Jak kupić drugi dom

Jak kupić drugi dom
Author:
16 października 2020
Category: Abyś Mógł

Czy byłeś kiedyś na wakacjach i zastanawiałeś się, jak cudownie byłoby mieszkać w tym miejscu, nawet w niepełnym wymiarze godzin? Namacalnym następnym krokiem do tej realizacji może być zapoznanie się z lokalnym przewodnikiem po nieruchomościach, a może nawet wezwanie agenta nieruchomości, aby spojrzał na niektóre dostępne nieruchomości. Zanim się zorientujesz, pomysł posiadania drugiego domu może się zakorzenić. Zanim jednak przejdziesz dalej, zastanów się nad zaletami i wadami posiadania drugiego domu. Zastanów się również nad rozmową z doradcą finansowym na temat tego, jak drugi dom może pasować do Twojego ogólnego obrazu finansowego.

Zdecyduj, dlaczego chcesz mieć drugi dom

Mieszkanie w pożądanym kurorcie lub innym miejscu może być spełnieniem marzeń, ale ważne jest, aby nie rozpraszać się zbytnio piękno otoczenia. Zadaj sobie trudne pytania, takie jak: „Dlaczego naprawdę chcę tu mieć dom?” i „Co bym zrobił, gdybym to miał?”

Podobnie jak w przypadku każdej transakcji dotyczącej nieruchomości, lokalizacja jest pierwszą, drugą i trzecią najważniejszą kwestią. Pamiętaj, aby zbadać lokalne wartości odsprzedaży, trendy gospodarcze, stawki podatkowe, szkoły, opiekę zdrowotną i udogodnienia. Ostatecznie idealne miejsce na drugi dom będzie zależało od powodów, dla których chcesz go mieć. Oto kilka możliwych zastosowań drugiego domu:

  • Spędź więcej czasu w ulubionym miejscu na wakacje
  • Zapewnij inwestycję, która może przynieść dochód i ostatecznie zyskać na wartości
  • Daj ci miejsce, do którego możesz się przenieść po przejściu na emeryturę
  • Wynajmij innym osobom na krótki okres, umożliwiając jednocześnie częste odwiedzanie. Doradca finansowy może pomóc Ci zobaczyć, jak ten dochód z wynajmu pomoże Ci.
  • Daj ci miejsce do przeprowadzki na stałe, abyś mógł wynająć lub sprzedać swoje obecne główne miejsce zamieszkania
  • Napraw i odwróć

Jeśli myślisz, że możesz chcieć wprowadzić się do domu na stałe lub nawet zachować go jako dom wakacyjny, możesz najpierw rozważyć wynajęcie domu w tej samej okolicy na krótki czas. Pozwoli ci to przetestować życie w miejscu, zanim zdecydujesz się na ogromny zakup.

Jeśli finanse są napięte, nie bój się kreatywności. Możesz być w stanie dzielić posiadanie drugiego domu z innym kredytobiorcą i nadal spełnić swoje marzenie o posiadaniu drugiego domu.

Czy naprawdę możesz sobie pozwolić na zakup drugiego domu?

Dom to największy zakup w życiu większości ludzi. Dlatego, jak możesz sobie wyobrazić, zakup drugiego domu jest co najmniej równie ważnym zobowiązaniem. Ale jeśli mówisz poważnie, musisz zrozumieć, co trzeba zrobić, aby uzyskać kredyt hipoteczny i utrzymać nowe mieszkanie.

Większość ludzi pożycza pieniądze na zakup domu, niezależnie od tego, czy posiadają jeden, dwa czy więcej. Ale tylko dlatego, że zdobyłeś pożyczkę na zakup swojego obecnego domu, nie oznacza, że ​​jesteś głupcem na drugi dom. Dzieje się tak, ponieważ kwalifikacje dotyczące kredytu hipotecznego są trudniejsze w przypadku drugich domów.

Po pierwsze, drugi dom nie może kwalifikować się do kredytów hipotecznych wspieranych przez rząd, takich jak pożyczki Federal Housing Administration (FHA) i Department of Veterans Affairs (VA). Oznacza to, że nie możesz uzyskać bardzo niskich lub żadnych ofert zaliczki, które oferują te opcje pożyczki. Konwencjonalni pożyczkodawcy zazwyczaj chcą około 20% zaliczki. A jeśli jest to nieruchomość inwestycyjna, którą planujesz wynająć, prawdopodobieństwo 30% jest bardziej prawdopodobne. Co więcej, prawdopodobnie będziesz mieć wyższe oprocentowanie pożyczki, jeśli dotyczy ona nieruchomości inwestycyjnej, a nie rezydencji głównej. Wreszcie, konwencjonalni pożyczkodawcy często domagają się oceny kredytowej wynoszącej 620 lub więcej, aby dokonać obniżki.

Sztywniejsze są także wymagania dochodowe. Będziesz musiał wykazać, że Twoje dochody są wystarczająco wysokie, a ogólne obciążenie długiem jest na tyle niskie, że nie więcej niż 36% do 43% dochodu brutto zostanie skonsumowane zarówno na spłaty kredytu hipotecznego, jak i spłaty innych pożyczek, np. pożyczki, karty kredytowe lub alimenty na dzieci. Kredytodawcy mogą nawet chcieć, abyś miał do sześciu miesięcy płatności za obie nieruchomości, które zostały już odebrane.

Kupno drugiego domu to nie tylko koszty kredytu hipotecznego. Podatki od nieruchomości, ubezpieczenie, utrzymanie i naprawy są wraz z kluczami do nieruchomości drugorzędnej. Ubezpieczenie od ryzyka może być wyższe w niektórych miejscowościach wypoczynkowych, takich jak plaże. Jeśli planujesz wynająć nieruchomość, możesz potrzebować dodatkowego ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej i profesjonalnego zarządzania nieruchomością. Istnieją również koszty wyposażenia i prawdopodobnie bieżące opłaty za kształtowanie krajobrazu i sprzątanie.

Wskazówki dotyczące dobrego samopoczucia finansowego

  • Zakup drugiego domu to niemała decyzja. Nawet jeden zły ruch może mieć katastrofalne skutki dla ogólnej kondycji finansowej. Doradcy finansowi często mają doświadczenie w łączeniu wielu aspektów czyjegoś finansów, w tym kupna domu, podatków, planowania emerytalnego i nie tylko. Narzędzie dopasowywania doradców finansowych SmartAsset połączy Cię z aż trzema lokalnymi doradcami, którzy pomogą Ci wygodnie zintegrować drugi dom z Twoim życiem.
  • Wielu Amerykanów wybiera swoje konta bankowe i pozwala im usiąść bez sprawdzania, co jeszcze tam jest. Może to być szczególnie niekorzystne dla Twoich oszczędności. Przedłużone parowanie ze słabą roczną stopą procentową (RRSO) może skazać Cię na jeszcze niższe niż przeciętne zwroty. Zapoznaj się z naszymi najlepszymi kontami oszczędnościowymi na ten rok, aby zmaksymalizować doświadczenie bankowe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy