Jak korzystać z kart kredytowych, aby poprawić swoją zdolność kredytową

Jak korzystać z kart kredytowych, aby poprawić swoją zdolność kredytową
Author:
16 października 2020
Category: Inny Sposób

Ten post zawiera odniesienia do produktów naszych reklamodawców. Możemy otrzymać odszkodowanie za kliknięcie linków do tych produktów. Treść nie jest dostarczana przez reklamodawcę, a wszelkie opinie, analizy, recenzje lub zalecenia wyrażone w tym artykule należą wyłącznie do autora i nie zostały sprawdzone, zatwierdzone ani w inny sposób zatwierdzone przez żaden bank, wystawcę karty, linię lotniczą lub sieć hoteli. Odwiedź nasze Oświadczenie dla reklamodawców, aby zobaczyć naszych partnerów i uzyskać dodatkowe informacje.

  • Karty kredytowe Travel Rewards
  • Karty kredytowe Cash Back
  • 0% salda karty kredytowe transfer

W Internecie krąży wiele mitów na temat wpływu kart kredytowych na zdolność kredytową. Może to być mylące, ponieważ sposób obliczania ocen kredytowych nie zawsze odpowiada faktycznemu zachowaniu godnemu kredytu. Możesz więc pomyśleć, że anulowanie wszystkich kart kredytowych oprócz jednej jest dla ciebie sprytnym posunięciem finansowym, ale w rzeczywistości bardzo zaszkodziłoby twojej zdolności kredytowej. Więc tutaj jest chudy, jak prawidłowo używać swoich kart, aby pomóc, a nie zaszkodzić, twojej zdolności kredytowej. (Zobacz także: Odbuduj swój kredyt w 8 krokach)

Płać na czas

Twoja historia płatności to 35% Twojej zdolności kredytowej. To największy wpływ, jaki każdy czynnik będzie miał na Twój wynik. Skonfiguruj alerty lub płatności automatyczne. Zrób wszystko, co musisz zrobić, aby za każdym razem dokonywać płatności na czas. To nie opłata za spóźnienie najbardziej cię skrzywdzi.

Spłacaj

Kolejnym największym czynnikiem wpływającym na Twój wynik jest wskaźnik wykorzystania kredytu . Tyle jesteś winien, a ile masz kredytu. Im niższy współczynnik, tym lepszy wynik. Spłacenie długów zdecydowanie obniży wskaźnik. Na to też trzeba uważać, starając się o pożyczkę. Aby uzyskać dobre oprocentowanie, chcesz mieć jak najwyższą zdolność kredytową, a to oznacza obniżenie zadłużenia i brak szaleństwa na kredyt (nawet jeśli masz gotówkę na jego spłatę). (Zobacz także: Ten jeden współczynnik jest kluczem do dobrego wyniku kredytowego)

Poproś o podwyższenie limitu kredytowego

Jeśli spłata zadłużenia nie jest możliwa od razu, możesz obniżyć wskaźnik wykorzystania kredytu w inny sposób: Uzyskaj więcej kredytu. Zadzwoń do swoich kart kredytowych i poproś o podwyższenie limitu kredytowego. Jeśli byłeś dobrym klientem (co w zasadzie oznacza, że ​​płaciłeś na czas), prawdopodobnie możesz natychmiast uzyskać podwyżkę. (Możesz również ubiegać się o nową kartę kredytową, ale to tymczasowo obniży Twój wynik, ponieważ jest to nowe konto). Jeśli jednak podniesiesz limit kredytowy, a następnie zwiększysz zadłużenie o tę samą kwotę lub więcej, wynik. Miej oko na piłkę.

Nie zamykaj swoich kont

Kiedy zamykasz konto karty kredytowej, obniża to kwotę kredytu, który masz, więc podnosi wskaźnik wykorzystania kredytu, który następnie powoduje jego wyładowanie. Jeśli naprawdę musisz anulować niektóre karty, wybierz karty z niższym dostępnym kredytem. Jeśli masz kilka kart u tego samego wystawcy banku, możesz mieć możliwość przeniesienia dostępnego kredytu z karty, którą chcesz anulować, na kartę, którą chcesz zachować. W ten sposób możesz zamknąć konto bez większego wpływu na współczynnik. (Zobacz także: Zaskakujące sposoby na zranienie kredytu)

Zachowaj swoje najstarsze konta

To, jak długo masz kredyt, stanowi 15% Twojego wyniku. Jeśli złożyłeś wniosek o kartę kredytową na studiach, niezależnie od tego, czy z niej korzystasz, czy nie, nie zamykaj tego konta. Możesz zapisać się na lepsze karty kredytowe, które oferują nagrody i korzystać z nich, ale nie anuluj najstarszej.

Postępuj zgodnie z tymi podstawowymi zasadami, aby utrzymać jak najwyższy wynik. Zawsze zalecam sprawdzanie historii kredytowej raz w roku, aby upewnić się, że wszystkie informacje są dokładne. Możesz to zrobić bezpłatnie w każdym z biur kredytowych i nie wpłynie to na Twoją zdolność kredytową.

Jak utrzymać dobrą zdolność kredytową? Podziel się komentarzami!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy