków. Te rachunki mogły uzyskać status inkasa. Oznacza to, że wierzyciel przekazał je firmie windykacyjnej.

Zanotuj stare, nieopłacone konta. Upewnij się, że należą do Ciebie i zaplanuj, jak je opłacić. Następnie pokażemy, jak to zrobić.

3. Zanotuj elementy zapisane lub znajdują się w zbiorach

Czy Twój raport kredytowy zawiera raport z napisem „odpisany”? Oznacza to, że firma nie spodziewa się zapłaty. Zasadniczo zgłaszają, że wyczerpali wszystkie zasoby. Próbowali zmusić cię do zapłaty i poddali się.

Ważne jest, aby skontaktować się z tymi wierzycielami lub agencjami windykacyjnymi. Umów się na opłacenie tych rachunków. Po zapłaceniu poproś ich o zmianę raportu, aby pokazać, że zapłaciłeś rachunek. Ważne jest, aby spłacać rachunki, które weszły do ​​statusu inkasa. Nadal pojawią się w Twoim raporcie. Jednak zostaną one oznaczone jako zapłacone zamiast niezapłacone.

Nie masz gotówki, aby w całości opłacić te rachunki? Jeśli tak, skonfiguruj budżet o sumie zerowej, który pomoże Ci je zapłacić. Ustal plan spłaty z wierzycielem lub firmą windykacyjną. Powiedz im, ile możesz spłacać co miesiąc zadłużenie.

Po opłaceniu rachunków należy skontaktować się z wierzycielem. Upewnij się, że w raporcie kredytowym znajduje się „opłacony” raport dotyczący przedmiotowych rachunków.

4. Zwróć uwagę na salda, które mieszczą się w granicach 20% limitu

Pamiętasz, jak rozmawialiśmy o współczynniku wykorzystania kredytu? Karty kredytowe, których saldo mieści się w granicach 30% limitu, może wpływać na zdolność kredytową danej osoby. Sprawdź, czy masz karty kredytowe, które zbliżają się do limitu.

Jeśli tak, postaraj się jak najszybciej je spłacić. Wykorzystaj swój budżet, aby dodać dodatkowe płatności do kart. Przestań używać kart i płać za rzeczy gotówką. Takie postępowanie podniesie Twój wynik FICO.

5. Rozwiązywanie wszelkich błędów lub sporów

Czy widzisz nieprawidłową pozycję (lub pozycje) w swoim raporcie kredytowym? Albo coś, co nie należy do Ciebie? Skontaktuj się z wierzycielem lub agencją windykacyjną. Współpracuj z nimi, aby rozwiązać problem. Większość firm chętnie z Tobą współpracuje.

Może się okazać, że Twój raport kredytowy zawiera fałszywe informacje. Albo że skradziono twoją tożsamość i ktoś dostaje kredyt na twoje nazwisko. Jeśli tak, skontaktuj się z lokalnym posterunkiem policji. Rozważ również współpracę z renomowaną firmą zajmującą się zwalczaniem oszustw. Mogą pomóc Ci powstrzymać próby oszustwa na ich drodze.

Ci, którzy kradną twój kredyt lub tożsamość, nie wykorzystają ich na dobre. Użyją go, aby zdobyć pieniądze lub kredyt na twoje imię. Dlatego tak ważne jest, aby śledzić swój kredyt.

Kradzież tożsamości ma miejsce wszędzie. W 2017 roku ponad 16 milionów osób padło ofiarą oszustwa tożsamości. Tak wynika z oficjalnego raportu Insurance Information Institute. Im szybciej możesz złapać oszustwo związane z raportami kredytowymi, tym szybciej możesz je zatrzymać. Nie pozwól, aby kradzież tożsamości zniszczyła Twój kredyt.

To jedno, jeśli zrujnujesz swój własny kredyt. Zabierasz swoje grudki, rozwiązujesz problemy i idziesz dalej. Nie pozwól nikomu zrujnować Twojego kredytu przez oszustwo.

Oczyszczenie kredytu może zająć trochę czasu. Jednak korzyści z posiadania dobrego raportu kredytowego będą warte wysiłku. Twoja reputacja jest ważna w dzisiejszym świecie. Raport kredytowy danej osoby jest często bezpośrednim odzwierciedleniem reputacji osoby w oczach właścicieli firm.

6. Użyj narzędzi do budowania kredytu

Budowanie kredytu może zająć trochę czasu. Jest to prawdą, jeśli budujesz ją odpowiedzialnie, starając się uniknąć długów. Mogą Ci w tym pomóc narzędzia takie jak Self Lender. Self Lender może pomóc Ci zbudować dobry kredyt na wiele sposobów. Po pierwsze, Self Lender umożliwia bezpłatne monitorowanie zdolności kredytowej.

Po drugie, Self Lender oferuje klientom to, co nazywają kontem oszczędnościowym „Credit Builder”. Konto Kreatora kredytów umożliwia zbudowanie dobrej oceny kredytowej podczas oszczędzania. Oto przykład, jak to działa.

Konto Kreatora Kredytów o wartości 545,00 USD opłacone 12 razy w ciągu jednego roku wymagałoby miesięcznej płatności w wysokości 48,00 USD. I miałby roczną stopę procentową w wysokości 10,69%

Każdego miesiąca, gdy płacisz na czas, zgłaszają twoje płatności. Zgłaszają się do wszystkich trzech biur kredytowych. Ten proces raportowania pomaga w tworzeniu historii terminowych płatności „kredytowych”.

Płatności, których dokonujesz, są przechowywane na koncie z certyfikatami depozytowymi (CD) przez 12 miesięcy. Otrzymasz środki, które były zapisane na płycie CD. Po 12 miesiącach otrzymasz odsetki od tych środków. Tak więc Self Lender pomaga Ci oszczędzać pieniądze i jednocześnie budować kredyt.

Więcej faktów na temat pożyczkodawcy

Oto kilka innych faktów, które warto wiedzieć o pożyczkodawcy.

 • Self Lender działa jak zwykły pożyczkodawca. Jeśli spóźnisz się z płatnością, poinformują Cię o tym w biurze informacji kredytowej.
 • W przypadku spóźnienia zapłacisz opłatę w wysokości 5% kwoty płatności. Twoja płatność jest opóźniona, jeśli została dokonana 16 lub więcej dni po terminie płatności.
 • Jeśli musisz wcześniej zamknąć konto, zapłacisz opłatę za wcześniejszą wypłatę w wysokości 1 USD lub mniej.

Zawsze możesz spłacić swoją „pożyczkę” przed upływem rocznego okresu. Wtedy możesz wcześniej odzyskać pieniądze. Jednak takie podejście mija się z celem. Zbudowanie dobrego kredytu wymaga czasu. Pomoże w tym pozostawienie pieniędzy w Self Lender. I jako bonus; będziesz mieć dodatkowe 1000 USD oszczędności, gdy skończysz ich roczny plan.

Kredyt budowlany bez zaciągania pożyczek

Budowanie kredytu w firmach takich jak Self Lender jest bezpieczne. Dzieje się tak, ponieważ tak naprawdę nie pożyczasz pieniędzy. Zamiast tego dokonujesz płatności na ich rzecz we własnym imieniu. Pieniądze, które płacisz, trafiają do Ciebie. A jednak nadal raportują do biur informacji kredytowej. W ten sposób oszczędzasz i uzyskujesz dobry kredyt.

Nie zaciągasz dodatkowego długu. Jednak pomagasz sobie budować lepszy kredyt. Jest to podobne do działania zabezpieczonej karty kredytowej. Zabezpieczone karty kredytowe mają przypisane saldo oszczędności. Najpierw wpłacasz pieniądze na konto oszczędnościowe. Następnie wystawiają Ci kartę kredytową z limitem odpowiadającym saldzie Twojego konta oszczędnościowego.

Korzystając z zabezpieczonej karty kredytowej, dokonujesz płatności z powrotem na nią co miesiąc. Możesz dokonać minimalnych płatności lub spłacić saldo w całości. Jeśli z jakiegoś powodu przestaniesz dokonywać płatności, firma pobierze należne saldo z Twojego konta oszczędnościowego.

Ale system Self Lender jest lepszy niż zabezpieczona karta kredytowa. Dzieje się tak, ponieważ nie ma karty kredytowej, na której można by zgromadzić saldo. Tylko oszczędzasz; nigdy nie wydawać.

Budowanie dobrego kredytu poprzez oszczędzanie

Budowanie dobrego kredytu poprzez oszczędzanie oznacza, że ​​nigdy nie musisz martwić się o jego narastanie. Z tego powodu zabezpieczone karty kredytowe mogą być ryzykowne. Tak, saldo jest bezpieczne dzięki dopasowaniu konta oszczędnościowego. Jednak to nawyk może być niebezpieczny.

Nawyk wydawania pieniędzy, których nie masz, poprzez gromadzenie środków na karcie kredytowej może być ryzykowny. Zachęca cię do życia ponad swoje możliwości. Firmy takie jak Self Lender pomagają Ci budować kredyt poprzez oszczędzanie. Eliminują komponent wydatkowy. Pomagają też nabrać nawyku oszczędzania pieniędzy.

Twoje biuro informacji kredytowej traktuje Twoje konto jako pożyczkę. W ten sposób możesz podnieść swoją zdolność kredytową. Jednak tak naprawdę pożyczasz własne pieniądze.

Możesz się zastanawiać, co samo pożyczkodawca uzyskuje z umowy. Innymi słowy, ile to kosztuje? Oto, jak to działa. Płacisz 12 $ opłaty administracyjnej plus 89 $ miesięcznie przez 12 miesięcy. To równa się 1080 dolarów. Pod koniec 12 miesięcy otrzymasz 1000 USD plus odsetki.

Resztę otrzymuje Self-Lender. Pomaga pokryć ich koszty i opłacić personel. Nadal masz saldo konta w wysokości 1000 USD. Ponadto otrzymujesz odsetki, które zarabia w banku, w którym przechowywana jest Twoja płyta.

Dlaczego sprzątanie kredytu jest ważne?

Powinieneś zrozumieć „dlaczego”, zanim zaczniesz usuwać zły kredyt. Ważne jest, aby zrozumieć system raportowania kredytów i jego działanie. Ludzie nie zawsze rozumieją, że system wpływa na wiele dziedzin życia. System kredytowy wpływa na zaciąganie pożyczek, wynajmowanie, a nawet szukanie pracy.

W dzisiejszych czasach raport kredytowy jest używany do wielu celów. Służy nie tylko do pomocy firmie w określeniu, czy pożyczyć Ci pieniądze. Porozmawiamy szczegółowo o tym, jak raport kredytowy wpływa na Twoje życie. Następnie podzielimy się, jak możesz wyczyścić raport kredytowy.

Kiedy Twój kredyt zostanie wycofany

W większości przypadków raporty kredytowe służą do określenia zdolności kredytowej. Firmy obsługujące karty kredytowe wyciągną Twój raport, jeśli złożysz wniosek o kartę. Firmy udzielające kredytów hipotecznych wyciągną to, aby uzyskać zgodę na kredyt hipoteczny.

To samo dotyczy firm udzielających pożyczek samochodowych. Istnieją jednak inne powody, dla których organizacja może pobrać raport kredytowy. Oto cztery powody, których możesz jeszcze nie być świadomy.

1. Wynajem nieruchomości

Większość firm zarządzających wynajmem sporządza raporty kredytowe. Jest to część procesu uzyskiwania zgody na wynajem komuś domu lub mieszkania. Uważają, że sposób obsługi kont kredytowych jest ważny. Chodzi o to, że ludzie, którzy płacą rachunki, płacą czynsz. I zapłacą na czas.

Czy chcesz wynająć wysokiej jakości dom lub mieszkanie? Jeśli tak, ważne jest, aby mieć czysty raport kredytowy.

2. Zdobycie pracy

W dzisiejszych czasach wielu pracodawców sporządza raport kredytowy kandydata. Ich cel? Aby sprawdzić poziom odpowiedzialności wnioskodawcy w obsłudze kredytu. Chcą sprawdzić, czy terminowo opłacasz rachunki. Dochodzą do wniosku, że jeśli dobrze zarządzasz kredytem, ​​będziesz odpowiedzialnym pracownikiem.

I odwrotnie, jeśli masz złe oceny na koncie, możesz stracić ofertę pracy. Potencjalny pracodawca może założyć, że nie jesteś odpowiedzialny. Byłoby smutne, gdybyś stracił pracę, którą chciałeś, ponieważ Twoja historia kredytowa wprowadzała w błąd.

Nie przegap wspaniałej okazji do pracy z powodu złych kredytów. Zamiast tego skorzystaj z poniższych wskazówek, aby Twój raport kredytowy był lśniąco czysty. Oczyść go, aby odzwierciedlić osobę wartościową, którą jesteś.

Niech twoja historia kredytowa przyniesie ci dobre rzeczy. Nie pozwól, aby utrudniało Ci to życie, kosztowało Cię pracę.

3. Ubezpieczenie komunikacyjne

Zgadza się; Firmy ubezpieczeniowe mogą sprawdzić Twoją zdolność kredytową. Używają go do określenia, ile zapłacisz za ubezpieczenie samochodu. Z ich punktu widzenia zły kredyt oznacza ryzyko. Im niższa masz zdolność kredytową, tym większe ryzyko, które podejmują, ubezpieczając Cię.

Czy masz negatywne oceny na swoim biurze kredytowym? Jeśli tak, być może będziesz musiał zapłacić wyższe składki ubezpieczeniowe. I odwrotnie, usunięcie złych kredytów może skutkować niższymi stawkami ubezpieczenia samochodu.

4. Ustalanie oprocentowania kredytu

Wiesz, że Twój kredyt wpłynie na to, czy zostaniesz przyjęty na pożyczkę. Jednak czy wiesz, że może to również wpłynąć na twoją stawkę? Możesz zapłacić wyższe oprocentowanie, jeśli masz zły kredyt.

Firma może zdecydować, że pożyczy Ci pieniądze. Mogą jednak obciążyć cię więcej niż kogoś z dobrym kredytem. Dobra ocena kredytowa może uzyskać 5-procentowe oprocentowanie kredytu samochodowego. Zła ocena kredytowa może zamiast tego dać 12 procent stawki.

Tak więc, nawet jeśli zostaniesz zatwierdzony, zapłacisz dużo więcej, aby pożyczyć pieniądze. Wyższe stawki mogą mieć również zastosowanie do kredytów hipotecznych. Kredytodawcy hipoteczni naliczą wyższą stawkę za zakup domu. Kiedy mówisz o 30-letniej pożyczce, która może się sumować.

Powiedzmy, że masz dobry kredyt. Pożyczasz 200 000 dolarów na dom na 30 lat. Masz dobry kredyt, więc Twoje oprocentowanie wynosi 5 procent. Jeśli nie spłacisz wcześniej pożyczki, zapłacisz za dom ponad 386 000 dolarów.

Powiedzmy, że masz zły kredyt. Kwalifikujesz się na kredyt hipoteczny z oprocentowaniem 7 procent. Pożyczasz te same 200 000 dolarów na 30-letnią pożyczkę. Jeśli nie spłacisz pożyczki wcześniej, za dom zapłacisz ponad 479 000 dolarów.

To dużo pieniędzy do zapłacenia za zły kredyt. Zwłaszcza, gdy możesz podjąć kroki, aby go wyczyścić.

Zła migawka kredytowa

Raporty kredytowe zawierają informacje o rachunkach, które masz lub miałeś w przeszłości. Rachunki za karty kredytowe, kredyty samochodowe i kredyty hipoteczne są widoczne w raportach kredytowych. Raport kredytowy często zawiera nawet rachunki medyczne, rachunki za media i inne rachunki. Oto kilka rzeczy, które mogą wskazywać na zły kredyt w raporcie kredytowym osoby:

 • Płatności dokonane z opóźnieniem ponad 30 dni
 • Rachunki, które zostały przekazane firmie windykacyjnej z powodu braku płatności. Może się to zdarzyć, nawet jeśli nie wiedziałeś, że jesteś winien rachunek
 • Pożyczki, które podpisałeś dla kogoś innego. Jeśli nie zapłacono im w terminie, zostaniesz obciążony
 • Karty kredytowe z saldami powyżej 70-80% całkowitego limitu kredytowego
 • Wysoka suma zadłużenia na kartach kredytowych w dolarach

Nawet jeśli płacisz na czas, wysokie saldo na kartach kredytowych może obniżyć Twój wynik. Jest to oparte na współczynniku wykorzystania kredytu (CUR). Kiedy twój CUR rośnie, twoja zdolność kredytowa zostaje obniżona. Spróbuj utrzymać swój CUR poniżej 30 procent.

Co to jest dobra ocena kredytowa?

Wszystkie powyższe czynniki mogą wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Twój raport kredytowy zawiera liczbę zwaną wynikiem FICO. Twój wynik FICO może wynosić od 300 do 850.

Oto zestawienie szacunków analiz kredytowych, które otrzymasz na podstawie numeru FICO:

 • Wyjątkowy kredyt: 800-850
 • Bardzo dobry kredyt: 740-799
 • Dobry kredyt: 670-739
 • Uczciwy kredyt: 580-669
 • Bardzo słaby kredyt: 300-579

Jaka jest Twoja zdolność kredytowa? Ubogi? Świetny? Cokolwiek to jest, pomożemy Ci to oczyścić. Postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Legalne sposoby na bezpłatne uzyskanie raportu kredytowego

Jeśli nie sprawdzasz swojego raportu kredytowego przynajmniej raz w roku, polecam to zrobić. Oto, jak możesz bezpłatnie sprawdzić swój raport kredytowy.

Roczny raport kredytowy

Mówiłem o tym powyżej. Czy słyszałeś o Fair Credit Reporting Act? Jest to prawo, które pozwala konsumentom uzyskać jeden bezpłatny raport kredytowy każdego roku. Mogą otrzymać raport od trzech głównych agencji raportujących.

Mówiłem o nich wcześniej. Są to Experian, TransUnion i Equifax. Annual Credit Report to firma, która umożliwia wybór spośród trzech różnych agencji raportujących. Możesz za ich pośrednictwem bezpłatnie sprawdzić swój raport kredytowy.

Ponownie możesz uzyskać dostęp do ich witryny internetowej pod adresem www.annualcreditreport.com. Witryna umożliwia raz w roku dostęp do biur każdej z trzech agencji raportujących. Musisz jednak podać informacje dotyczące swojej tożsamości, aby je uzyskać.

Zadadzą Ci szczegółowe pytania dotyczące Twojego kredytu, aby upewnić się, że jesteś.

Zdobywanie punktów kredytowych za darmo

Bezpłatne raporty kredytowe z rocznego raportu kredytowego pokażą, co jest w raporcie kredytowym. Pamiętaj, że pobierają opłatę, jeśli chcesz poznać Twoją zdolność kredytową.

Chcesz bezpłatnie uzyskać swoją zdolność kredytową? Jeśli tak, możesz skorzystać z firmy takiej jak Credit Sesame. Umożliwiają one w każdej chwili bezpłatny dostęp do Twojej zdolności kredytowej. Credit Sesame to firma, która pomaga poprawić zdolność kredytową. Dają regularny dostęp do Twojej zdolności kredytowej bez żadnych kosztów. Dzielą się wskazówkami, jak zwiększyć ten wynik.

Możesz również bezpłatnie uzyskać swoją zdolność kredytową za pomocą Credit Karma. Credit Karma to usługa rekomendująca produkty. Mówią o produktach, które możesz wykorzystać, aby poprawić swoją sytuację finansową.

Co zrobić, jeśli znajdziesz błąd

Kiedy otrzymasz bezpłatną kopię raportu kredytowego, ważne jest, aby go dokładnie sprawdzić. Będziesz chciał się upewnić, że wszystkie informacje są dokładne. Sprawdź salda wszystkich niespłaconych długów wymienionych w raporcie kredytowym. Upewnij się, że informacje pokrywają się z tym, co wiesz, że jest to Twoje zadłużenie.

Czy w raporcie kredytowym znalazłeś jakieś rozbieżności lub oszukańcze działania? Jeśli tak, skontaktuj się z poszczególnymi biurami. Uzyskaj od nich więcej informacji dotyczących rozbieżności lub oszustw. Zrób, co musisz, aby je wyczyścić. W razie potrzeby skorzystaj z pomocy powyższych agencji.

Będziesz chciał zająć się wszelkimi zaległymi od dawna lub odpisanymi rachunkami. Możliwe, że zapomniałeś o tym lub nie byłeś tego świadomy. Przeprowadź badania, aby upewnić się, że są twoje.

Wykonaj niezbędne telefony, aby się opłacić. W razie potrzeby dokonaj uzgodnień dotyczących płatności. W ten sposób możesz upewnić się, że Twój rekord kredytowy zostanie i pozostanie czysty.

streszczenie

Dobra ocena kredytowa i czysty raport kredytowy są niezbędne. Jest to pomocne, gdy chcesz dokonać zakupu, na przykład domu lub samochodu. Z dobrym kredytem otrzymasz najlepsze możliwe oprocentowanie. Niższe oprocentowanie pomoże Ci szybciej spłacić pożyczkę.

Niezależnie od tego, czy ubiegasz się o pracę, czy próbujesz uzyskać pożyczkę, Twoja historia kredytowa ma znaczenie. Ważne jest, aby poważnie potraktować swój raport kredytowy. Postaraj się, aby odzwierciedlał on osobę odpowiedzialną, którą jesteś.

Nie pozwól, aby zły kredyt zrujnował Twoją reputację. Zamiast tego podejmij kroki, aby oczyścić raport. Dzięki temu poprawisz swoją zdolność kredytową.

Czy regularnie sprawdzasz swój raport kredytowy? Czy musiałeś usunąć zły kredyt? Daj mi znać w komentarzach poniżej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy