9 przekonujących powodów, dla których warto rozważyć Roth IRA

9 przekonujących powodów, dla których warto rozważyć Roth IRA
Author:
16 października 2020
Category: Możesz Mieć

Uzyskaj wolny od podatku potencjał wzrostu, wolne od podatku wypłaty i jeszcze więcej.

  • Punkty widzenia wierności
  • – 12.05.2019
  • 1091

Kluczowe wnioski

  • Składki na Roth IRA są dokonywane po opodatkowaniu. Możesz wycofać swoje składki w dowolnym momencie, a wszelkie potencjalne zarobki mogą zostać wypłacone bez podatku 1 na emeryturze.
  • Nie musisz pobierać dystrybucji z Roth IRA, tak jak w przypadku tradycyjnego IRA.
  • Wkład w Roth IRA zapewnia elastyczność podatkową na emeryturze.

Chcesz pomóc obniżyć podatki na emeryturze i zwiększyć swoje oszczędności emerytalne? Roth IRA, ze swoim wolnym od podatku potencjałem wzrostu i wolnymi od podatku wypłatami dla Ciebie i Twoich spadkobierców, jest sposobem, w jaki możesz to zrobić (o ile spełnione są określone wymagania). 1 A to tylko kilka zalet Roth IRA.

Jedna ważna uwaga: nie każdy może wpłacać składki do Roth IRA ze względu na limity dochodów IRS. Jeśli Twój dochód przekracza limity, nadal możesz mieć Roth IRA, wymieniając istniejące pieniądze na tradycyjnym koncie IRA lub innym koncie oszczędnościowym na emeryturę. (Zobacz sekcję „Jeśli zarabiasz zbyt dużo, aby wnieść swój wkład” na końcu tego artykułu).

1. Pieniądze mogą rosnąć bez podatku; wypłaty są również wolne od podatku

Przekazujesz pieniądze, które zostały już opodatkowane (dolary po opodatkowaniu) do Roth IRA. Nie ma odliczenia od podatku, tak jak w przypadku tradycyjnej IRA. Jednak jakikolwiek wzrost lub dochody z inwestycji na koncie – i wszelkie wypłaty, które pobierasz na emeryturze – są wolne od podatków federalnych (i mogą być również wolne od podatków stanowych i lokalnych), z kilkoma warunkami. 1

2. Nie ma wymaganych minimalnych wypłat

Roth IRA nie mają wymaganych minimalnych wypłat (RMD) dla pierwotnego właściciela. Tradycyjne IRA i generalnie 403 (b) s, Roth i tradycyjne 401 (k) oraz inne plany oszczędności emerytalnych sponsorowane przez pracodawcę tak. Jeśli nie potrzebujesz swoich dystrybucji na niezbędne wydatki, śledzenie RMD może być trudne. RMD muszą być obliczane i wycofywane każdego roku i mogą skutkować dochodem podlegającym opodatkowaniu. Ponieważ Roth IRA eliminuje potrzebę przyjmowania RMD, może również umożliwić przekazanie większej ilości oszczędności emerytalnych spadkobiercom (patrz poniżej).

3. Pieniądze wolne od podatku zostaw spadkobiercom

W wielu przypadkach Roth IRA ma zalety związane z dziedzictwem i planowaniem majątku, ale należy wziąć pod uwagę zalety i wady – które mogą być subtelne i złożone. Pamiętaj, aby skonsultować się z prawnikiem lub ekspertem ds. Planowania nieruchomości przed próbą wykorzystania Roth IRA jako części planu nieruchomości. Podczas gdy RMD są wymagane w przypadku odziedziczonych Roth IRA, tak jak w przypadku odziedziczonych tradycyjnych IRA, wypłaty z odziedziczonych Roth IRA generalnie pozostają wolne od podatku.

4. Elastyczność podatkowa na emeryturze

Już zapłaciłeś podatki od składek na Roth IRA, więc jeśli będziesz przestrzegać zasad, możesz wypłacić swoje pieniądze wolne od podatku. Mieszanie sposobu, w jaki podejmujesz wypłaty między tradycyjnymi IRA i 401 (k) lub innymi kwalifikowanymi kontami, a Roth IRA może umożliwić lepsze zarządzanie całkowitym zobowiązaniem z tytułu podatku dochodowego na emeryturze. Możesz na przykład pobierać wypłaty z tradycyjnego IRA do momentu, gdy Twój dochód podlegający opodatkowaniu osiągnie górną granicę przedziału podatkowego, a następnie pobierać dodatkowe pieniądze, których potrzebujesz z Roth IRA.

5. Pomóż zmniejszyć lub nawet uniknąć podatku wyrównawczego Medicare

Roth IRA może potencjalnie pomóc ograniczyć ekspozycję na podatek wyrównawczy Medicare od dochodu netto z inwestycji. Dzieje się tak, ponieważ kwalifikowane wypłaty z Roth IRA nie wliczają się do zmodyfikowanego progu skorygowanego dochodu brutto (MAGI), który określa podatek wyrównawczy. RMD z tradycyjnych (tj. Przed opodatkowaniem) kont, takich jak plan emerytalny w miejscu pracy – jak tradycyjny 401 (k) – lub tradycyjny IRA, są uwzględnione w MAGI i wliczają się do progu MAGI dla podatku wyrównawczego. Tak więc, w zależności od dochodu na emeryturze, RMD może narazić Cię na podatek wyrównawczy Medicare, a korzystanie z kont Roth może pomóc Ci go uniknąć.

6. Zabezpieczenie przed przyszłymi podwyżkami podatków

Czy stawki podatkowe wzrosną w przyszłości? Nie ma sposobu, aby wiedzieć na pewno, ale najwyższa federalna stawka podatku dochodowego pozostaje znacznie poniżej swoich historycznych maksimów, a jeśli myślisz, że może znowu wzrosnąć, Roth IRA może mieć sens.

7. Korzystaj ze swojego wkładu w dowolnym momencie

Roth IRA umożliwia Ci wypłatę 100% swojego wkładu w dowolnym czasie iz dowolnego powodu, bez podatków i kar. Tylko zarobki i przeliczone salda w Roth IRA podlegają ograniczeniom dotyczącym wypłat. Ogólnie rzecz biorąc, wypłaty z Roth IRA są uważane za pochodzące najpierw z wpłat. Wypłaty z przeliczonych sald i zysków – które mogą podlegać opodatkowaniu i / lub podlegać karom, jeśli warunki nie zostaną spełnione – rozpoczynają się dopiero po wycofaniu wszystkich składek.

8. Jeśli jesteś starszy, możesz nadal udzielać się tak długo, jak długo pracujesz

Tak długo, jak otrzymałeś odszkodowanie, niezależnie od tego, czy jest to regularna wypłata, czy 1099 dochodu za pracę najemną, możesz wpłacać składki do Roth IRA – bez względu na to, ile masz lat. Nie ma wymogu wieku składek, ale aby opłacać składki na Roth IRA, musisz mieścić się w granicach dochodu.

9. Jeśli jesteś młody, Twoje dochody prawdopodobnie wzrosną

Ogólnie mówiąc, im jesteś młodszy, tym większa jest szansa, że ​​na emeryturze Twój dochód będzie wyższy niż obecnie. Na przykład, jeśli masz mniej niż 30 lat, możliwe, że Twoje dochody i wydatki na emeryturze będą znacznie wyższe niż obecnie, na początku Twojej kariery. A im większa różnica między Twoimi obecnymi dochodami a dochodami na emeryturze, tym korzystniejsze może być konto Roth.

Jeśli zarabiasz zbyt dużo, aby wnieść swój wkład

Aby wpłacić składki na Roth IRA, musisz mieć odszkodowanie za zatrudnienie, a także obowiązują ograniczenia dochodów. Jeśli Twoje dochody (mierzone przez MAGI) przekraczają limity IRS, jedynym sposobem na skorzystanie z Roth IRA jest przewalutowanie pieniędzy z istniejącego konta emerytalnego, takiego jak tradycyjny IRA. 2 Jest jednak pewien koszt. Zwykle będziesz musiał płacić podatki od tego, co konwertujesz, ale wszelkie wpłaty po opodatkowaniu na konto tradycyjne nie będą podlegać opodatkowaniu. Zasady są skomplikowane, więc jeśli wpłacałeś składki po opodatkowaniu na konto tradycyjne i jesteś zainteresowany konwersją, koniecznie skonsultuj się z doradcą podatkowym.

Aby dowiedzieć się więcej, przeczytaj Viewpoints na Fidelity.com: Czy zarabiasz za dużo na Roth IRA?

Sprowadza się do podatków

Roth IRA może poprawić Twój obraz podatkowy – bez względu na to, ile masz lat. Dlatego warto poświęcić trochę czasu na sprawdzenie, czy skorzystasz z takiego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy